Sabah koşusu aç karna mı yapılmalı yoksa tok karna mı?

2 yıl fitness yaptım malum kusursuz bir vücut için. :)
Şimdi ise her sabah koşu yapmayı planlıyorum. Sabah 7:00'da koşuya başlıyorum ilk hafta 10 km koşmayı düşünüyorum. Koşuya başlamadan önce kahvaltı yapılmalı mı yapılmamalı mı? Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim :)

Güncellemeler:
Boy 1.90 kilo 83

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• Sağlık sorunun yoksa eğer aç karnına yapmalısınız. Bazıları koşarken şekeri düşebiliyor, açlıktan kötü olabiliyorlar. Onun için kahvaltıyı yaptıktan 2 saat sonra da yapabilirsiniz spor.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Tam olarak bilmiyorum ama yemekten hemen sonra spor yapmak kalp krizi gibi olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.

0|1
    0|0
  • Maşallah sitedeki bütün hanım kızlarımız sporcu çıktı. :d
    ben uzun zamandır sabah koşusu yapmadım ama yapacak olsam tok karnına yapardım. önce gerekli proteini almak gerek.

0|1
    0|0
  • Ben aç karınla koşuyorum çünkü kahvaltı yapıp koşsam geldiğim de tekrar acıkıyorum birde açken daha iyi koşuyorum gizli kullanıcı :)

0|1
    0|0
  • Açken yapmak daha iyi

0|1
    0|0
  • Aç karına tabikide :)

0|1
    0|0
  • Kahvaltıdan 1 saat sonra kafi.

0|1
    0|0
  • Kahvaltıdan 2 saat önce aç karnına.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• şimdi aç karna koşu yapmanın yararı, sabah zaten mide boş oluyor ve koşarken vücut mecbur olarak depolanmış yağları yakarak enerji sağlıyor, zararı ise belli biyerden sonra vücut kaslardan yemeye başlıyor ayrıca aç karna 10km koşmak çok tehlikeli bişey düşer bayılırsın, zaten aç karna 10km koşabileceğinide sanmıyorum.

Sabah aç karna yapılacak koşu en fazla 5km olmalıdır bence.

Bunun dışında kahvaltı yaparak koşarsan daha enerjik olursun, ayrıca koşcağın zaman kaslardan kayıp verme korkun olmaz.

Sana kalmış.

0|1
    0|0
  • Aç karnına koşu yapmak daha verimlidir, sabah kalktığında vücuttaki depolar boş olduğu için direk yağ yakımı olacaktır.

0|1
    0|0
  • Bende bir ara yapıyordum ben aç karnına koşuyordum

0|1
    0|0
  • Boy kilo kaç?

0|1
    0|0
Yükleniyor...