Sabah yapılan spor'un kiloya etkisi?

Arkadaşlar yaşım 19 boyum 179 kilom 83. Yağ oranım fazla. Bunlardan kurtulmak istiyorum vücudumu sıkılaştırıp fit hale getirmek istiyorum. Duyumlarıma ve araştırmalarıma göre sabah sporunun çok ciddi faydaları varmış. Sizlere bir takım sorularım var;
#sabah yapılan 30-45 dakikalık hızlı tempo yürüyüş ve ara ara yapılan koşu nun etkisi nasıl olur?
#Ben saat 5 - 5.30 arasında düşünüyordum bunu yapmayı ancak vücuda daha yararlı olacak saat aralıkları varmıdır?
#Yapılan spordan sonra tekrar uyunurmu?
#kahvaltım nasıl olmalı spordan önce mi sonramı?
#yiyecek olarak neler tavsiye edersiniz?
#sabah yürüyüş ve koşu dışında yapmam gerekenler?
#sabahtan sonra gün içinde egzersiz gereklimi gerekliyse ne tür?

Teşekkürlerimi sunarım ve ciddi cevaplarınızı bekliyorum:)

0|0
20

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Yemek yedikten sonra uyursan yediklerini eritmekte zorlanırsin. Ekmek yememelisin. Ister çavdar ister kepek ister beyaz. Hepsi aynı. Kan şekerini yükseltiyo ve 2 saat sonra acıktıriyor. Onun yerine badem fındik kuru kayisi... gibi şeyler tercih et sabah kahvaltısında. Ben canan karatay, ibrahim saraçoğlu, ender saraç gibi kişilerin önerilerini dinliyorum. Her sabah spor yapmadan önce maydonoz saplarıni kaynat ve içine biraz limon damlat kaynadıktan sonra. Öneririm gerçekten işe yarıyor. Öğleden sonrada domates suyu iç. Onun da zayiflatici etkisi varmiş. Ama ben daha denemedim. Sana her öğun maydonoz yemeni öneriyorum ve tabi limon sıkmayida unutma. Her gün bir yeşil elma mutlaka ye. Ayni zqmanda maydonoz ve limon insanin yuzune canlılık da veriyor. Sarımsakta yemelisin. Onunda etkisi var. Her gün yeşil çay ıç. Annem yeşil çay la zayıflamıştı. Sabah aç karna spor yap. Sabah yapılan sporda yağlarini yakarsin. Akşam yaparsan gün içinde yediğin yiyecekleri eritirsin. Yani kilo almazsin. Uzmanlar akşam yürüyüşunü öneriyor. Ben akşam yuruyorum. En geç 6 da yemek yiyorum 2 saat sonra yürüyüş yapıyorum. Akşam 8 den sonra yemek yeme. Meyve dahil. Her gün 2-3 litre su içmeyi unutma. 3 beyaz dan da uzak dur. Yani un şeker ve tuz. Yağ yememezlik yapma. Salatlarına mutlaka zeytinyaği koy. Sonra kabız oluyosun. Unutma yağı yağ ile yakabilirsin. Bunlar ceviz fındık badem vs. Ben bunları yapıyorum işe yarıyor. Eğer maydonoz acı gelirse içine yoğurt koy ve limon sık. Çok guzel oluuor. Ara öğün olarak tüketiyorum ben. Unutma limon maydonoz elma yoğurt çok önemli. Ben bunlara muhteşem dörtlü diyorum, :) biliyorum çok uzun oldu. Benim için Sağlık deyince akan sular durur :) Aklıma bunlar geldi şimdilik. İnşallah işine yarar.

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim:) bu gün başladım ve gün içinde gerçekten kendimi zinde hissettim

• Sabahları erken uyanığ spor yapmanın faydası var tabi. Kahvaltı yürüyüşten geldikten sonra olmalı beyaz ekmek yerine çavdarlı ekmekleri öneririm.

0|1
    0|0
    • Spordan sonra tekrar uyumak sorun olurmu acabab?

• Eğer ki birşeyler yediysen uyuma onun dışında uyuyabilirsin tabi

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...