En fazla kaç Barfiks cekebiliyorsunuz?

Sivas 5m pyade tugayinda acemilik yaptm 7000 kisiydi sanırım rekor 13 dü benim ise 10 sizin rekor kaç?

Şimdi herkül arkadaşlarımız gelip 20 30 dicekler lâkin onlar barfiks çekmiyor eminim çünkü barfiksde çene hizasıni geçmek gerekir ve kollari tam açıp salmak gerekir ayni zamanda kollar ters değil düz olmalı ama yinede king herküller olacaktir :)

Güncellemeler:
Merak edenler olabilir askerde min 6 çekmek gerekio. d
Bu arada fitness giden biriyim bende :) gidipde bilek bilmem ne saçma sapan yorum yapıp kaçamak yorumlar yapmanıza gerek yk hani ;)

0|0
318

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 18

• Ben fitness olarak yapmamıştım sporumu ama 6 aylık süreçte 12 çekmiştim ama antrenmandan sonra fakat sonra kas yırtığı meydana geldi calfımda ve spora ara verdim sonra bicepsten gelen sakatlık derken gene bırakmak zorunda kaldım spor salonuna bir kaç kez yazıldım ama eski azmim yok :S Epey form kaybettim ve kilo kaybı da cabası :(

şu an ki halimle 9-10 çekiyorum tabi spor hiç antrenman yapmadan direk çekiyorum bu sayıyı 2. 3. set denemedim arkadaşlarla yarışırken filan çekiyorum arada tek tük işte :)

0|1
    0|0
    • 2. 3. Setler 7 5 3 die gitmek gerekir zaten güç kalmio ilk setten snra bench press hesabı :)

• Nedeni tam bende bilmiyorum ama bağlantısı varmış bende öyle duydum aslında bence tüm vücudu aynı anda çalıştırılmalı çünkü mesela bacaklar güçsüz üst taraf sağlam orantısız olur vücut. Bacak hareketleri dips kadar olmasada severim. En nefret ettiğim sırt programı yapamamaktan değil de off gene mi sırt diyorum başlamadan önce hiç sevmiyorum :D

• . d turabi abi gibi oluruz kiliz bacak. d vardir muhakkak baglantisi ya artik vücuttaki kan dolasimiylami alakasi kaslari isitmaylami alakali b bağı mi var bilmiom. Bende omuz makine sevmiom. d çokorantisiz bizdeki halat soldaki kola bağlı agirlik solda çok gib hissediyorum birde makine kendisi 30 kg dedi bosken en fazla 15 20 takiom ikinci set kesin 10 3 kedin 5 . d acayip zorluo ensem bo tuhaf oluo. d

• Bahsettin şey nizami barfikstir. Her baba yiğit çekemez belli bir kas kütlen olmalıdır. Eller içe doğru daha basit geliyor. Bende 10 görüyorum. Dışa doğru 5 ne yazık ki.

0|1
    0|0
    • Min 6 yap kanka gerci askerde egitim falan 10 görürsün :)

• Onlar cebindeki parayi soyluo galiba. d nizami barfiksi bilen yok yukarı aşağı salmadan herkes o kadar çeker

• Aynen öyle kardeşim :)

• geçen sene kızların önünde 25 tane çekmiştim.
    bu sene 35 tane rahat çekerim.

(not: 1.5 senedir fitness yapıyorum)

0|1
    0|0
    • Yorumlarda bende dahil birçok kişi fitness yapiyor lâkin nizami barfiksden bahsediyoruz? Yani kurallari bilion dimi kollari tam açma elleri düz tutma çene üstüne çıkma gibi :) ?

• Doğru olanin o olduğunu komutanlar aciklayinca anlicaksn. Ama ven yinede anlatayim. Evet sirti calistirio kollar calisio dirsek ve el arasi calisio kanatlar calisio ve daha bilmedigimde var eminim :) aslinda dogrusunu askeriye biliyor emin ol :)

• kardeşim askeriyenin bibok bildiği yok gelsinler onlarla sabaha kadar tartışıyım.
      onların tek bildiği şınav mekik barfiks.

zaten herhangi bir haraketi yaparken (sadece barfiks için değil) birden çok kasın çalışır. Şınavı örnek alalım, şınav haraketi göğüs kaslarını çalıştırır ama ikincil kas olarakta arka kol kaslarını çalıştırır, ondan sonrada el bileği kasları.

barfikstete diğerlerine daha fazla oranla sırt kasları çalıştırılır, ikincil olaraksa pazu ve omuz kasları.
      eğer sırt antremanı yapan birisi kolunu dümdüz yaparsa haraket sırttan çıkar.

nese kardeş muabbet uzar gider böle, boşver neyse ney.

• ne yalan söyleyeyim en fazla 10 tane :D

0|1
    0|0
  • ben 15 tamamlıyodum nizami. sen şimdi yenisin zor geliyo olması normal 5 ay sonra en az 10 yaparsın. ama 15 asla yapamazsın))))

0|1
    0|0
    • Zorlayamiomda zaten kaslar yirtilir die fitness calistgim için yorum için teşekkürler :)

• Dediğin şekilde 3-4 anca ama en kolayında (kollar ters) 13 - 14

0|1
    0|0
  • ovunmek gibi olmasin 15 rahat yapiyodum hemde nizami, tugayda kurmay albay b. komutanina beni ornek olarak gosteriyodu dusun yani

0|1
    0|0
    • Doğrudur abi :) biride 32 cekio. d bide ezik dio adam king la kollarini tam salmadan barfiks cekenlerden. d

• 5-6 tane felan :D

0|1
    0|0
    • Sporla pek aran yok heralde 1 aylk antremanla iyi sonuç elde edersn ama hamallik olarak bakiosan ugrasamam diosan bisi diyemem. d

• Önce bı kilo alalımda barfksi de hallederiz. D

• Herkülll :D:D sen kaç boyundasın kanka :D:D

0|1
    0|0
    • 177 62 kg.

• İyimiş kanka benim boyda 190 kilom 85 emin ol barfiks çekme işlemiyor kavgada ya da güçte :)) barbiks dersen hiç çekemem belki ama sol elim fena kapatır yanlış anlama sana demiyorum :)

• Oda teknik kanka mesela devrem mermer fabrikasinda calisiodu mermerleri alıp palete koyuyo işi bu ama 1 tane çekemedi ve fitness gidiyorum benim vcuttan iyi lavuk. d ama olmuo işte. d

• Net 15 ortak fazlasini zorlamadim ama dedigin pozisyonda 15 yapiyorum

0|1
    0|0
    • Askerlk yaptiysan birincisindir heralde ;) ?

• Eyvallah dostum yorum için teşekkürler :)

• Rica ederim :)

• sizin askerie gidik :D

0|1
    0|0
    • Kac barfiks çektin en fazla onu de. d

• Ustaliga derken usta birliğine mi

• 95 kiloya anca 2.5 knk :D

0|1
    0|0
    • Sağlık olsun beaaa askerde 1 çekmeyen arkadasm vardi üstelik mermer taşıyor benden vucutluydu. d kilosuda 67 falandi

• Bırakmayı dene bir nasıl salıyon götü göbeği :D bendeki yağları çıkarınca 69 kiloyum :D

• 62 kilodan yağ mag cikmaz kemik cikar. d oda zaten belirgin. d kafasini yaslayana batio kemiklerim. d. d ahahah

• 15 tane o da salona gittiğim zamanlar şimdi 7-8 anca :)

0|1
    0|0
  • 3 tane yapabılıyodum artık 4 :D

0|1
    0|0
  • 32 oda spora gidiyorum altını çiziyim ilerleyen zamanlarda dahada cıkar :)

0|0
    0|1
    • Demekki ben boşuna fitness gidiyorum :) sen anladin onu kanks kollari tam açta gel derim mubarek 7000 kişilik gencecik orduyu ikiye katlion. d pardon 2.5 . d

• :) kendini kandirmakta nedir ya millet ezik sen herkül asdasd. d gizli engellemesem dünya rekorunu yazardin artk. d demem o ki yaw he he

• Semt çocuğu değilim de farz etki öyleyim bu arada yorum atan uyecikler sanki gülüyor sana asdasd. d

• benim zamanımda nizami 8 çekmek gerekiyordu.12 nizami çektigimi hatırlıyorum.
    ortalama 13 15 arası cekeni cok gördüm.
    18 ayda kondisyon yükseliyor ve 20 kadar çekiliyor.
    40 dan fazla cekenler vardı sakatlanır diye cektirmiyorlardı.

0|0
    0|0
    • Doğrudur reis ben acemide bunu gördüm usta birliği hakkari olunca bırak eğitimi kafa cikarttirtmiolardi dd

• Tamam sizsiniz :D

0|0
    0|0
  • bir dakika...
    askerde rekor 13 müydü
    ben 20 25 nizami çekiyorum.

0|0
    0|0
    • Evet sivas 5. Pyade tugaynda 7000 kişi arasnda çıkan sonuç buydu. d

Yükleniyor...