Yardimci olacak var miii?

Yüzme en kisa ne kadar zamanda öğrenilir tek basima yardim almadan ogrenebilir miyim hizli ogrenebilmem. icin verebileceğiniz taktikler var mi tesekkurler simdiden

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• 17 yıldır yüzmüş bir milli sporcu artı 6 yıldır yüzme eğitmenliği yapan spor akademisi mezunu biri olarak sorunu cevaplayayım.

Öncelikle bilmelisin ki yüzme 2 aşamalı bir iş.
    1. aşama suda can güvenliğini sağlayabilecek şekilde yüzme öğrenmek.
    2. aşama stilleri öğrenmek.

1. aşamayı kendin halledebilirsin ama 2. aşama için bir eğitmenden yardım almanı öneririm zaman geçirmeden.

Bu işi yapacaksan kulaktan dolma bilgilerle yapma. Soracağın soru varsa bana sor ;)

Önce suyun üstünde kalmayı öğrenmen lazım. Suyun üstünde sırtüstü kolları ve bacakları açıp hareketsiz bir şekilde yatman gerekiyor. (hayat maximumda hareketi)
    Sonra aynısını yüz üstü kafa suyun içinde yapıcaksın.

Bunları yaparken sana yardımcı olacak işin püf noktası nefesini tut !
    Eğer nefesini tutarsan ciğerlerin içinde ki hava sayesinde şişecek. Ve sende balon gibi suyun üstünde kalabileceksin.

Diğer bir dikkat etmen gereken konu asla ve asla denizde veya ayağının yere değmediği bir yerde bunları sakın ama sakın '!!! deneme sakın.
    Can bu şakaya gelmez.

Suyun üstünde kalabiliyor musun artık diğer bir aşama halk arasında ki adı gibi ''köpekleme yüzme''.
    Kafa suyun dışında olacak, içinde oluyor ise kesinlikle gene nefes tutulacak.
    Suyun içinde kollarını ileri geri götürmeye çalışmalısın.

Bu iki aşamayı 1 ayda haftanın 4 günü ayağının yere değdiği bir yerde denersen mutlak başarıya ulaşır ve boğulmazsın.

Bu aşamalardan sonrasını da kendi başına öğrenirsin;

Ancak yanlış ve eksik öğrenirsin tam ben yüzüyorum işte diyip allah korusun bir kaşık suda gidersin.
    100 liraya 150 liraya kurslar var aylık git bir yere yazıl ve işin eğitmeninden eğitimini al lütfen.

Yüzme şakaya gelecek bir spor değil ve ne var l*n bunda ben öğrenirim bunu tek başıma diyip şilede kilyosta bir akıntıda gidi verirsin.

Benden söylemesi; kendi canın için parana kıy eğitimini geciktirmeden al..

Bol şans

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Çırpınarak öğrenirsin kanki :D Dalga bir yana yüzme bilen bir arkadaşınla denize git şehrinizde deniz yoksa havuza gidin öyle öğrenirsin ben yıllar önce babamdan çok az öğrendim şimdi alanya damlataş tarafındaki denizi biliyorsundur belki baya bir derin orda baya ilerilere gidip geliyorum alanya kalesinin etrafını yüzüyorum falan yani çok az öğren gerisi gelir kanki

0|0
    0|0
  • kolluk tak kıyıya paralel yüz ayaklarını kullanmaya çalış ellerinle ritmi yakala

0|0
    0|0
  • Kendi başına çok zor. Hoca ile 3-4 ayda tam yüzersin

0|0
    0|0
    • Turkiyede kac kisi hoca ile yuzme ogreniyor hem de 3-4 ay diyorsun profesyonel bir yuzucu olmak istedigini zannetmiyorum.

• Su döverek, şap şup yanındakini rahatsız ederek yüzmeye siz yüzme mi diyorsunuz :D

• bende bilmiyorum daha yüzemedim belki bunu beraber aşabiliriz ne dersin ;)

0|0
    0|0
  • Senin cesaretine kalmış bir şey. Suyun üstünde ne kadar seri durmayı öğrenirsen gerisi gelir :)

0|0
    0|0
  • Yuzmeyi gercekten bildigini dusun ve cirpinmaya basla.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bende bilmiyom yüzmeyi yav

0|0
    0|0
  • Korkmicaksın ilk tutunarak alış havuzda kendini kuş gibi serbest bırakıcan zamanla alışıyosun su seni havada tutuyo sonrada yüzersin :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...