Ölünün arkasından alkışlamak nereden geldi ?

Ölünün arkadaşın alışlamak nerden geldide bize devam etmekte , neden biz tanınmış ünlü birinin ardından alkışlarız ? bu ne anlama gelir ? dua etmek yerine alkış tutmakta neyin nesi ?

0|0
7|17

En İyi Kız Görüşü

• Saçmalığın daniskası işte.Bir Fatiha okusalar daha hayra geçicek.Onları da alkışlayanlar olucak elbet:)

1|2
    2|2

Erkekler Ne Diyor 17

• Helalsin abla ! Eeee sözde modernleştikya,sözde çağdaş toplumlar ( Batı ) böyle yapıyoya,bizde ona uyum sağlıyoruz işte.Hristiyan toplum alkışladı diye Müslüman toplum niye alkışlıyo ? Neden batının hep bu tür kötü ve onlara ait özellikleri örnek alınıyo ? Günden güne benliğimizi kaybediyoruz kimsenin haberi yok.

0|0
    0|0
    • ablam ben hic yurt disinda hristiyanlarda ünlü birinin alkislandigini görmedim !

• yakinda ölen ünlü en güzel kiyefetini giydirir güzel birde makyaj yapip gömülmek isterse hic sasirmam , hayranlarim beni güzel hatirlasin ;)

• olur ablam olur hiç merak etme :)

• iş olsun işte sosyete kesımının adeti

1|0
    0|0
  • hepsi bir ritüel zaten, alkış da onun modernleşmiş formu.sorgulamamak lazım :/

0|0
    0|0
  • Yalan_Dünya bacı: alkışlamak bizim kültürümüzde yoktur, lakin batı kültüründe vardır. yani onlara göre alkışlamak; saygıyla selamlıyor yani kendi gelenekleriyle ölüyü son kez uğurluyorlar. fakat bizim kültürümüzde ölenin arkasından alkış tutma ggibi bi eylem söz konusu değildir.

0|0
    0|0
  • Lut kavmi içki, karı-kız ve alkış yüzünden helak olmadı mı? Alkışlamak zinhar haramdır. Alkışlamayınız. Alkışlayanı uyarınız.

1|0
    0|0
  • Nar-ı Aşk'ın dediği gibi.Dua da ediliyor o bir ritüel.Hemen kılıcını çekme istersen biraz geniş açıyla bakın şu hayata ya.

1|0
    0|0
    • kilicimi cektigim yok aman yanlis anlamayin ! sadece bizim türkiyede bulunan bir ritüel demekki yurt disinda yasiyorum bir cok ünlünün cenaze törenlerini canli izledim adamlar tabuduna cicek koyuyorlar , celenk birakiyorlar baslari önünde sesiz sesiz agliyorlar ne alkis var ne bise hhhhmmm ilginc !

• Teşekkür ederim tauron, hayat işte olmaz oluyor..

• USA dizilerini izledin mi hiç? Kilisede ardından şarkılar söylenir kimileri skeçlerle uğurlanır.Hani o çok ünlü siyah kilise koroları uuuuuuuuu yeaaaaaa falan derler ahenkle.Hristiyanlar böyle uğurlar.

Bkz. Candle in the Wind olayı ve Prenses Diana mesela,Avrupada da var örnekler.

• bi halt bilmeyen sözde sanaç çılar bunu yapıyor dua ederse konumu sallanır ya müslüman olmak o sektörde ayıp ya ondandır

0|0
    0|0
  • Alkışlamak saçmalık.

Onun ruhuna

Fatiha duasına ihtiyacı var.

0|0
    0|0
  • hiç öyle bişey görmedim.

0|0
    0|0
  • buyuk ısler basardın alkısı onlar ;)

0|0
    0|0
  • saygı göstergesi sanırım

0|0
    0|0
    • ne saygisi ya bazi ünlülerde vardi vasiyetlerinde alkislamayin dua edin diye ricada bulunmustu , adam ölmüs gider ayak bile adami günaha sokuyorlar !

• Alkışlamak nasıl oluyor ben hiç denk gelmedim

0|0
    0|0
    • bakan nerede yasiyorsun ya :) mezarliga gideken tabut omuzlarda dua yerine alkis sesleri !

• Ben en son 12 sene önce mezara gittim ondada şeker çalıyordum :D ne biliyim

• Bir de anlamsız klişelerden ''bu kez güldürmedi'' vardır.

0|0
    0|0
  • bu salakca hareketin anlamını bende merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Eski koye yeni adet.

0|0
    0|0
  • enteransanmışşş

0|0
    0|0
  • nihat hatipoğlunumu izliyorsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Dua da ediliyor zaten, o sadece saygı, alkışlarla yaşıyor bu insanlar, son kez tutkunu olduğu şeyle gönderiyorlar..

2|2
    0|0
  • Kendini şaşırmış bir toplum var burda malesef ki Bunlar çok üzücü şeyler değerlerimizi yitirdik , ALLAH akıl fikir versin

1|1
    1|1
  • link sanatçının en sevdiği şeydir alkış.dua edilmediğini nereden biliyorsun hem.bunda eleştirilecek ne var allasen beyb.

1|3
    0|0
    • beyb. dua edilmiyor demiyorumki müslüman biri neden alkislanir , tamam ünlü olmus olabilir ama bizim kitabimizda ünlüyü hem duayla hem alkisla ugurlayin diye bir ayet, hadis varmi canim benim ?

• beyb her şeyi ayet ve hadislere göre mi yapıoruz biz sanki.hem ölenin dini mutlaka islam mı bilemezsin.

• Ne var ki bunda.. Dinen sakıncası ne olabilir. ?

0|0
    0|0
  • herhangi biri alkışlanmıyor heralde...o zamana kadar yaptığı başarılarına gösterilen saygıdan dolayı...

0|0
    0|0
  • hiç duymadım ve görmedim böyle birşey

1|0
    0|0
Yükleniyor...