Sporcular? Squat yapanlar?

Arkadaslar squat yapaniniz var mı aranizda? Bende 1 haftadir yapıyorum kalca ve bacaklar ocin ama egilirken hep bacagimdaki on kaslari hissediyorum kalc kaslarını ve arka bacak kaslarini aciyana kadar hissedicek miydik?
Bu kasi (gluteus maksimus) calistirmak icin baska neler var :D

1|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• İyi bir hocanın feysbukunu verim (ankaradan Hakan yönlendirdi dersen yardımcı olur):

www.facebook.com/profile.php

1|0
    0|0
    • Cok tesekkurler de rahatsiz etmiyim bosu bosuna ben kendi halimce biseyler yapmaya calisiyorum simdilik cok sagol 😄

• Bence rahatsiz edicek kadar seviyesiz insanlar yoktur ben bile atmayi dusunmuyorum ayip denen bisey var :)

• Beni sokakta gördüğünde nasıl konuşacaksan, burada da öyle konuş dostum. İnternetten dayak yeme olasılığın yok diye bu kadar rahat olmanın alemi yok.

Erkekler Ne Diyor 10

• Ben yapıyorum hatta gecen yaptım. Kalcadan destek alarak ağırlığı kaldıracaksın eğer ağırlıkla çalışmıyosanda fakat nizami durman lazım ayakların hafif acık popo dışarı olacak şekilde.+ Barbel deadlift hareketi de o bölgeye etki eder bu hareket

http://www.sportmeniz.biz/img/egzimg/qua01.jpg

1|0
    0|0
    • one legged hareketide spor salonuna gidiyosun kablolu alet de yapacaksın
      encrypted-tbn3.gstatic.com/images

• O dedigini yapabilsem dunyalar benim olucak dizlerim oluyo resmen :D yarin dediklerini dusunerek yeniden deneyicem zaman ayirip yardim ettigin icin tesekkur ederim

• Birşey değil :)

• O kası çalıştıracak bir kaç makine daha var ama onu evde yapamazsın. Spor salonunda bulunan aletlerdir. Çok böyle yere oturacak kadar eğilmene gerek yok, üst bacağın yer ile paralel olsa yeter.

1|0
    0|0
    • Kondisyona da gidiyorum hangi aletler? Birde gelismesi icin kasi hissetmek sartmi

• Hızlı hızlı yapmak yerine hareketi yedirerek yapmak daha iyidir. Yani aşağı inerken yavaş yavaş inip kalkarken normal kalkmak.

• Anladim tesekkur ederim

• Musculus gluteus maximus kası bayagı büyük bir kas olup vücuttaki çoğu harekette işlev görür. Yani sen farkında olmadan o kas çalışır

1|0
    0|0
    • Ona lafim yok ben kendim calistirmak istiyorum spor istiyorum kanka spor oner bana 😄

• Koşmak en iyisi. O kası fazla sıkılaştırma. Enjeksiyon kasıdır o ve kaslı bölge her zaman enjekssiyonda daha ck agrır

• Olmaz olur mu... Squad guzel bir kalca ve ust bacak kaslari ocin arri kalf icin olmazsa olmaz bir harekettir. Ayrica vucudun orta bolgesini calistirdigi icin bircok hareketten daha fazla yağ yakimi saglar. Yapilan bir atastirmaya gore squad ve deadlift yapan sporcularin yag yakiminin spordan 2 saat sontasina kadar yag yakiminin ust seviyede devam ettogo ispatlanmistir. Hareketi yaparken sakaylanmamaya dikkaat. Cok hassas bir harekettir. Buradan tarof edemem nasil profesyonelce yapilacagini. Youtube da bol bol videolar mevcut. Instagramda fitnes bb sayfalarindan da kisa videolara ve resimlere bakabilirsiniz... Ozellikle kadinlarin mutlaka siki bir kalca icin yapmasi sart. Instagramda JEN SELTER squadin ve guzel poponun kralicesidir kanimca...

0|0
    0|0
    • Bu dediklerini yaklasik 5 ay arastirdim bence o poponun degil implantlarinin kralicesi :) kiskaniyosun deme sadece bildigimi degil okuduklarimi soyluyorum yabanci internet sitelerinde okudum bicok arkadasi ifsa etmis implantlari oldugunu soylemis ve doktorlarda yazmis 😦

• Haha ben zaten bisey demedim sporcu kadinlara hep imrenirim sadece bilmiyosun sandim ve soylemek istedim hic bir zamanda popo kiskanci olucagimi sanmam :Dd

• Sadece Squad la d3ad liftle bir got o kadar cikik ve kavisli olmayabilir. Ama her poposuna estetik yaptiranin poposu da Jen Selter gibi durmaz. Aradaki fark Selter ın duzenli spor yapmasindandir kanaatimce. Hey allaam Selter uzerine makale mi yazsam naapsam :)) Hep senin yuzunden. Popo kislanci ol bence cunku motivasyon saglar. Ben sahsen biceps triceps karin bacak her konuda hirs icin surekli video bakarim teknikleri incelerim makale okurum yani bunu adam gibi yapacaksan hayat tarzi haline getirmek lazim. Yeme icmesiyle diyetiyle vsvsv.

• Ayaklarını yere doğru şekilde basmalısın vücutun doğru şekli almalı aksi halde başka kasların çalışır hocan sor göstersin

1|0
    0|0
  • Yapmam ama yapanın arkasında dururum.

1|0
    1|0
  • squat yapan kız candır diyip gidiyorum

1|0
    0|0
  • sana gitmez bebeğim lebron james gibi olursun

1|0
    0|0
  • bana da ögret

1|0
    0|0
  • Hayırlısı be gülüm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ben yapıyorum... ilerleme var epey:) ağrı oldu ilk başlarda şimdi 60 a kadar devam :)

1|0
    0|0
    • Nereleride agri hissettin ya seni şu an soru yagmuruna tutasim var :D

• Cok gaza getirdiniz pembebio hanim 😄😄

• öyleyimdir:)

Yükleniyor...