Belgelerle Atatürk'ün mal varlıgını hiç duydunuz mu?

gelmiş gecmiş bütün siyasi iktidarlara soruyorum atamın mirasına ne oldu ? ne yatınız efendiler ya siz cok akıllıydınız yada türk milleti ahmaktı ...

not: bu soruya gizli cevap verilmez ...

link

Güncellemeler:
arkadaşlar ya ben derdimi anlatamadım yada siz okudugunuzu anlamıyorsunuz ben atamızın mirasına ne oldugunun soruyorum türkiye cumhuriyeti devletine bırakılan bunca mal mülk tüzel kişilige ne oldu özelleştirildimi satıldımı kapatıldımı yoksa hala tüzel kişilik olarak varlıgını sürdürüyormu burada bir cok ilden arkadaş var ve atamızın bıraktıgı ciftlikler agıllar hara lar fabrikalar köşkler hala duruyormu bunu soruyorum bunca menkul ve garimenkul mal yerinde durmuyorsa ne oldu ...

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Acaba varisi olsa bağışlar mıydı diyor.Soruyu hangi amaçla sorduğunu anlayamadım.Mal varlıkları değil ki önemli olan.Yaşarken bunları bağışlayabilme erdemini göstermesidir.

0|3
    0|1
    • kızkardeşini adamdan saymıyor heralde.bayan olduğundan şeriata göre miras düşmez diye mi düşünmüş. atatürk'ün hayattan olan bazı akrabaları ali kırca programında tv de çıktı.

• yaşarken malvarlıgını bagışlayabilmek için medeni kanunda ivedi bir degişiklikte yaptı ben sordugum soruda ne oldu atamızın mirası diyorum ama bazı sıgırlar anlamıyor bari sen yapma arkadaşım

• Videoya takıldım paşa:( Kusura bakma.Haklısın ne olduğu konusunda hiçbir bilgimiz yok.

Kızlar Ne Diyor 2

• AKP almistir :)

0|1
    0|1
  • sen ne paylaştığının farkındamısın izledin mi bunu sonuna kadar?

0|0
    1|2
    • yazıklar olsun sana

• bn anlıyorum ama sen anlalamışsın belliki.bu adam tam bir atatürk düşmanı.yorum yapan yandaşları da aynı şekilde.atatürk bir memur olarak bu kadar mal varlığını nasıl elde etti diyor hırsız yazan bile olmuş vatan hainleri

• agzı olan konuşuyor işte 4 yıl üst üst cumhur başkanlıgı yapan başkomutanlık yapan ve binlerce hediye edilen bir insanın bu kadar mal sahibi olması gayet dogal bu kadar malı türkiye cumhuriyetinine bıraka bilmek için medeni kanunda degişiklik yapmış bir insandır ben diger sıgırlara soruyorum nerede bukadar mal aşagıdaki yorumlara bir baksana diger üyelerin yazdıgı cevaplara okudugunu anlamayn bir toplum için agır bi soruydu galiba

Erkekler Ne Diyor 4

• Mal varlığı ile ilgili link

Bu da açıklama:

M.KEMAL'İN MİRASININ TBMM ARŞİVİNDEN BELGESİ

Bu belgede sadece çiftlikleri ve ona bağlı olarak bazı gayri menkulleri belirtilmiştir, nakit paraları ve hisse senetleri gibi serveti bu mirasın dışındadır. tbmm nin ogün mecliste yaptığı görüşmeler uzun olduğundan miras ile ilgili yeri aramayın pdf dosyasını indirdikten sonra (pdf in 23 ve 24. sayfaları) tutanakların sayfa altlarındakı numaralardan 267 ile 268. sayfalara bakınız.

Bu da aldığım adres

link

0|2
    0|0
    • atamızın mirası ile ilgili hususu resmileştirmek icin medeni kanunda degişiklige gidildi ve konun öy birligi ile 1937 yılı meclisinden gecerek kanun revize edildi bunları biliyorum benim sormak istedigim ne oldu özelleştirildimi hala celışan ve varlıgını sürdüren kamu tüzel kişilgemi sahip oldu yoksa kapatıldımı bununla ilgili soruyorum

• hem gizli soracaksın, korkudan kuyruğunu kıstırıp bir köşeden izleyeceksin; hem de gizli cevap vermeyin diyeceksin. sahtekar birisin.

0|0
    1|2
    • arkadaş bir soruyu ve soru acıklamasını oku ondansonra konuşalım .. soruyu ilk sordugumda profilim acıktı ama okudugunu anlayaman arkadaşlarla ugraşmamak için gizledim sen bi oku anlabadıysan ben anlatırım ayrıntılı sacma sapan konuşma sabah sabah

• hazineye irad kaydedildi atatürk daha ölmeden bağışladı.

0|1
    0|1
    • milletin cevabına cevap veriyorsun bir soruyuda anla öyle cevap ver allah aşkına kim yedi bu mirası diyorum bu fabrikalara ne oldu diyorum sacma sapan konuşuyorsun

• Mustafa Kemal Atatürk'ümüzü çekemeyen çok insan var. o yüzden onun bıraktığı miraslara sahip çıkılmadığından eminim..

0|1
    0|1
    • ne ilgisi var.seninde o kadar çok tapun olsa bir bölümü yağmalanır.300 m2 arsası olana komşusu bir kaç sene yazlığa gelmesede 50 m2 sini duvarı kaydırıp alsam peşinde.türkiyenin sistemi bu.

Yükleniyor...