Kapat

Ahmet Kaya'nın şarkılarını dinler misiniz ?

İnsanları kişiliğine göre mi yoksa yaptıkları işe göre mi ayırt edersiniz?Lütfen soruma politik bi anlam yüklemeyin.Mesela ben karakterini sevmediğim insanın bile kulağıma hoş gelen müziğini dinleyen biriyim.Ahmet Kaya bu tartışmanın hep yapıldığı biri.Mesela ben askerdeyken İzmirli bi üst teğmen bütün askerlerin içinde telefonundan Ahmet Kaya'nın müziğini dinlerken bile gördüm buna benzer bir sürü polis vs. vs. gördüm.Benim bu soruyu sormama sebep olan ise artık dizilerde bile Ahmet Kaya'nın şarkıları dizi müziği olarak söyleniyor.

0|0
16|20

En İyi Erkek Görüşü

• Hislerime tercüman olan biri söylediklerine kulak vermek gerek.Can Dündar'ın Aynalar belgeselinde uzun yıllar önce söylediği bu kelime aklımdan hiç çıkmaz '' 2 mt. kefenim arka cebimde her zaman hazır ve nazır hiç bir zaman arkama bakmadan yaşadım herkesin bi şeyi çok iyi bilmesini isterim ben öldükten sonra bu ülkeyi sevmiyordu demesinler. '' Saygılar.

4|3
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 16

• Ahmet Kaya sarkilari dinlenmez mi yaa? Ahmet Kaya sarkilari candir can! Ha bu arada dedigin gibi kisilige göre ayiran insanlara kücük bir hatirlatma, neredeyse tüm Türkiye`nin cok sevdigi Sezen Aksu cok mu masum? Zamaninda kac tane evli erkekle cikti haberiniz var mi? Hatta Onno Tunc`u karisindan bile bosattirdi. Siz rahmetli Ahmet Kaya`ya laf atacaginiza önce yaşayan Sezen gibi eski kaşarlara bakin :D Madem kişilige göre degerlendiriyorsunuz sanatcilari.

3|2
    2|0
    • Sezen Aksu'yu en az Ahmet Kaya kadar severim ama örnekleri vererikken bence kimseyi rencide etmemeye dikkat etmeliyiz senden rica ediyorum bunu.

• Rencide mi ediyorum? Ben gercek olanlari soyluyorum, masum bir insana camur atmiyorum :)

• Yinede biz Ahmet abiye odaklanalım :))

• Ne zaman ki siyasetle sanatı birbirine karıştırmayız işte o zaman iyi bir millet oluruz.Siyasi kişiliği beni ilgilendirmez.Herkesin siyaseti kendine.Ama sanatı ilgilendirir.Adamın seside yorumuda muhteşem.Şarkılarınıda dinlerim.

1|3
    1|0
  • Ahmet kayayı da, şarkılarını da, yorumlarını da, görüşlerini de severim

ben bir adamı sevmiyorsam da şarkılarını da, yorumlarını da sevmem

böyle bir çelişkiye de girmem

çünkü bir insan nerede doğarsa, görüşleri ne olursa,ne yaşarsa o kadar şarkılarının içine işler görüşündeyim.

1|4
    1|2
    • Çelişki konusunda sana katılmıyorum.Müzik evrenseldir.

• abartıyormuyuz? ahmet kaya kürtçe şarkı söyleyeceğim dedi çatal, bıçak fırlattılar, küfür edip vatan hayini ilan ettiler, sürgün edip kahrından öldürdüler...serdar ortaçın şarkılarını dinlemeyerek tepkimi koyuyor olmamı abartımı buluyorsun gözünü sevem yapma heval

• Neyse daha fazla bu konuda canımızı sıkmayalım şarkıları dinlemeyerek tepki göstermen normal ben sadece çelişki olmaz demeyi uygun gördüğümü söyledim.Bu arada fena bi güzelliğin varmış haaa :)

• ahmet kayayı sevmiyorum ama şarkılarını dinlerim çünkü sanat başka birşey ne yani hadise mi dinleyeyim adamın fazla da rakibi yok ki

2|1
    0|0
  • Ahmet kaya bambaska,

2|3
    1|0
  • Evet, dinlerim.

1|2
    0|0
  • Sanatın dili, dini, ırkı veya ideolojisi olmaz. Sanat evrensel olmalı. Bir kesime hitap eden bir sanat anlayışı da skolastiktir kanımca.

Ve bu arada. Ahmet kaya candır. Görüşüne katılmayabilisiniz ama kişiliğine laf etmemek lazım.

1|3
    0|0
    • Sana katılıyorum.

• Allaha inanıyor mu bilmem ama Allah yolunda bir şeyler yapmış adam. :) Davası farklı da olsa dava adamı. Haksızlıga uğramış, ama haksızlığa uğrayan dindar alevi kürt herkesin yaninda olmuş biri.

• Ahmet KAYA adamdır.

• Ahmet kaya dinlenmezmi ya adamın üstüne baska bi adam şarkıları hislere tercuman olan baska bi adam daha tanımıyorum. Her şarkısı illaki bişiyler anlatır illaki ağlatıır.

1|2
    1|0
  • Kişiliğini zaten sevmiyorum.Şarkılarını da orda burda duydum fakat özellikle dinlemedim hiç.Dinlemem de sanırım.Hadi eksileri göreyim

0|3
    0|3
  • kendisini çok seviyrum her gün 5 posta dinliyorum

1|3
    1|0
  • Ahmet Kaya hastasiyim ben!

dizilere gelince... dizilerde kullanilmasina karsiyim!

1|2
    1|1
  • dinlerim mis gibi.

1|2
    0|0
  • ahmet kaya gibisi var mı

1|2
    0|1
  • Çok severim.

1|2
    1|1
  • şarkılarını severim, kendilerini sevmezdim ama.

1|0
    1|0
  • şarkilarini dinlerim evet, siyaset yönü beni ilgilendimez

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Ahmet kaya, türkiye'de yeni bi tarz yarattı. Dünyada kaç kişinin kendine özgü, başarılı bir tarzı olmuş ki

Adam gibi adam, karakterli, sanat dünyasına örnek olabilecek nitelikte bir insandı.

Daha öncede dinlerim, her daim dinlemeye devam edeceğim.

Mekanı cennet olsun.

2|4
    0|0
  • şuanda dyh holding gurubunun elinde bulunan bazı gazetelerin foto montaj tuzajı ve o dönemin yeni yetme sanatçısı (serdar ortaç) ve benzerlerinin kışkırtmalarıyla hain diye iftira ettiler. ahmet kaya.adam gibi adamdı.vatanınını seben biri olmasına rağmen yurt dışında öldü. youtubede araştırırsan bulursun o kışkırtmaları.ben her gün en az bir kez mutlaka dinlerim ahmet kayayı.

0|2
    0|0
  • Ahmet kayanin siyasi gorusu yani ezilenler hakkinda ki gorusu hakli dogudaki vatandaslar ergenekon belasindan cok cekti şu an bir cogumuz buna katiliyorz referandumlardan anlasildigi kadariyla ama bir yandan da buyuk bi yanlis var pkk gibi eger bunu desteklemisse Allah la onun arasin da inaniyorsada inanmiyorsada.

Bmben hicmi sanatcinin ideolojisine bakmam sanati onemli benim icin

Ahmet kayayi severek dinlerim onla dogdum diyebilirim

...

0|2
    0|0
  • İyi dinleyicisiyimdir.

0|3
    0|0
  • evet politik görüşü bana uymayabilir öyledir böyledir ama bu adamın sesinden o şarkıları dinlemekteen hep keyif amışımdır

1|2
    0|0
  • dinlerim tabikide ayrıca siyasal kişiliğinden dolayıda takdir ederim :)

2|2
    0|0
  • Dinlerim , kişiliğini de severim.

3|2
    1|0
  • ben sevmem ne kendisini ne şarkılarını.

1|2
    3|5
  • ahmet kaya kraldır ya,dinlenmez mi..

3|1
    1|0
  • zaman zaman dinlerim

1|2
    0|0
  • bana göre Türkiye böyle bir sesi kaybederek baya bi yanlış yaptı çünkü böyle bir ses bir daha zor gelir adamın karekteri beni ilgilendirmez sadece sesi ilgilendirir günümüzün sanatçılarına bakıyoruz ajdar ahmet kaynıan her şarkısında bir gizem var bir şeyler anlatmak istiyor sanki onuda yusuf hayaloğlunuda dinlerim

0|1
    0|0
  • dinlerim..zaman zaman

1|1
    0|0
  • dinlerim gözüm...

1|1
    1|0
  • Her şarkısının sözlerine ki bazı şarkıları Şair A. İLHAN'ın şiirleridir ve bu ülkenin en dinlenilesi adamlardandır !

0|0
    0|0
  • Lisedeyken dinlerdim. Ama şimdi tahammül edemiyorum.

0|0
    1|2
  • söz konusu Ahmet Kaya ise gerisi tefarruattır..

0|0
    0|0
  • dinlemem ...

0|0
    3|1
  • dinlerim evet

0|0
    0|0
  • sesi, bazı şarkıları güzel olabilir.

bu onun pkk'lı bir şerefsiz olduğunu değiştirmez.

bakınız, pkk konserleri...

bakınız, kadınlar dağlara doğru gibi bölücü bir çok şarkısı.

ben de onun bölücü bir şerefsiz olduğunu unutmadan bazı şarkılarını dinliyorum.

0|0
    1|2
Yükleniyor...