Spordan sonra en kolay ve ekonomik yoldan protein alabileceğim besin?

Evde abartmadan spor yapıyorum 1 saati geçmiyor kondisyon ve kardiyo çalışıyorum kas yıkımını önlemek için en ekonomik ve pratik hangi gıda maddesinden protein ihtiyacımı alabilirim

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Sorunun cevabı yumurtadır kardeşim, sütte de protein vardır diye bilinir ama azdır bir içecekte en fazla sütte olduğu için öyle bilinir ama katı yiyeceklere oranla çok çok düşüktür. Ha sürekli yumurta da bayar ben söyliyim baştan, ikinci seçenek de tavuktur ;) bir de şunu söyleyeyim spor salonu sahipleri vs bıldırcın yumurtası satmaya kalkarlar proteini fazla diye halt etmişlerdir normal yumurtanın protein/fiyatı bıldırcın yumurtasından yüksektir kazıklatma kendini.

0|1
    0|0
    • Illa o yumurta kaynatma zahmetine katlancam sanirim teskr :))

• hmm o zaman dediğin gibi o yumurtayı haşlamaktan kurtulamayacaksın kardeş:) bir de şunu söyleyeyim bilmiyorum söylediler mi, protein işini böyle çözdün ya hani sıfır yağ alman lazım, yağsız bulgur pilavı ve makarna gibi yiyeceklerden de karbonhidrat al bolca, karbonhidratı abartma ama çok da kısma yani vücudun, kasların karbonhidrat depoları yeterince dolu olmazsa kalçalar bel gider ama o istediğin omuz kanat olayı olmaz, yoğurt da yiyebilirsin laktik asit birikiyor yeme falan derlerse halt etmişlerdir bir de ;)

• Eywllh

Kızlar Ne Diyor 7

• yogurt veya et

0|0
    0|0
    • Yogurt nasil olacak yagli yagsiz vs et zahmetli pisirilmesu gerekiyor hazir hemen yenikebilecek birsey yok mu

• Yağsz yoğurt yumurta cak aslnda zahmetli değil olmadi dısardan al

• Yumurta.

0|0
    0|0
  • kuru fasulyede protein var

0|0
    0|0
  • yumurta

0|0
    0|0
  • makarna, hamburger, bol yağlı ana menü v. s

0|0
    0|1
  • Bol bol süt ve yumurta. Yapay tozlara haplara falan başvurmayın.

0|0
    0|1
    • Derdim o zaten dogal yoldan en basit ve etkili sekilde marketten al kullan tarzi besinler ariyorum

• Yumurta yiyebilirsiniz haşlanmis 2 tane

0|0
    0|0
    • Onu haslamasi 2 saat surer simdi daha basit bisey yok mu

• her gun 2 tane haşlanmış yumurta yiyorum kaç kaloridir?

• Kalori (kcal) 74.5
      Karbonhidrat (g) 0.3
      Protein (g) 6.2
      Yağ (g) 5.4

Bu bir yumurtanın değerleri

Erkekler Ne Diyor 10

• kardeşim genelde yağsız ve protein oranı yüksek olduğu için Tavuk Göğsü tüketilir. Ayrıca tavuk göğsü kırmızı ete göre çok ucuzdur. 100gr'ında 24gr protein var. Marketlerde kilosu 10 TL felan.

Bunun yanında yağsız ton balığı tüketebilirsin. 100gr'ında 20gr Protein var ve Migros'un kendi yaptığı Yağsız Ton Balığı var 2x160gr'lık Paket 6TL. Yani çok ucuz. Dardanelinki 11 TL düşün farkı.

Onun dışında yumurta akı süper bir protein kaynağıdır. Beyazında 4, Sarısında 2gr protein vardır. Yani 1 tam yumurtada 6gr protein var ama sarısı çok yağlı bilgin olsun. Ben daha demin 7 tane yumurta beyazı + 1 bardak yağsız süt ve 100gr beyaz peynir yedim mesela.

Sana hangisi uygunsa artık.
    Başarılar.

0|0
    0|0
  • Tavuk veya süt.

0|1
    0|0
    • Yeşil fasülye de çok protein var ama tavsiye etmiyorlar bitkisel protein olduğu için.

• Sut nasil olacak ve nekadar icmeliyim sadece sut yeterli olurmu

• Sadece süt yeterli olmaz, sporla birlikte yapıyosan kilonun 1.5 katı gram alman gerekli. 1 bardak (200ml) sütte 6-7 gram protein var

• Balik

0|0
    0|0
    • Ton olurmu

• Olur. Light olanlari var yagsiz. Bol yesillikle beraber ye. Daha besleyici olur. Yararini gorursun.

• Spora başlamadan tavuk göğüsü koy ocağa kaynasın 1 saat sonra spordan sonra yani çıkar ye , saf protein ;)

0|0
    0|0
  • Sen besinini sadece spor öncesi veya sonrasında almayacaksın ki.
    Gün boyunca alacağın protein-karbonhidrat değeri kadar yemek listesi belirleyeceksin, 3 saatte bir yiyeceksin gün içerisinde, spor yapmadığın günler de dahil.

0|0
    0|0
  • Bildircin yumurtasi bal sut mixerde karistir keyfine bak bal yerine tahin pekmezde olur:)

0|0
    0|0
  • proteın tozu

0|0
    0|0
  • Git bir kasaba 1 kilo tavuk gogsu al ince ince dildir at buzlu spordan geldikten sonra çıkart 100 150 gram suyun içine koy pişkin ye ondan kralı yok kilosu 10 lira 12 lira bişi 1.5 2 hafta idare eder seni

0|0
    0|0
    • Yemek kolayda kim pisirip ugrascak simdi benim derdimde o zaten

• Tam yağli yarim litre sut ic kardo

0|0
    0|0
    • 1 cay bardagi iciyorlar genelde :S

• Aslinda bende salona gitmek istiyorum ama yasadigim yerde dogru duzgun salon yok birde vaktim yok evde zor yapiyorum

• Iyi yapiyosun aslinda netten bide videolara bak bence

• spordan sonra en iyisi beyaz et, yagsiz oldugu icin kana daha cabuk karisacaktir

0|0
    0|0
Yükleniyor...