Vucüt Geliştirme Sporu ile ilgilenenler ya da bilgisi olanlar baksın lütfen?

Ya arkadaşlar ben 19 yaşındayım yakında body basliycam aklıma takılan birsürü soru var sporla ilgilenenler cevaplasin lütfen boyum 171 (keske uzun boylu olsaydim ama Allah boyle nasip etmis napalim) kilom 80 ( bunu bütün yıl aşırı oturmam ve asırı yemek yemeye bağlıyorum ama az bir hareket ettim mi hemen zayifliyorum ve kilo kaybediyorum) vücut yağ oranım %20 ilk önce boyum kısa olmasına rağmen ve 171 boyunda olmama rağmen fit bir görüntü atletik vucütlüyum kolların bacaklarım kaslı ve güçlüdür gögüs kafesim hacimlidir. Üçgen vücuta sahibim bunu ben demiyorum beni gören arkadaşlarım vücut mu gelistiriyorusn diyorlar ama geliştirmeye henüz baslamadim vücut çalışmamış olmama rağmen benim 184 cm boylu 89 kilo arkadaşlarımdan kol ve bacak hacmi çok az farkla geridedir. Vucütumun hakketen güçlü olduğunu düsünüyorum şöyleki gecen Aralık ayı spor salonunda iki haftalık mecaram olmuştu azıcık ağırlık çalışmaya basladimmi kasların hem belirginlesiyordu ve kaslarimin gelişmeye basladiğini hissedebiliyordum zaten genetik olarak babamın kolları çok güçlü bilekleri kalın ama benim ince o yönden ona çekmedim:) şöyleki benim gecen kışın vücut geliştirmeye başlayan arkadasımla salonda kardiyo yapmış dik (youtubeden gencvefit programı isteyen baksın) 45-50 dklik kardiyoyu arkadaşım ilk yaparsan zorlanrsin bitirmeye bilirsin demişti ama ben bitirmistim. Tek seferde antremansız 23 sınav omuz genişliğinde cekebiliyorum bir ara denemiştim 50 kg bence pres yapabiliyorum antremansız 5-6 barfiks cekebiliyorum antremansız. İnternette bir sürü vücut tipi hesapladım hepsinin sonucu mezomorf çıktı en son bir yerde cozmustum %88 mezomorf %12 endomorf çıkmıştı o %20 yağ oranını %12 lık olan endomorffa bağlıyorum. Ama boy sikayetimin yanında bileklerim ince cevresi 18 cm arkadaşlar ondan şikayetçiyim birde boyum 171 ama kemik olarak diğer yerler kalın ne hikmetse bileklerim ince birde elimin kemikleri ince yani el parmakları aşırı değil ama size sorum bu vücutta vücut geliştirme sorun olurmu

Güncellemeler:
Son 1.5 haftada 2.5 kilo vererek 77.5 oldum kilo almamı ramazan ayına bağlıyorum

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Birader şimdi yağ oranı %20 diyorsun, kemiklerim kalın diyorsun ve kaslıyım diyorsun. 1.71 boyunda 80 kiloyum diyorsun. Öncelikle 91-92 cm bir belin olması gerekir. Hadi hepsini geçtim birkere 13 kilo yağ var, 30 kilo su olsa, kemiklerim kalın diyorsun 5kilo kemik olsa, organlardan bahsetmiyorum bile. Nasıl kaslı olabilirsin allah aşkına? Onun dışında arkadaşımla hacmim aynı diyorsun, o adamın kasının uzunluğu ile senin kasının uzunluğu bir değildir. Uzun adamin body yapması daha zordur. Bu işler hacme bakıyorsa, benim arkadaşım da 130 kilo 51 cm kol var. Ben 95-100 kilo göğüs atiyorum 80 kiloyum, o 80 kilo göğüs atıyor o da yardım ile. Öncelikle bileklerin için, bilek antremanı yaparak güçlendirebilirsin, ayrıca 5-6 barfiks çekiyorum demişsin de, bizim salonda da çekiyolar barfiks sözde. Nizami çekebiliyor musun? 50 kilo göğüs atan biri en az 60-70 şınav çekebilecek kol gücüne sahip demektir. Burada da bir tezat var. Neyse sonuç olarak hertürlü bu sporu yaparsın ama doğru program yazılmalı, doğru şekilde ilerlenmeli. Bu işi doğru yaptığını sanan çok adam var, %10 u bilerek yapmıyor.

0|0
    0|0
    • Kardeş evet belim 90 cm bunu saklamiyorum zaten dedim yağ oranın % 20 sınav olayına gelince 23 civarı tek seferde cekiyorum evet barfiks nizami cekiyorum arkadaslarimin coğu 3 bile cekemiyor hatta peşpeşe yaparsam artirtigim bile oluyordu ama o yazdıklarım tamamen antremansız yani ham vücutla yaptiklarim 50 kilo ile tek seferde 3 kere göğüs atıyorum ama tekrar söylüyorum bu söylediklerim ham iken yani antremansız kendimi deneyeyim dediğimde ki sonuclar yağ olayına gelince yağ var tabi yok demedim ama kasların üstünde yayılmış ince tabaka gibi nası desem bilemedim ama öyle göbek filan yok anlatı biliyor muyum yağlar göğüsten itibaren karin kaslarının üstinü perde gibi örtmis ama kaslarını siktiğimda kas yoğunluğumun yağlarin altında belli oluyor yağlar bir yumuşak örtü gibi
      Kaslı derken hakketen kol ve bacakların kaslıdır gögüsümde öyle olunca kasliyim dedim. Hacim konusunda haklisin ona birşey demiyeceğim.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• kasları kucuk sen daha hızlı sısersın sana tavsıyem bulk donemını fazla abartma balon olursun define vicut senın boydakılere daha iyi gidiyo bide karın kası ısını cozdunmu tamam ha arada kardes nekadar agır kaldırdıgın onemlı degıl muhim olan agır agır kaldırıp indirmen agırlıgı ozaman kaslarda yanma daha fazla olur bir hocaya git en once simdi gormeden ezbere konustum o sana anlatır ne yapman gerektigini

0|0
    0|0
    • Sağol tavsiyelerin için kaslarımın hacimsiz olduğunu düşünmüyorum dedim ya testlerde hep mezomorf çıktım ya da bilemiyorum siz daha deneyimli olduğunuz için pek birşey demiyeceğim

• Evet kardeş o gibi konuların farkındayım bodyde bu gibi yanlış dayatlamalar cok oluyor o konuda bir arkadasım var o deneyimli 174 boyunda 3 senedir böyle uğraşıyor ondan yardım alcam zaten. zaten bende bir jay çutler olmayı hedeflemiyorum ki:) Scott adkins gibi vücut elde ediyim yeter bana:)

• ozaman simdiden basarılar sana

• Genc kardesım 8 senedır sporla ugrasıyorum öncelıkle spor bıraz maddıyat ıstıyen bır dal cok iyi beslenmen gerekır yoksa salonda çalışsanda bır ışe yaramaz cok ıyı proteın Alman gerek burada kımseden bı bılgı Alman'a gerek yok her kafadan ses cıkar bılende bılmıyende konuşur sen spora yazıldında hocaların sana Zaten calışma programı yazacaklar bı dedım gıbı ıyı beslendındede. Azımle ıyı bır sekle gelırsın söyluyeceklerım bukadar

0|0
    0|0
    • Sağol kardeş tavsiyelerin için benim en çok merak ettiğim boyum 171 acaba estetik olurmu zaten amacım uç nokta birşey değil Scott Adkins gibi olsun yeter

• Boyun normal cok kısa dıl fazla abartp şişme bu kımseye yakısmaz sıkıntı yapma

• Yok öyle abartma gibi bir niyetim yok zaten çok şişme meraklısı değilim

• arkadaşım ben tam olarak sorununu anlamadım ama anlattığın kadarıyla vücudun spora yatkın sana tavsiyem prolarla çalışmak bunlar kimdir mesela ersin kuruel ya da özer baysaling bu gibi adamlarla çalışırsan istediğin vücut yapısına sahip olabilirsin tam olarak ne istediğini cevap altına KISA birşekilde yazarsan sana daha detaylı bir bilgi verme şansım olabilir bu arada bende 1. kademe antrenorum yeni yetmeyim ama kısa ve öz bilgi verebileceğimi umuyorum

0|0
    0|0
    • Amacım aslında Scott Adkins gibi bir vücut elde etmek ve onu korumak

• vücut tipi diye birşey yoktur arkadaşım

• sen hedefine giden yolda ilerle aynısı olmak zorunda değilsin bir saatten sonra ona göre simetride ilerlersin Fitnessbilim. com bodyforumtr. com gibi sitelere üye olmanı tavsiye ederim

• Yeni başladım kardeş sor biraz bilgim var okuyamam yazıyı özet geçsene

0|0
    0|0
    • Genetik olarak müsaitim boyum 171 kilom 80 vücut tipim %88 mezomorf %12 endomorf atletik görüntüm var tek şikayetim sadece bileklerimin çevresi 18 cm yani ince bence diğer kemik yapıların gayet iyi sadece bileklerim ince sizce bu vucat adam olur mu

• kardeş ben 173 boyunda 90 kilo biriyim. zayıf oldugumu hatırlamıyorum. 3 gündür fitness'a gidiyorum. Doktordan protein diyeti aldım. yağ oranım %28 benim vucudum adam oluyor inan seninki olur

• Sağol kardeş Herkese bol sporlu sağlıklı hayat dilerim

Yükleniyor...