Judo Nasıl Bir Spor Sizce?

1 aydır Judo sporun başlarda biraz sıksada çok keyifli bir spor ama sporu yaptıktan 1 gün sonra her tarafım ağrıyor amiyane tabirle hamlanıyorum bana bir zararı olurmu veya judonun bana ne gibi faydaları olur kısaca söylerseniz sevinirim ;))

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben samboya gittim. Ayni sayilir. Ben 3 ay gittim. Ilk gun, dedigin gibi, her tarafi agriyrdu, sonra alistim. Savunma teknigi, ozguven, disiplin, kilo kontrolu - bu faydalar. Zarari gormedim, sadece kucukken bu spora baslayanlari, nedense kisa boylu olur.

0|0
    0|0
  • sen yaptığına göre zararını yararını bizden daha iyi bilirsin kardeş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Her dövüş sanatının bir faydası vardır fakat hayatta önüne çıkmasını istiyorsan, karate en ideal olanıdır. Ben de zamanında tekvando ya gittim, ve yaptığım antremanlar sonrasın da midem bulanıyor du, o kadar ağır antreman yapıyorduk. Fakat sosyal hayatta bana kattığı ek bir şey yoktu, ama bir sanat olarak çok vardı. Doktor tarafından onaylıysan eğer merak etme bir şey olmaz, yarar dersen, savunma sporu olduğu için çok çok geliştirme sayesinde işine sosyal çevrende yarayabilir. Ama unutma hiç bir spor şiddet amaçlı değildir.

0|0
    0|0
  • Sarı kuşaktan ayrılmıştım.
    İlk günler bir hafta elini yere vuruyorsun düşmesini öğrenmek için.
    Netice de spor bu.
    Güreş gibi değişik bir spor.
    Kavgada biri yere atsa seni yere düşmesi en önemli kendini savunmadır bence.
    Kafanı yere vurmadan elini zank diye yere yapıştırıyorsun.
    İster istemez kavgalarada işe yarar yani.

0|0
    0|0
    • Aynen bende şimdi aynı şeyleri öğreniyorum 1 ay sonra kuşak sınavım var

• Ağrıyacak tabi bir zaman sonra alışacaksın vücudu çok kuvvetlendirir diğer sporların antrenmanları seni yormaz ama onlar senin antrenmanını yapamaz. Çok zevk alırsın yaş kaç nerde başladın?

0|0
    0|0
  • aikido ya git kendini savunursun

0|0
    0|0
    • Benim judo hocam aikido, judo ve kareye biliyor. Arada aikidoyu da öğreticek bana

• ben tekvandoya gidiyom :D ama hoca hiç savunma öretmedi ben kendim örendim :)

• Valla judo hocama bağlı ne öğretirse o :)

Yükleniyor...