E-devlet uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sevgili Kızlar Soruyor sakinleri malumunuz tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan (acaba?) hizmet bir süredir ayaklarımızın altına (!) serilmiş durumda.

Sözüm ona kamu kurumlarındaki işlerinizi bilgisayarınız başından halletmeniz amacıyla hayata geçirilmiş bir proje.

Merak ettiğim bu hizmetten ne anlıyoruz? Nasıl yararlanıyoruz? Devletin kapısını internet üzerinden afedersiniz tıklıyormuyuz? Tık var mı? Yok mu?

Herkese iyi eğlenceler:)

• Valla senelerdir "tık" yok ağabey
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Ben bi ara girdim ama şifre mifre bişey diyo
    33% (2)0% (0)29% (2)Oy Ver
  • Eeeee devlet işte neyolacag ya..
    17% (1)0% (0)14% (1)Oy Ver
  • Düzenli olarak "tık" lıyorum.
    17% (1)0% (0)14% (1)Oy Ver
  • Diğer.
    33% (2)100% (1)43% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Avrupa birliğine uyum çalışmasının gereklerinden biridir. Bu konuda bir sorun var. Herkes internete erişebilecek mi? Devlet önce bunu oluşturabilmelidir. İstediği kadar sisteme yayılsın önemli olan kullanılabilir olmasıdır. Zaten amacı kamu hizmetlerine ulaşmada eşitlik sağlamaksa kendiyle çelişmemeli, bilişim eşitliği de sağlanmalı. Kaç evde internet ağı var ya da kaç kişi buna ulaşabilir. Ya da bu sistem oluşsa bile vatandaşı nasıl buna davet edebilirler. Eğer doğru uygulanırsa harika bir sistemdir. Ama güvenlik sorunu vardır bence. Çünkü denetim sağlanamayabilir. Az bilgiyle kişilerin tüm hayatı hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Çok merak edip araştırdıgım bir konu da değil acıkcası :) bildiklerim bunlar e devlet hakkında.

0|1
    0|0
    • teşekkür ediyorum. vatandaşın rahatlığı ve bürokrasinin hızlanması açısından elbetteki yararlı buluyorum ama fikirleri bir tarafa bırakıp uygulamaya bakarsak, benim hemen hiç işimi görmüyor insanlar kullanıyor mu merak etmiştim sanırım çoğu kişi aynı durumda.

• aynen güven mevzusu + çok sınırlı sayıda iş ve evrak hallediliyor diye biliyorum.

• başladıkları işi bitirirler herhalde daha da genişler o. Tamamdır oldu dedikleri an kullanırım herhalde.

Kızlar Ne Diyor 3

• benim bi işime yaramadı şimdiyedek

0|1
    0|0
  • Ben bi ara girdim ama şifre mifre bişey diyo

0|1
    0|0
  • ilgilenmiyom :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Şifre almak 1 lira, kaybedersen yenisini almak 10 lira. Ayrıca şifren en az 8 haneli harf ve rakam kombinasyonlarından oluşacak, unutma, bir yere de yazmaki başkaları almasın. İnş. yılda bir değiştir demiyordur da. Böylesine güzel bir hizmet(!) başımızın üstünde olacak değil ya! :)

0|1
    0|0
  • Benim hiç memnun kalmadığım bi uygulama...

0|1
    0|0
  • zamanla yoluna girer ve düzgün bir şekilde kullanıma girer diye düşünüyorum. ama ne zaman bilmiyorum :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...