Sabah mı koşmalıyım aç karnına?

10 kilo fazlam var vermek istiyorum koşu ile vermek istiyorum arkadaşımın dedigine göre sabah aç karnına kosmalıymısım dogrumu?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• 17 yıldır aktif sporculuk ve 5 yıldır da antrenörlük yapan biri olarak sorunuza cevap vereyim;

Öncelikle kulaktan dolma bilgilere inanmayın.
    Bir işi uzmanına danışın.

Akşam 8 de yemek yediğinizi var sayalım. Ve sabah 8 de de spora başlayacağınızı. Sporu eğer aç karna yaparsanız 12 saatlik boş mide ve bünye sinyaller verip durumu kaldıramayacaktır.
    Kesinlikle yarardan çok zararı olur.

Siz hiç binayı çatısından yapmaya çalışan bir mimar gördünüz mü? Kahvaltı şart unutmayın. Güne zinde başlamak için.

Ayrıca sporun asla saati olmaz. Olay yağ yakmak. Yapacağınız şey ise yağ metabolizmanızı çalıştırmak. Buda yaptığınız aerobik sporlarda (yüzme, koşu, bisiklet) uzun süreli düşük şiddette olması lazım.
    Unutmayın egzersiz başladı 20 dakika orta tempo koştunuz ve yoruldunuz. Kaç kilo verdim diye düşünüyorsunuz, üzgünüm hiç yağ yakmadınız. Sadece su ve ödem attınız.

Yağ metabolizmanız egzersize başladıktan 20 dakika sonra devreye giriyor. Eğer egzersize 20 dakikadan sonra devam ederseniz yağ yakmaya başlarsınız.

Kilo vermek için karbonhidratı kesmeyin azaltın.
    3 beyazdan uzak durun :)

Bol şans başarılar..
    Aklınıza bir şey takılır ise sormanız yeter.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Aslında daha iyi olur. Ama yaşadığınız yere bağlı olarak, güneş tehlike oluşturabilir. Sadece güneş yanığı olarak düşünmeyin, Allah korusun, başka rahatsızlıklara da yol açabilir. Bu yüzden eğer sabah yürümek istiyorsanız, saati dikkatli seçin. Örneğin, Adana'da (merkezde) sabah 6-7,30 8.00 de olabilir belki) uygun saatlerdir.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle aç karnına spor yapılmaz , zamanla kaslarda çökme olur ve ileriki yaşlarda zangır zangır titrersin. Protein ağırlıklı beslenmelisin, sporu tok karnına yap (en azından yemekten 2 saat sonra başlamalısın miden doluykende spor yapmak sakıncalı

0|0
    0|0
  • Spordan once midenin dolu olmamasi lazim. Sabah kosmak sart degil. Ben 5 yildir aktif fitness bodybuilding yapan biri olarak hic sabahin korunde kosmadim. Aksam kosarim genelde. Ya da salonda kosu bandi. Ama acik hava en iyisidir. Karinda sixpack cikarmak icin profesyoneller sabah ac karna karin ve kardiyo calismasi yaparlar ama senin derdin bu olmadigina gore sabah olmasi sart degil. Sadece mide dolu olmasin yeter...

0|0
    0|0
  • Mide ne kadar boşken spor yaparsan o kadar kolay ve çok yağ yakarsın. Ama en faydalısı sabah kahvaltıdan önce yapılan spor.

0|0
    0|0
  • kiloyu koşarak veremezsin hafif hızlı tempoyla bir saat yürü ve ekmek seker tuzu bırak :))) o zaman göreceksin... ve aksam saat 7 den sonra asla yemek yeme atıştırmalıkta olsa :)) meyve serbest ama çok değil tabikide :):) dahasıda var da işte bu kadar yeter :)))

0|0
    0|0
  • Sacmalik. Ac karnina spor olmaz yag yakacagina kaslardan gider. Birseyler atistir sonra yarim saat bekle ve sonra kos..

0|0
    0|0
  • öyle öyle uzmanım bilmem neyim diyeni salla ben yaşadım denedim gördüm en iyisi sabah aç karna koşmak. iç bir bardak su koş sonra

0|0
    0|0
  • biraz atıştırsan iyi olur spordan sonra tıka basa kahvaltı yap çünkü sabah yediklerin seni bütün gün tok tutabilir öğlen az yersin zaten. akşama dikkat et yeter

0|0
    0|0
  • doğru ama ağzına bir kaşık bal çalda koş nolur nolmaz kan şekerin düşmesin bayılırsan kaçırırlar uyandığında ilk sorduğun soru ben nerdeyim ikinci sorduğun soru sen kimsin üçüncü sorduğun soru kapı nerde olur :-)

0|0
    0|0
  • Hayır.. ac karinla kosma.. protein destekli beslen kahvaltı ni yap biraz dinlen sonra..

0|0
    0|0
  • Ekmek yeme olay bu kadar basit :)

0|0
    0|0
  • Akşam 1 saat yeter.

0|0
    0|0
  • yok aç koşma yemeği azalt öyle koş yani az ye koş sonra tekrar yeme

0|0
    0|0
  • Boş is boğazi kesmedikten sonra

0|0
    0|0
  • doğru demiş.

0|0
    0|0
  • bir adet elma yesen iyi olur aslında kan şekerin düşer iyice bayılıverirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hafif tok olarak sabah tabi.

0|0
    0|0
  • Evet sabah sporu daha faydalı

0|0
    0|0
  • Evet oyle daha etkili olur ama kosmak her turlu faydalidir

0|0
    0|0