Nasıl bir spor programı uygulamalıyım?

Kilolu değilim, 48 kiloyum. Kilom az gibi duruyor ama boyuma göre iyi 1.62 yim. Vücudumu düzgün ve şekilli tutmak istiyorum. Spor yapmaya başlasam yağlarım değil kilolarım gitmeye başlıyor bu sefer de sap gibi duruyorum hoş olmuyor. Bacak, kalça, göbek bunları sıkı tutmak için nasıl hareketler uygulamalıyım?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• 17 yıllık sporculuk hayatımdan sonra 5 yıldırda antrenörlük yapmaktayım sorun izninle cevap vereyim.

Olay yağ yakmak. Yapacağınız şey ise yağ metabolizmanızı çalıştırmak. Buda yaptığınız aerobik sporlarda (yüzme, koşu, bisiklet) uzun süreli düşük şiddette olması lazım.
    Unutmayın egzersiz başladı 20 dakika orta tempo koştunuz ve yoruldunuz. Kaç kilo verdim diye düşünüyorsunuz, üzgünüm hiç yağ yakmadınız. Sadece su ve ödem attınız.

Yağ metabolizmanız egzersize başladıktan 20 dakika sonra devreye giriyor. Eğer egzersize 20 dakikadan sonra devam ederseniz yağ yakmaya başlarsınız.

Diğer dikkat etmeniz gereken şey; Yedikleriniz. Lütfen sağlıklı şeyler tüketin. Günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını internette ki makaleleri takip ederek hesaplayın. Ve geriye matematik kalsın.
    Günlük almanız gereken kaloriden fazla alırsanız kilo veremez alırsınız. Dengede tutun ve kağıt kalem hesap yapın.

Bol şans

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Squat uygula kalca için
    Karin icin mekik
    Bacak icin ise stansa otur ve bacaklarini hizli hızlı parmak ucunda oldugun yerde kaldir kaldir indir anlatılımiyir da :D

1|0
    0|0
    • Bacağı anlayamadım :D :D

• Ya zor anlatilio bak simdi elleri aciosun hafif cokuoyorsun ve ayaklarinihizli bir şekilde yara carpiyorsun gosterilmiyor da :D

• kardıyo hareketlerı ve plates hareketlerı bunun yanına mekık ve karıs hareketlerı squat ta tavsıye ederım

1|0
    0|0
  • Yüzmeye git en güzel spordur!

1|0
    0|0
  • hakanfitness. com veya hakan fitness facete twitterda youtubeda heryerden takip edebilirsin. hakan fitness bayanlar için yazsan direk videosu çıkar

0|0
    0|0
  • ya spor falan yapma hatun dediğin etli butlu olur dolgun olur sen ye iç otur yat evde zayıf kızlar'ı görünce "S. a" diyip kafa tokuşturasım geliyor yeminle :D:ASF:ASD:F:DG:

0|0
    0|0
    • Neden?

• Zayıf kızların erkekden bir farkı yok bana göre oldu olucak düşük bel falanda giysinler :D kızda giysiler bile çok önemlidir vucuduna tam oturmalı ve biraz gösterişi olmalı. yanı incecik vitaminsiz olmak bence hiç güzel bir görünüşü yok tüm kızlar zayıf olmaya spor yapmaya kalkıyor ama boşa çabalıyorlar doğal olsalar aslında ben hepsını severim kimse sevmesede ama işte anlamıyolar. s. s. s. s

• Sayın Spor Hocamız Onder Meter Facebook'da Beğenip Mesaj Atmanızı Öneririz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• spor hiçbir zaman sana kilo kaybettirmez, sen sadece çok erken bırakmışsın. Spor programına uyarsan her şey senin lehine olur. Bol bol protein tüket zaten zayıf birisin kardiyo yaptırmazlar en fazla 15dk dediğim gibi mekik bisiklet ve squat yapmalısın faydasını göreceksindir

1|0
    0|0
Yükleniyor...