Sporla kaslar kac ayda buyur?

Arkadaslar sporla kaslar kac ayda buyumeye baslar bel altindaki ve gobekteki? Bunu hizlandirmak icin bisey gerekiyormu ne biliyim hap falan var mı zararli olmayan veya yiyecek :D dalga gecmeyin bilmedigimden soruyorum salakca oldu kusura bakmayin herkese +1 :D

0|0
2|42

En İyi Erkek Görüşü

• Niye salakça orasını anlamadım :) Şu kadına kas yakışmaz saçmalığını söyleyenleri dinleme önce onu söyliyim. Büyüme hormonu testosteron yani erkeklik hormonuyla ilgilidir. Sizde kadın olduğunuzdan dolayı bu hormon sizde vardır ama az vardır o yüzden kaslarınız bir erkeğe nazaran daha geç büyür. Ama etrafta yok denecek kadar az spor yapan kızlar olduğu için sen azıcık yapsan bile farkedilirsin bilmek istediğin buysa söyliyeyim. Bunu hızlandırmak için yapabileceğin şeyler unlu tuzlu şekerli yağlı şeylerden uzak durmak bol bol su içmek ve bol bol yemek yemek ayrıca proteine de önem verirsen iyi olur balık tavuk yumurta süt ve süt ürünleri vs. Hapa, toza falan da gerek yok boşuna para verme :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Kas dediğiniz yapının herkeste farklı büyüklük ve çapı vardır, bireyseldir. Her vücut geliştirmecinin karsları aynı gibi görünse de farklılıkları çok fazladır. Bel altı ve göbekteki kaslar zaten tüm insanlarda olduğu gibi sizlerde de vardır ancak sorun şudur ki üstüne büyük bir yağ tabakası kaplıdır. Öncelikle su ve kas kaybı yaşamadan yağ tabakanızı inceltmeye bakmalısınız. Bunun için yararlı olan haplar vardır ve suplement olarak geçer. L-carnitin olarak adlandırdığımız bu suplementler yağ yakımına yardımcı olan mitokondrilerin işleyişini hızlandırırlar ancak tüm ek takviyeler gibi bunların da yan etkileri mevcuttur. Buradan isim vermeyeyim ama benim gibi bu işle uğraşmış kişilerin kullandığı gibi belli başlı markaları kullanmışlar ve sonuç aldıklarını görmüşümdür. Çeşitli ek gıdaların da bu takviyeler kadar olmasa da yararı olacağı açıktır (yeşil çay, kırmızı biber vs) Ancak şunu belirtmekte fayda var ki hiçbir ek besin ya da takviye sizin zayıflamanızı sağlamaz! Siz doğru yaşarsanız onlar sadece yardımcı olabilirler, o da yan etkilerini görmezseniz!

1|0
    0|0
  • Yağ vucutta kastan daha çok yer kaplar.. İlaç kullanmanı önermem. Zayıflama ilaçlarına inanma. Ama karnitin kullanabilirsin.. Spor yaparken yağdan vermeni sağlar. Kas kaybın en aza iner..

P90X gibi evde yapılacak spor programlarını yapabilirsin.
    Ya da T25 - İnsanity (yağ yakmaya yöneliktir - P90X2 - P90X3 gibi..

Kıvanç Tatlıtuğ P90X mezunudur.. Mezun derken Tony Horton adında bir adamın bir programı var 90 günde karın kası çıkartma garantisi veren.. Dr. Mehmet Öz'e de çıkmıştır Tony.. Ve Dr. Mehmet ÖZ ve Kıvanç Tatlıtuğ bunu uygulamıştır.. Ve mezun olmuşlardır programdan..

Hatta reklam gibi gelecek ama Mehmet Öz'ün videosu : http://www.youtube.com/watch?v=58PbGF2T-Ws

Pink, Usher, Bruno Mars, Demi Moore, Ashton Kutcher, Sheryl Crow, Paul Ryan (Halkçı Parti – ABD Başkan Adayı mezunlarından..

Programı satın almak yerine internetten torrent ile indirebilirsin.. Tavsiye ederim..

http://www.youtube.com/watch?v=BXgx3iVbNz4 > Yapanlar. Benim de olduğum bir grup..

1|0
    0|0
    • Cok tesekkur ederim gercekten ugrastin bunları buraya koymak icin cok sagol deyenicem :D

• Hahahahaha cok iyiydi 😄😄😄

• düzenli yparsan 2-3 aya uzar kaslar ne kadar zorlarsan o kadar yıpranıyor yıprandıkça uzamalıyım deyip uzuyor. Fakat fazla yüklenmemelisin her zorladığında küçük yırtık gibi şeyler oluyor sonra tekrar kendini daha iyi sarıyor diye biliyorum kasın kendini toplaması için zaman vermelisin 2-3 gün haftada arka arkaya olmayacak şekilde çalış 1 aya toparlar 2. 3. ayda büyüme fark edilmeye başlar diye biliyorum tahmin ediyorum birazda vücuda bağlı hapların ise kesinlikle hepsi zararlı. Arkadaşım vardı hepsini kullanmış hap toz doping tank gibi çocuktu 48 santim kol vardı vücut on numara ama pişmandı çocuk kalp büyümesi ritim bozukluğu gibi problemlere yol açabiliyor ve sporu bırakınca kilo yapıyor. Doğal diye satılan ürünlerde zararlı

1|0
    0|0
    • Ohaaaa yirtiliyomu birakiyorummmm :Ddddd

• hahahaha güldüm :) o kadar değil ya :D kanın kasta ne işi var hem damarda değil mi o :)

• Halsizlik geldi o yirtilma seyini duyunca valla :Dd

• Kaç ayda büyür diye bir mantık yoktur sporda , yaptığın antremanın ciddiyetine , miktarına bağlıdır ayrıca genetik , beslenme , dinlenme gibi unsurlara bağlıdır kasların büyümesi :) Sen demin squat kalçayı büyütmez sıkılaştırır diyen arkadaşsın sanırım :) Sana bu olayı şöyle anlatabilirm bir varil var ağzı açık bir var çatıya koyuyosun içinin ne zaman yağmur suyu ile dolacağını bilemezsin ddeğimi kasta aynen bu şekilde bişeydir :) Kas gelişimi kızlarda erkeklere göre daha yavaştır testosteron oranınızz daha düşüktür ayrıca kemik yapınız kuvettiszdir bunun sonucu gelişim yavaştır. Ama kas gelişmini şu şekilde hızlandırabilirsin ; Protein ağırlıklı beslen haftada en az 5 gün antreman yap dinlenme günlerinde güzelce dinlen çok iyi beslen. Ayrıca antremanların süreside 1 saati aşmasın bayan vucudunda testosteron az olduğu için çok çabuk katabolik metabolizmaya girip kendi vucut kaslarında yanma yapabilirsin buda kaş yapıcam derken göz çıkartmaya benzer :)

1|0
    0|0
  • ilk önce kaç aydır spor yapıyosun hangi seviyedesin bu konular önemli. Kaslarda büyümeyi sağlamak için protein li gıdaları tercih etmelisin örneğin tavuk yumurta et falan gibi herkesçe bilinen protein depolarını tüketmekte fayda vardır. karın ve bel altı kaslarınız zaten halihazırda mevcuttur ancak bunları belirgin hale getirmek beslenme ile ilgilidir. Karbonhidrat ve yağ bakımından çok yüksek olmayan protein ağırlıklı beslenme ile ve haftada 1 gün cheat yani hile günü ile bu karın kaslarınızı muhafaza edebilir ya da çıkarabilirsiniz. Halk arasında adı baklava olan kas grubunuda rahatlıkla beslenme ile ve takviye hareketler ile çıkarabilirsin. Aşağıda bir kaç yorum gördüm squat yapim ve protein tozu kullanıyım ben 1,5 2 senedir yapıyorum daha toz kullanmadım sen bismillah bir squatta protein tozu demişsin :) acele etme biraz sabır ileride sonucunu göreceksin. Bugün yaptıkların 1 hafta sonraki görünüşündür. Başka merak ettiklerin varsa yardımcı olmaya çalışacağım

1|0
    0|0
    • Hahaha haklisin biraz kolaylığa kacayim derken ipin ucunu kacirdim :D cok cok tesekkur ederim baya aydinlatti beni bu yazi 😊

• protein tozunun sanıldığı gibi şişirici etkisi yok sadece antremandan sonra kaslarda ki yıkımı azaltıyo çabuk onarılmasını sağlıyo. Kullanmaya başladın mı onsuz kasların şişmicek gibi hissediyon onun için en iyisi hiç almadan besin yoluyla çalışmak. Önemli değil yardımcı olalım da

• bunu beslendiğin yiyecekler ve yeme, çalışma saatleri belirler. evet günlük yemeklerden yeterli olup doğal gelişme hızında olup başkalarına yavaş gelen gelişme hızına sende hayır deyip gider ilave protein tozu felan alırsan daha fazla protein girer bünyene ve daha hızlı kas yaparsın. 1-2 ayda felan bir şeyler gözükür.

1|0
    0|0
    • Hmm normal hizda calissam sadece squat yapip protein tozu kullansam bir faydasi olurmuki :D

• Kendime guldum :D

• kendine mi güldün o. O o nasıl bir gülme şekli öyle :)

• Protein ağırlıklı beslen, ne olursa olsun spor saatlerini aksatma. Kendini çok aşırı zorlama yoksa kas yıkımı meydana gelir. Ağır antrenmanlardan sonra bir gün dinlen ertesi gün hemen spor yapma. Hap, besin takviyesi gibi olaylara girme. Bir ay sonunda değişikliği hissedeceksin ama gerçek bir şekillenme ve şişme birkaç aydan sonra başlar :)

1|1
    0|0
    • Cok tesekkur ederimm

• O zaman bir ara rahatsiz ederim sizi :D

• İstediğin zaman, her gün mesaj veya cevap var mı diye kontrol etmeye çalışıyorum hesabımı.

• Valla ben yapiyorum. ama protein kreatin glutamin aminoasit kullaniyorum. normal doz veya daha alti kullaniyorum. au an bir sıkıntısı yok. ama bu erkekler icin sen az kas gelistirirsin galiba sabah 2 yumurta yulaf ezmesi yogurtla karistir sonra makarna ton baligi baklagil ve tavuk bol tuketmeye bak. kilo almak istiyosan da gunde 2 tane snickers falan ye.1 aya vucut isinir 2 aya kivama gelir 3. aydan sonra yavas yavas belirginlesir. ilk baslangic fotonu cek ciplak sonra 6 ay sonraki farki anlarsin. bence belirgin bir fark 6 aydan sonra. ama 3 den sonra hafif hafif belli eder kendini

1|0
    0|0
    • Gobek var zaten kilo falan istemem zor veriyorum :D da makarna karbonhidrat deposu degilmi bence en iyisi yumurta sut yogurt tuketmek gibi ama siz iyi bilirsiniz tabiki

• Makarna karbonhidrat deposu olduğu için ye diyolar, çünkü spor yaparken kolay kas yapmanı sağlıyıcak.

• Kas yapmadan once karbonhidrat alacan ki enerji saglasin ki calisirken cabuk yoruoma ama yagliysan bir meyve suyu ic git yaglarindan karsilarsin enerjini

• Hiçbir destek alma hepsi zararlı.3 ay da şekillenir kaslar en az

1|0
    0|0
  • Senin ne durumda olduğuna, Çalışma sıklığına ve Çalışma şekline göre değişir, ama bir kızın kas geliştirmesi çok daha az ve yavaş olur erkeğe göre :)

1|0
    0|0
    • Aynen haha:D

• :D :D Ehehehehhe :D

• 3 ayda şekle girer istediğin gibi olursun

1|0
    0|0
  • düzenli beslenme sıkı egzersiz ve gıda takviyeleri ile 3 ayda belirgin kasların olur totişkom <3

1|0
    0|0
    • Sadece squatla olurmu peki :D

• yanlış yapıyosundur narin poponu biraz dışa çek ellerini ensende bağla ayaklarını düz tutarak eğil ve kalk omurgan dik olsun yukarı kalkarken nefes ver aşağı inerken nefes al biiir kiiiiğğğ biiir kiiiğğ aferin :*

• 1 ayda belirginleşir hap işine hiç bulaşma bir halta yaradığı yok sağlığa zararlı. yeme içmeni hiç değiştirme. bu işin püf noktası günaşırı yapacaksın ve bıraktığın an kasların torba olur haberin olsun

1|0
    0|0
    • Nasi yani anlamadim zaten baslarsam hergun yapicam heralde

• kasın mantığı ağırlık kaldırırsın kas dokun yırtılır ve vücut yeni doku üretir çıkan doku genç olduğu için güçlüdür sen hergün bu işi yaparsan vücut kas üretmeye gücü kalmaz protein v. s.

• Sporda takviye pek yararli olmaz protein tozu falan iyidir ama bence dogal takilmalisin, haftada 3 gün fitness yap 3 ayda cok saglam ilerleme olur gozle gorulur derecede

1|0
    0|0
  • zayıfsan 1 ayda değişikliği görürsün. hap değil ama protein tozunun markası düzgün oldukça hiçbir zararı yoktur.

1|0
    0|0
  • 3 yıldır yapıyorum 1 buck yılda anca her yerim tam oldu ama hap falann kullanmadım 1 buck yılda fit oluyosun 3 yıl yaparsan biraz daha şişiyo

1|0
    0|0
    • Tesekkur ederim yorumun icin

• Tam olarak calisma programin ve beslenmen nasil hocam

• Haftada 2 gün vücut dinleniyo geri kalan 5 gün de bölgesel yemek programı için de diyetisyene got sana uygun programı verir test tahlil. falan yapıyo

• Protein ne sıklıkla alıcağına ve hangi sporu yapıcaksın? En önemlisi protein ve düzenli beslenmeyle ve doğru yapılıcak egzersizlerle mümkündür.

1|0
    0|0
    • Simdilik squat ve bacak hareketleri yapicam callen gecmisim var gobek icin çalışıcam tesekkur ederim yorumun icin

• Ben teşekkür ederim yardımcı olabildiysem.

• Bu iste mucize yok malesef yag oranini azalt hatlar belirginlesir

1|0
    0|0
  • Squat, barfiks, şınav günde 2 saat çalışma yap. Gayet sıkı bir vücuda sahip olabilirsin.

1|0
    0|0
  • Normalde 6 aydan sonra gelişim gözle görülür hale gelir tabi ki bu çalışmaya ve beslenmeye göre değişiklik gösterir.
    Karın için çok iyi bir beslenme olmalıdır ve minimum 4 ay diyorum.

1|0
    0|0
  • protein tozları var ama onun yerine tavuk göğsü ton balığı yumurtayla kaslarını hızlandırırsın düzenli spor düzenli uyku ve sağlıklı beslenme şart

1|0
    0|0
  • günlük 3 saatlik agır tempolu çalışmayla 3 ayda insanlıktan çıkıp hulk olabilirsin :D

1|0
    0|0
  • yediğin gıdaların protein oranlarına dikkat et bol proteinli ye iyigelenyiyecekler.com/protein-iceren-yiyecekler/

1|0
    0|0
  • Kızlar protein tozu kullanmasa da olur. Sadece doğal beslen yeter. Yağlysan da l-carnitine al kardio yap. Zaten salona gideceksen de hocalarına sor onlar gereken bilgiyi fazlasıyla verir

1|0
    0|0
    • O dedigin yabanci isimle sey neki :D kondisyona gidiyorum ama artik pek gitmiyorum evde halledicektim :D

• Yağ yakıcı :) bir/iki ay da bomba gibi olursun vücudun da yağ kalmaz

• kas mi yapmak istion

1|0
    0|0
  • Ben spora gidiyorum
    Oncelikle Harcayamayacagin kadar enerji. almican vucuda (jarbonhidrat) ekmek az yiycen
    2)1 aydan kaskar yavas yavas buyumeye baslar
    3) protein agirlikli beslen

1|0
    0|0
  • hangi kaslar hepsininki ayrı ayrı

1|0
    0|0
  • napcan hacı kaslarını büyütüp

1|0
    0|0
  • Düzenli çalışma ile 2-3 ayda sonuç almaya başlarsın.

1|0
    0|0
  • Sporda zaman kavramı yoktur ama düzenli beslenip spor yaparsan 3-6 ayda değişiklikleri fark edersin.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben senelerdir kickboks yapan biri olarak soyluyorum ki biraz fazla zaman alir. Kol omuz sirt daha az surer ama karin migde bolgesi icin daha cok calismak gerek.. Protein tozu hizlandirir ama kullanma derim ben..

1|0
    0|0
    • Evde yapmak icin en etkili hareket ne olur peki karin kasi icin?

• Peki, tesekkur ederim.

• Rica ederimmm

• Ben sirf karin kasi yapacagim diye gobegi erittim boyum 1.71 kilom 52 oldu daha sonra basladim karin kasi yapacagim ya 2 ayda pertim cikti aynanin karsisina geci sekilden sekle giriyorum ki kaslari goreyim :DD o kadar ugrastim kas mas olmadi tahminen 5 ay duzenli ve cok siki calismak lazim ki iyi bir baslangic olsun

1|0
    0|0
    • Ama 3 ay squat yaparsan o kalca harika olur fakat sunu belirteyim kesinlikle buyuyor kalca disa dogru

• Cok sagolll hahah sonradan koyulmus heralde :D

• Rica ederim :)

Yükleniyor...