Satrançta hızlı gelişim için ne yapmak lazım sizce?

Arkadaşlar başlıkta gerekli soruyu sordum, yardım ederseniz sevinirim.

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 7

• Analitik düşünmen gerek, her hamleyi analiz edip, rakibini iyi gözlemlemen gerek, santranç bir dama değildir sonuçta. Sürekli pratik gerektirir, milyonlarca farklı kombinasyona sahiptir.

0|0
    0|0
    • analizimi nasıl geliştirebiliriz?

• Sonraki hamleleri kafanda canlandırarak, hamleni yapmadan önce kendini rakibinin yerine koyup kendi hamlene ne gibi karşılık vereceğini daha sonra bu hamleye yönelik senin ne gibi karşılık vermen gerektiğini iyi hesaplaman gerek, yoksa santraçta rastgele oynamak profesyonel oyuncular karşısında hiç bir işe yaramaz.

• yok yok onu yapıyorum zaten

• bırseyde ıyı olmak ıcın o sey uzerınde bır haylı zaman harcaman gerekıyor

0|0
    0|0
  • internetin geliştirceğini sanmıorum benim madalyalarım var satrançta insanlarla oyna sürekli sende gelişmişlerle onları ilk kez yendiğinde aldığın mutluluğu tarif edemem :)

0|0
    0|0
  • bol bol pratik. tek stratejiye bağlı kalmamak rakibinin oynayışını takip etmek yeterli olur dostum :)

0|0
    0|0
  • satranç videoları izle ve hızlı hamleleri ezbberle zamanla kullanarak aşina olursun

0|0
    0|0
  • Kasparov bilgisayar oyunu vardi, kendini coik fazla gelistirebilirsin o oyunla

0|0
    0|0
  • kasparovun oyunlarını izle, kitap da alabilirsin

0|0
    0|0
    • 3 tane kitap aldım ama birazcık gelişim sağladı bana hızlı gelişim lazım kardeşim ya, ama dediğin gibi gm maçı analizi iyi olabilir

• üniversitedeysen satranç topluluğu vardır büyük ihtimal, pratik yaparsın orada geliştirirsin

• evet var ama gitmiyordum artık katılmalıyım o zaman

Yükleniyor...