Vucüt Geliştirme Sporu ile ilgilenenler ya da bilgisi olanlar baksın lütfen?

Gizli Üye
Ya arkadaşlar ben 19 yaşındayım yakında body basliycam aklıma takılan birsürü soru var sporla ilgilenenler cevaplasin lütfen boyum 171 (keske uzun boylu olsaydim ama Allah boyle nasip etmis napalim) kilom 80 ( bunu bütün yıl aşırı oturmam ve asırı yemek yemeye bağlıyorum ama az bir hareket ettim mi hemen zayifliyorum ve kilo kaybediyorum) vücut yağ oranım %20 ilk önce boyum kısa olmasına rağmen ve 171 boyunda olmama rağmen fit bir görüntü atletik vucütlüyum kolların bacaklarım kaslı ve güçlüdür gögüs kafesim hacimlidir. Üçgen vücuta sahibim bunu ben demiyorum beni gören arkadaşlarım vücut mu gelistiriyorusn diyorlar ama geliştirmeye henüz baslamadim vücut çalışmamış olmama rağmen benim 184 cm boylu 89 kilo arkadaşlarımdan kol ve bacak hacmi çok az farkla geridedir. Vucütumun hakketen güçlü olduğunu düsünüyorum şöyleki gecen Aralık ayı spor salonunda iki haftalık mecaram olmuştu azıcık ağırlık çalışmaya basladimmi kasların hem belirginlesiyordu ve kaslarimin gelişmeye basladiğini hissedebiliyordum zaten genetik olarak babamın kolları çok güçlü bilekleri kalın ama benim ince o yönden ona çekmedim:) şöyleki benim gecen kışın vücut geliştirmeye başlayan arkadasımla salonda kardiyo yapmış dik (youtubeden gencvefit programı isteyen baksın) 45-50 dklik kardiyoyu arkadaşım ilk yaparsan zorlanrsin bitirmeye bilirsin demişti ama ben bitirmistim. Tek seferde antremansız 23 sınav omuz genişliğinde cekebiliyorum bir ara denemiştim 50 kg bence pres yapabiliyorum antremansız 5-6 barfiks cekebiliyorum antremansız. İnternette bir sürü vücut tipi hesapladım hepsinin sonucu mezomorf çıktı en son bir yerde cozmustum %88 mezomorf %12 endomorf çıkmıştı o %20 yağ oranını %12 lık olan endomorffa bağlıyorum. Ama boy sikayetimin yanında bileklerim ince cevresi 18 cm arkadaşlar ondan şikayetçiyim birde boyum 171 ama kemik olarak diğer yerler kalın ne hikmetse bileklerim ince birde elimin kemikleri ince yani el parmakları aşırı değil ama size sorum bu vücutta vücut geliştirme sorun olurmu
Güncellemeler
+1 yıl
Son 1.5 haftada 2.5 kilo vererek 77.5 oldum kilo almamı ramazan ayına bağlıyorum
Vucüt Geliştirme Sporu ile ilgilenenler ya da bilgisi olanlar baksın lütfen?