İp atlamak boy uzatıyormuş doğru mu?

Zıplamak boy uzamayı tetikliyormuş sanırım. Birde ip atlamasak onun yerine habire zıplasak oda yardımcı olur mu? Yaşım 19.

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• bu sorunu okuyunca aklıma küçükken annemlerin baa sölediği söz geldi banada kapı eşiğine dokunmaya çalış boyun uzar diolardı halbuki yok öyle bişey okadarda zıpladıydım gene 167 gene 167 :) ama teşekkürr ederim sana soru eskileri hatırlamamı sağladı :)

0|0
    0|0
    • senden 5-6 cm daha uzunum sanırım. banada dediler :D yapıyorum 1-2 gündür :)

• Teşekkür ederim en azından babamı gecmek istiyorum o 175 sanırım. Çevremden dolayı kısayım ya. Tüm kız arkadaşlarım volaybolcu falan 1.80 değil diye ağlayan tipler. en kısası 1.75 işte düşün. Ayrıca yaşıma göre normal değil bence girdiğim ortamlarda (lisedeykende öyleydi) en kısa olmasamda sondan 2. falanım yani hep. :)

• ay ben sizin aranızda cüce gibi filan gözüküorum heralde :s ay komplekse girdim uffff :(

Kızlar Ne Diyor 5

• zıplamak evet boyu uzatır. bu yüzden basket ip atlamak da dolayısıyla boy uzatmış oluyor. sadece zıplarsan canın sıkılır ama ip atlarsan ve ya basket oynarsan eğlenirsin de ve zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın. öbür türlü sadece zıplamaya kalkarsan 10 dakikadan fazla yapamazsın.

0|0
    0|0
  • Basket oynasana .. Erkekler şanslı 21 yaşına kadar boyları uzar

0|0
    0|0
    • En mantıklı o gibi. 20 yaşından sonra 1.70 ten 190 olan akrabam var :D

• Amcamın oğlu işte. Üni için amerikaya gitti. 2-3 yıl sonra bir geldi tanımadık :D

• Onu ara ver sor abi ne yapsam ne etsem diye taktikleri öğren .. Kolay gelsin

• Küçükken çok ip atlardım atladığım iplerin haddi hesabı yoktur ama boyum 160 =)) Alakası yok bence

0|0
    0|0
  • zıplamak boyu uzatan asıl şey zaten.. zıplamayı içeren sporu yapsan faydası olur, tavandan elma toplar gibi zıplamak, ip atlamak, basketbol oynamak...vs yeter ki zıpla baya:)

0|0
    0|0
  • zıplamak evet boy uzatır ama yukarıya uzanarak zıplamalısın. Basketbol ve voleybolcuları düşün..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• boyu zıplamak uzatır ama esnemeye bak ne kadar esnek olursan o kdar hızlı uzarsın bunuda unutma :) basketbol boyu o kadar uzatmaz sadece genel olarak uzunlar oynar :)

0|0
    0|0
  • etkisi varsa da çok azdır.kaslar gerginleşir

0|0
    0|0
  • çık sokağa ve atla

0|0
    0|0
    • Spor salonunda yapmayı düşünüyorum.

• 20 yaşına kadar bir dene bakalım..

0|0
    0|0
    • Babam askerde 5-6 cm uzamış. 20 yaşında gitti askere. Amcamın oglu 20 yaşındamı neydi ufak tefek bir şeydi 2-3 sene içinde 190 a yakın bir şey oldu. Tabi benim amacım 10-20 cm uzamak değil. 3-5 cm uzasam çok çok yeterli bana.

• maydanozda karın ağrısına ii geliyomuş*et boşver takılma böle şeylere

0|0
    0|0
  • hiç basket oynamadım ip atlamadım boyum 1.95 .hergün basket oynayan arkadaşlarım 1.70 bu tür şeylerle boy uzayacağını hiç zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • İp atlayacağına basketbol oyna cinsiyetine daha çok yakışır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...