Ofsayt nedir? Erkeklerin bildiği ama anlatamadığı tek konu bu galiba? :)?

Arkadaşlar ofasytı anlatsanız kısa öz ve açıklayıcı şekilde nasıl açıklardınız. ama bir bayana açıklıyorsunuz? :)

Güncellemeler:
Gençler sizi yordum tesekkur ederim de ben zaten ofsaytı biliyorum amacım nasıl tarif ettiğininizi görmekti :)

0|0
8|31

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 31

• Kim anlatamıyor efenim? Ofsayt;off-side yani kapalı, geçişin olmadığı alan demektir. Ofsayta düşen takımın rakibi, endirekt serbest vuruş kazanır, bir takım kendi sahasında ofsayta düştüyse, endirekt vuruş rakip takımın kendi sahasından kullanılır. Ofsayt;hücum anında (topun ayaktan çıktığı an) hücum yapan takımın herhangi bir oyuncusunun rakip takımın kendi kalesine en yakın bulunan oyuncudan (kaleci hariç) daha yakın olmasıdır. Diğer bir kural ise;bir hücum oyuncusu kaleciyle karşı karşıya kaldıysa ve kendi takımından oyuncuya pas verirken topun bulunduğu hizadan, pası alacak oyuncu daha ilerideyse ofsayt olur. Eğer kaleci kalesinde yoksa;rakip takımın en az 2 oyuncusundan rakip kaleye daha yakın olan hücum oyuncusu ofsayta düşer. Bu da ofsaytı kimse anlatamıyor diyenlere kapak olsun :D

0|0
    0|0
  • hudsonstreethooligans.com/.../

Sayfanın ortasındaki kuşbakışı resimi inceleyin. Onside ve Offside olarak bölünmüş iki alan göreceksiniz. Kırmızıların atak yaptığını düşünün, soldan sağa doğru atak yapıyorlar. Onside yazılı alanın içindeki soldan sağa en ilerideki kırmızı formalı oyuncu topun sahibi ve sarı çizgiyle belirtildiği gibi önündeki kaleye yakın olan takım arkadaşına pas veriyor. Ancak top ayaktan çıktığı anda mavi formalı takımın kaleye en yakın 2. oyuncusundan (bu pozisyonda en yakın 2. oyuncu kaleciden sonraki en yakın mavi formalı savunma oyuncusu oluyor) bir çizgi çekerseniz, bu çizginin arkasında kalan kırmızı formalı oyuncunun offside pozisyonunda olduğunu görürsünüz. Umarım açıklayıcı olmuştur :)

0|0
    0|0
  • Anlatamadigi derken? Daha gecen gün anlattim hatta pasif ofsayti bile ogrettim

0|0
    0|0
  • türkçesi çizgi ihlalidir.

2 takımız. ben ataktayım sen savunmadasın ben sizin savunmanın en arkasına top atıyorum kaleciniz dışında kimse yok sadece bizim takım futbolcuları var. işte atılan bu top ofsayttır.

0|0
    0|1
  • şimdi şöyle oluyor:) sen topu attın karsı sahaya.. topu attıgın anda senın adamından baskası yoksa ofsayt.. haa var bırı ve o adam kaleye daha yakın işte o zaman ofsayt degıl, oldu oldu super anlattım:)

0|0
    0|1
  • atak yapan takımın topa sahip oyuncusunun topa vurduğu anda pası attığı takım arkadaşının, savunmadaki takımın en gerisindeki oyuncusundan ileride olması durumudur ofsayt...

0|0
    0|0
  • Söylemem, erkek dayanışması !

Ofsaytı öğrenen hatun telefona "mehmet" diye kaydettiğin kişinin " merve " olduğunu anlar =//

1|0
    0|0
  • ortada bir çanta var ve siz iki kişisiniz. Rakip de 2 kişi. Rakip oyuncular sizin çantayı alıp gitmenize engel olmak istiyor ve savunma yapıyor onu geçmelisiniz. Napıyorsunuz çantayı arkadaşına attığında çantayı alan arkadaşın savunma yapan karşı rakipden önde ise ( Çantayı attığın anda) O ofsayttır ve çantayı rakibe vermeniz gerekecektir. Yok eğer çantayı attığında çantayı alan arkadaşınla savunma yapan takım yan yana ise yani önde değilse pozisyona devam edip o çantayı oradan kaçırabilirsiniz. d

0|0
    0|0
  • top ayaktan çıktığı anda hücüm yapan takımın oyuncularından en az biri karşı takımın defans oyuncularından (kaleci haric) kaleye daha yakınsa ofsayt oluyor.

0|1
    0|0
    • tabi topun kaleye daha yakın olan hücüm oyuncusuna gitmesi kaydıyla.

• bir kişinin takım arkadaşından gelen pasla fakat defans oyuncusunun geride kaldığı bir şey
    bilmem anlatabildimmi :)

0|0
    0|0
  • Basitçe anlatmak gerekirse; bir top var herkes onu kovalıyo tamam mı, sen koşuyosun kaleye doğru ama karşı takımın alanındasın arkadaşın necla topu sürüklüyo ve buket'e pas atıyo buket ilerdesin ya sen, sana atıyo topu, eğer sen diğer takım oyuncularının önündeysen yani en birinci sensen ofsayt oluyo en az 2. falan olman lazım :D

0|0
    0|0
  • siz ofsaytı anlamıyorsunuz, belki ofsaytta sizi anlamıyor :D

0|0
    0|1
  • kelımelere sıgdıramam kanks

0|0
    0|0
  • Forvet oyuncu rakip defansın son adamının arkasında kalıyorsa ofsayt kalmıyorsa değil :D yani şöyle
    !!(forvet) %(defans) bu durumda ofsayt değil amaa %(defans) !!(forvet) böyleyse ofsayt :D

0|0
    0|0
  • 1 sevgiliz var karşıdada taş gibi 2 hatun manitayı bırakıyı topu onların arasıından geçirin sonra manita sizi bulsun ofsayt

1|0
    0|0
  • eğer çizilerek anlatılırsa başarılı olunabilecek eylem. mesele üşenmeyip bunu çizecek birini bulmak

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/kZaGnJ.jpg

Bu durumda ofsayt kaleye en yakın kim? kırmızılı anlamışındır inş. :)

0|0
    0|1
  • Erkeklerin anlattığı kızların anlayamadığı çok konudan biri.

1|0
    0|0
  • ya şimdi şöyle bişey kemkümkemküm bilmemne bilmemne öyleböyleşöyle bıdıbıdıbıdı :D

Bak anlattım :D

0|0
    0|0
  • bir arkadaşını sevgilinle tanıştırmaya götürüken onun senden önde koşup sevgiline sarıldığını düşün senin olman gereken yerde o var beleşe yatıyo anladın mı :)

0|0
    0|0
  • Futbolda hücuma geçen takımın en az bir oyuncusunun topla oynandığı anda rakip takımın kale çizgisine, o takımın en yakın oyuncusundan daha yakın bulunması durumu
    Örnek: Maçta da kendini pek yormaz, yarı ofsayt durumlarından beleş goller

0|0
    0|0
  • bende bilmiyorum ne yazık ki futbolla aram yok şekerim ^^ :D:S:F:SDFDS

0|0
    0|0
  • Ofsayti soran kiz kaçıınnnn beylerr 🏃

1|0
    0|0
  • Kaleye Rakip defansından daha yakın olmamak:-)

0|0
    0|0
  • karşı masada oturan mini etekli hatunun külodunun görünmesine ben ofsyt diyorum :)

0|0
    0|0
  • Azcik mac izleseniz anlatmamiza gerek kalmayacak ta neyse

0|0
    0|0
  • ofsayt tanım ile açıklanabilecek bir şey değildir :)

0|0
    0|1
  • Senin oyuncu rakip defans oyuncularının arkasındayken pas atılması

0|0
    0|0
  • Keki fırına koyacağın anda tepsi kekin gerisindeyse ofsayttasın o kek yenmez

0|0
    0|0
  • Ofsayt, FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır. Eğer bunlar rakibin kale çizgisine yakınsa orada potansiyel bir avantaj vardır. Yalnızca kollar rakibin ilerisindeyse, kazanılacak bir avantaj yoktur şeklinde yapıldı.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 7

• bak şimdiii fb gs maçı tamam mıı selçuk inan atağa çıkıyorr ve meloyui görüp pas atmak istiyorr atıyor da ama bakıyor kiii melonun kolu bacağı veya tamamen melo h. ali kaldırımın önünde o zaman ofsayt oluyor :D zaten biliyormuşssun ama nickim gereği yazasım geldiii :D

0|0
    0|0
  • benim kalemin yanından attığım top karşı takımın kalesine doğru giderken benim takımımdan olan ve karşı kaleye yakın olan kişi.. topa yönelirse ve diğer takımdakilerden yakınsa ofsayt olur:) :))

0|1
    0|0
  • Ofsayt tanımı ilk baslarda karmaşık gelebilir ama çok basit ;)

0|0
    0|0
  • Ofsaytı bilmeyen kadınlara gıcık olurum. Cahillik yani. Bilmeyen mi var hala?

0|0
    0|0
  • Top sana atildiginda kaleye rakibinden yakin olamazsin. Bu kadar basit

0|0
    0|0
  • Bnde kizim ama la ligayi bundesligayi premier ligi takip ediyorum kornerle tacin farkini offsideyi biliyorum haci

0|0
    0|0
    • Senin gibiler sevilir işte gecen arkadasımla mac izliyoruz karsı cins kendisi taca korner kornere ttac ofsayta avantaj diye gidiyor hayır sıralamayı tuttursa sorun yok:-)

• Anlatmak zor bence ama pozisyonu görünce anlıyosun :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...