Damsız oldukları için mekana alınmayan iki erkeğin dava açması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Habere rastlayanlar olmuştur iki erkek kendilerini damsız oldukları için almayan mekanlara dava açmış ama yerel mahkemelerce davalar kabul görmemiş yargıtaya taşıyorlarmış şimdi

Davayı dayandırdıkları temelde eşitlik ilkesinin ihlali

siz ne diyorsunuz haklılar mı, damsız alınmama kuralının olmaması durumunda mekanların durumu ne olur?

0|0
9|5

En İyi Kız Görüşü

• Bence kendileri için haklılar fakat geneli düşünürsek birçok terbiyesiz de var haksızlar bence

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ya adamın dam anlayışı başka bi adamsa? Mantıklı

0|1
    0|0
    • şimdi tamamen daha farklı bir açıya döndü olay ama kapıdakilere durumlarını açıklarlardı heralde:)

• Bence doğrusu bu yoksa içerde başkalarına sarkıntılık yapacaklar .

0|0
    0|0
  • bence iyi yapmışlar. içeri girip sarkıntılık yapacakları an dışara izbandut gibi duran adamlara şikayet ederler. onlarda sarkıntılık yapanları huzuru bozuyorsunuz diye kapı dışarı yapar.

hem adamlar içeride kalmış olurlar.

0|0
    0|0
  • damsız damsız giriyorlar sonra kızlara sarkıyorlar hoş olmuyor bence.

0|0
    0|0
    • damlı girip aynı işi yapanlar var tamamen önüne geçebilmek zor zaten :)

• iyi yapmışlar damsız giremez de ne demek ya? illa koluna zorla bir şey mi taktırcaklar yani? yanında sap yok diye adam eğlenemiycek mi?

0|0
    0|0
  • Haklılar.

0|0
    0|0
  • belki gaydirler. eşitsizlik tabi.

1|0
    0|0
  • Şey damsız ne biri bana açıklayabilir mi :$$$$$

0|0
    0|0
    • şaka olmadığını varsayıp açıklıyorum..:) yanınızda karşı cinsten biri varsa buna dam deniyor genelde bayanlar için kullanılıyor damsız girilmez yazısı görmedim mi hiç erkeğin yanında kız olması anlamına geliyor

• dalga geçme :( görmedim :(

• isveççeden gelir evlat..isveççe dam ,bayan demektir..

Erkekler Ne Diyor 5

• haklılar tabiki,50 tane kız damsız girse herhangi bir sorun teşkil etmiyor işletmeler için hatta indirim veya bedavaya bile girebiliyorlar içeri ama aynı hakkı erkeklere göstermiyorlar.

böyle yapmak yerine içeriye alsalar herkezi ve aralarından hanzo olanları taşkınlık yapanları dışarıya çıkarsalar daha hoş bi uygulama olurdu bence.

0|0
    0|0
  • Beni ırgalamaz. Dam muamelesi görenler düşünsün

0|0
    0|0
  • Mekanın kuralları belli neyin davasını açıyorsun sen.

Dava kabul görmemiş mi haksız mı bulunmuşlar.

Kabul edilmeyen davalarda yargıtaya başvurabiliyor musun Ben başvuramıyorsun diye biliyorum hukuk adamı değilim eksik bilgim olabilir tabi

0|0
    0|0
    • Haberde dava kabul olmamis diye okumustum ama tvde davayi kaybettiklerini soylediler ve mekanlarin savunmalarindan bahsettiler demekki bir dava gorulmus

• Gurur yapmış piçler.

Hayır şimdi herkesi içeri alsalar zaten bu sefer de bunlar girmek istemeyecek içerisi sakallı bıyıklı adam dolacağından. İronik olmuş.

0|0
    0|0
  • Millet abazanlıktan odun ateşi gibi yandığı için alınmıyor içeri. Taşkınlık olmasın elalemin sevgilisine karısına sarkmasın diye. Eşitsizlik tartışılır ama Türkiye henüz böyle bir uygulamaya hazır değil bence.

0|1
    0|0
    • yani düzgün duracak adamla sapıtacak adamı kapıda ayırabilmek zor bu yüzden toptan olarak bu uygulama var

Yükleniyor...