Egzersiz sonrası karın kaslarında acıma?

Arkadaşlar dünden beri bir kaç egzersiz yapyorum bacak ve karın için karnımın altlarında hareketleri yaparken yürürken falan kasılma oluyor böyle hamlamış gibi bu yaptıgım hareketlerin işe yaramasındanmıdır?

0|1
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi ki de. Spora ilk başladığında kasların o hareketlere alışkın olmadığından hamlama olur. Ağrılardan kurtulmadan aynı kasları tekrar çalıştırmanı önermem. 3-4 gün beklemelisin bu yüzden. Bu aşamada beslenme çok önemlidir. Kaliteli protein alımı, kas tamirini hızlandırır. Yumurta ve et gibi. 2-3 hafta yaptıktan sonra alışırsın. :)

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim birde bacaklarmın biraz daha incelmesini istiyorum squat falan kalınlaştırır diyolar nasıl dengede tutabilirim ki bunu?

• Rica ederim :) Umarım farkı yaşarsın da faydam dokunmuş olur sana. :)

• Umarim :)

Erkekler Ne Diyor 16

• İlk başlarda çok zorlanırsın, hatta vazgeçmek istersin. Ama yaptıkça ağrılar azalır vücut artık alışır.
    Hedefine ulaşmak için düzenli çalışman yeterlidir :)

Günlük sporun yarım saatle bir saat arası bir sürede olması idealdir. Spor salonunda hareketler arasında dinlenme molası vererek çalışıyorsanız iki saate kadar uzayabilir.

Günde bir saatten fazla zorlamalı yoğun sporun sağlıklı ve uzun bir ömür açısından ekstra bir yararı olmadığını gösteren yeni bir çalışma yayınlandı. (Aralık 2012 British Medical Journal Dergisi)

Bu arada egzersiz sırasında yapılan bazı hatalar, egzersizin etkisiz olmasına, veya sakatlanmalara neden olabilir.

Özet

1) Sporu her gün yapılan düzenli bir alışkanlık hâline getirin.
    2) Yarım saatten az yapmayın, bir saatten fazla sporun ekstra bir yararı olmadığını bilin (set arası dinlenme olanlarda bu süre iki saate kadar uzayabilir).
    3) Spor yaparken terleyecek kadar zorlayın ama aşırıya kaçmayın.

3|0
    0|0
    • yürüğümden daha çok terliyorum açıkcası ve bana daha dinçmişim gibi geliyor fazla yüklenmeden devam edeceğim :)

• Yanmalar vücutta liglerin kasa dönüşmesiyle meydana gelmektedir. yaklaşık olarak günü birlik yeterli seviyede spor yapmaya devam ederseniz belde meydana gelen oncelmeler ve diğer değişiklikleri 15 gün sonra farkedeceksiniz.

1|0
    0|0
  • Aynen öyle ağrı varsa gelisme var yarıyor demek ki

1|0
    0|0
  • Uzun Zamandır Çalışmayan Kasları Çalıştırdın O Yüzden Bol Bol Protein Tavuk Pilav Tüket Yağı Tuzu Az Yırtılan Kasları Protein Doldursun :))

1|0
    0|0
    • diyet yapıyorum :))

• :))

• Hantallıktan dolayı geçer 2 güne

1|0
    0|0
  • Başta ısınma hareketleri yap

1|0
    0|0
    • yapıyorum aslında ama hamlıktan sanırm :)

• :D sanırım bikaç gne duzelır 1 gun durunca 1 gun yap hemen yuklenme

• tamam dikkat ederim teşekürler:)

• ılk yaptıgından dolayı bende yaptıgımda bendede olmustu gecer 2-3 gune :))

1|0
    0|0
  • Ise yaramasindan ama agri oluyosa kendini sakin zorlama yakmak istedigin yag yanmadan kasa donusur. Cok zoelama kendini

0|0
    0|0
  • daha yeni başladığın için oluyor. aynı hareketleri devamlı yap. gün geçtikçe arttır. en geç 1 hafta içinde vücudun ve kasların alışacak ve hiçbir ağrın kalmayacak. ısınma hareketlerini sakın unutma. egzersizden sonra da mutlaka duş al :)

0|0
    0|0
    • duş kesinlikle :) ısınma hareketleri zaten şart gibi bişe yoksa kaslara liflere zararlı biliyorum :) bakalım devam ediyorume gözl görülür bir sonuç alana kadar devam :)

• çok güzel. aynen yılmadan devam. birde egzersizleri de plan programla yap. kolay gelsin. :)

• tamam teşekkür ederim :)

• Bende yaptım 2 gün önce devam ediyorum tabi kol kas altlarım karın kas bölgelerim felan göğüh bölgesi baya ağrıdı kaldıramadım kollarımı düşün yani devam et vücut kendine geliyor kaslarımı görünce işe yarıyor dedim devam knks :D

0|0
    0|0
    • aynen kollarım falanda öyle :) bakalım güzel sonuçlar alırız umarım :))

• tımam :D

• Ağrının sebebi egzersiz lerin ise yaradığının göstergesidir

0|0
    0|0
  • evet işe yaradığındandır

0|0
    0|0
  • Aynen işe yaraıyor ondandır

0|0
    0|0
  • bu daha başlangıç sonrasını gör sen :D

0|0
    0|0
    • o ne demek :D

• sayemde :D :D

• -,-

• oo acıma hissi geliştiğini gösterir merak etme :)

0|0
    0|0
  • Ham oldugundan dolayidir. Acimadan cok yanma hissi vardir. Hergunde spor yapma fazlasi zararli:)

0|0
    0|0
    • aynen ayaga kalkarken falan yanıyor gibi böyle karışık işte :)) yok kısa süreli çok yüklenmeden :)

• Rica ederim. ✋

Kızlar Ne Diyor 4

• bende uzun bir ara verdigim spora basladim uc gun once artan kas agrilarim azalmaya basladi. sabah kosusundan sonra bacaklar ve alt karin yine agriyo ama kendimi daha hafiflemis hissediyorum. odemi atti vucut bir kac gunde. bolgesel olarakta uc santim inceldim iki gunde. devamli ve sinirinda olmasi sart. kolay gelsin sanada arkadas.

0|0
    0|0
    • hımm iyiymiş :) iyi sporlar sanada geçer bir iki güne o hafifliği hissetmek istiyorum :)

• Evet işe yarıyor yani aynen devam :D

1|0
    0|0
    • 1-2-3 1-2-3 :D :D

• Aynen kardeşim yanındayız :)))))

• :)))

• evet

0|0
    0|0
    • sağolun :))

• yüzme biraz sıkıntılı ya benim için :) koşma işini yapabilirim ama :)) teşekkürler yüzmeyide kulağa küpe yaptım en kısa zamanda :))

• rica ederim :)

• ağrın kadar mutlu ol doğrfu yoldasıınn. :D

0|0
    0|0
    • gülerken bile acıyor ooy ooy mutluyum tamam işe yarıyo pozitifim ( arkasını dönüp ağrım var uleen diye bağırdı) :D :D

• ha yinede beraber başarabiliriz sonuçta bir hedef var destek olurum :)

• 65 kiloyum canım benitakip et bende edeyim konusalım yaglarım var sadece göbek bölgesnde. :)

Yükleniyor...