Yürüyerek kilo verilir mi?

10 kilo vermem lazım. Hergün belirli bir süre yürüsem. Okul başlayınca da hergün 1.5 km yürüsem gidiş geliş günde 3 km yürüsem kilo verilir mi?

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• 17 yıllık sporculuk hayatımdan sonra 5 yıldırda antrenörlük yapmaktayım sorun izninle cevap vereyim.

Olay yağ yakmak. Yapacağınız şey ise yağ metabolizmanızı çalıştırmak. Buda yaptığınız aerobik sporlarda (yüzme, koşu, bisiklet) uzun süreli düşük şiddette olması lazım.
    Unutmayın egzersiz başladı 20 dakika orta tempo koştunuz ve yoruldunuz. Kaç kilo verdim diye düşünüyorsunuz, üzgünüm hiç yağ yakmadınız. Sadece su ve ödem attınız.

Yağ metabolizmanız egzersize başladıktan 20 dakika sonra devreye giriyor. Eğer egzersize 20 dakikadan sonra devam ederseniz yağ yakmaya başlarsınız.

Diğer dikkat etmeniz gereken şey; Yedikleriniz. Lütfen sağlıklı şeyler tüketin. Günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını internette ki makaleleri takip ederek hesaplayın. Ve geriye matematik kalsın.
    Günlük almanız gereken kaloriden fazla alırsanız kilo veremez alırsınız. Dengede tutun ve kağıt kalem hesap yapın.

Bol şans

0|1
    0|0
    • Peki günlük kaç dakika orta tempo koşu yapmam gerek 20 dakika bir işe yaramıyorsa? Teşekkür ederim ayrıca cevapladığınız için.

• Rica ederim.

Daha önce bir spor ile ilgilenmediğini var sayıyorum.

İlk hafta 20 dakika ile başla, haftanın 3 günü yap 1 gün dinlen 2 yap 1 gün dinlen.
      2. hafta 25 dakikaya çıkar, gene aynı sayıda kal
      3. hafta dakikayı 30 a çıkar. gene aynı sayıda kal
      4. hafta 3. haftanın aynısını yap
      1 ay bittikten sonra 2. aya geçtiğinde haftanın ilk 6 günü 30 dakika son gün 20 dakika yap ama her hafta yap. Sana hiç bir zararı olmaz.

Emin ol kilonu çok rahat verirsin dostum

Kızlar Ne Diyor 6

• yediğin porsiyonları küçült günde 25 dk falan koş sonrada okul zamanı eve yürü evdede bolca hareket et verirsin

0|1
    0|0
  • Her zamanki yediğim gbi beslenip yurursen formda kalirsin ama yediklerinde dikkat edip kaloriyi asagiya cekersen yurursen iste ozaman kilo verirsin

0|1
    0|0
    • Anladım peki yediklerime dikkat edip hergün 3-4 km yürüsem ne kadar sürede 8-9 kilo veririm?

• İki ayda altı yedi kilo garanti en sagliklisida bu zaten hemen almaman için. gencsin rahat verirsin ve yasam tarzi haline getiren lazim ben 29 yasindaim sigara ve sagliksiz besinler tuketmiyorum gergin düzenli bir saat spor yapiorum herşeyden ye ama porsiyonun ufak olsun yeterli anlastik mi

• Tamam teşekkür ederm anlaştık :) denicem altı yedi kilo şimdilik yeterli benim için zaten.

• boğazdan kesmeyince bir faydası olmaz

0|1
    0|0
  • Tabiki kilo verirsin

0|1
    0|0
    • Peki yemek yeme konusunda ne yapmam lazım? Hergün 3 km yeterli olur mu ki?

• Yeterli olur ama yediklerine dikkat et boğazından kesme ama yediğin ekmeği azalt ve akşam 5ten sonra birşey yeme sadece meyve ve su tüket. Çünkü metabolizma en çok sabah ve öğlen vakti çalışır

• bn hergün okuldan yürüyerek geliodum 3km yaklaşık hiç de kilo vermedim

0|1
    0|0
    • Yediklerimiz de düşürmemiz gerek o zaman

• İpi nerde atlıcam utanırım ben ip atlamadan :) yürüyüş boş iş değildir ya hızlı hızlı yürürüm.

• odanda atlican ipsiz atla istiosan 1saat atla bak noluosun. dd

• asıl yürüyerek kilo verilir bende okuluma her gün 2 km yürüyorum gidiş dönüş 4 km. sporda yapıyorum ben tabi. 8 kilo verdim.

0|1
    0|0
    • Ne kadar sürede verdiniz?

• Spor yapıyorum derken ne kadarını spora ayırıyorsun günde? Spor derken yürüyüş mü yoksa başka ne yapıyorsunuz?

• youtubeden passion4proffessonal videolarına bak. bir kaç video var yarım saat o hareketleri yapıyorum onun dışında 1 saat yürüyorum koşu bandında

Erkekler Ne Diyor 5

• Bol su düzenli yemek düzenli yürüş artı egzersız hafıf koşu hafıf mekık kılo vermemene ımkan yok

0|1
    0|0
  • Sadece ekmek yeme yine verirsin genç adamsın

0|1
    0|0
  • Hocam naaptin bari 6 km kos hafif tempo yoksa kılı felan veremezsin

0|1
    0|0
    • Okul başlayana kadar koşcam da okul başlayınca sıkıntı oluyor.

• Hocam sen ideal kilondasin ama o 10 kiloyu verip kas yapsan cok daha ii bir vucut olur hocam okul spora engel değil yap gine ama ama evde sinav mekik dambillarla destekle yemeyi azalt kalorini kontrol etmeyi dene zekiysen kafanda tut kafam dolu diyosan yaz bir kenara bir bakmissin istediğin kiloya dusmussun basarilar

• Dediğinizde haklısınız 3 saat ayıramasamda dediklerinizi denicem çok teşekkür ederim :)

• diyet yaparsan verilir. ama gunde 1 ekmek yersen zor

0|1
    0|0
  • Tempolu yürüyüp yediklerine dikkat edersen verirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...