Kadınlarda annelik doğuştan, erkeklerde babalık öğrenilen bir şey midir?

onaylayanlar için:

bu mantıktan toplum ahlakının oluşmasının suçu babaların üzerine atılabilir mi?

onaylamayanlar için:

aslında çok mantıklı görünmüştü ama...

Güncellemeler:
idealize hale getirmeyin.lütfen.tecrübelerinizi yoklayın.

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• ikisi de sonradan ögreniyor elbette. kız cocugu kardeşi oldugunda annesini taklit eder. ama erkek cocuk annesini taklit etmeyebiliyor. bu durumda doguştan diye birşey yok. anneden ögreniyor kız cocugu. o yüzden evcilik denilen oyunlar vardı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Arkadaşlar az buçuk biyoloji bilenler biliyodur anne hamile kaldığından sonra vücudun salgıladığı bir hormon annenin iç güdüsel duyularını ortaya çıkarıyor yani anne içgüdüsünü sağlıyor ( yapılan bir araştırmada erkek lere bu hormon verildiğinde erkekdede içgüdüsel koruma duygusu ortaya çıkıyor) yani anne için doğuştan diyebiliriz...

0|0
    0|0
  • Evet.dedigin gibi.

dogurup çöpe camiye birakanlar haric ama

1|1
    0|0
  • link

sözlerine katılırım.

0|0
    0|0
  • evrimleşmeyle olmamıştır. yani evrim de yoktur. rabbimiz bizi böyle programlamıştır. kadın kadın gibi erkek erkek gibi özellikleri ilk yaratılışta vermiştir. yoksa birbirimizi sevemezdik ama seviyoruz. tam bir birimize göreyiz.

0|0
    0|0
    • de ki evrim yk.bu cevap soruyla ilintili değil.ibiza12 uykun açılınca gel bir daha

• evet.yoksa birbirimize göreyiz kısmını mı diyorsun.bilemedim ki çok ani oldu ibiza12

en kısa zamanda cevabımı veririm.

• :D he birbirimize göreyiz istemeye gelelim

• Babalık erdemlik ve olgunluk gerektirir, annelik sorumluluk ve sabır gerektirir, her iksininde üstlendiği sorumluluk ve görevler eşit derecededir bence.

0|0
    0|0
    • öğrenilen şeyler değil lütfen.kendi babamızdan ve kendimizden edindiğimiz tecrübeler.

• Kadınlarda anneliği öğreniyor. Annelik bebeğin azına memeyi vermekle olmaz.

0|1
    0|0
  • vahiy geliyo bizede

0|0
    0|0
  • ilk yaratılan havva ve adam babamıza ne öğretildiyse evet...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bilimsel kanıtı var. annelik içgüdüsel, babalık sonradan öğrenilen bir duygu

0|0
    0|0
    • nasıl bilimsel kanıt?

• inelim şekerim . sen sordun ben de bildiğimi söyledim inanmayorsan google amcaya sorablirisin

• google a niye sorayım,ben bireysel tecrübeleri merak ederek sordum bu soruyu.yoksa gugılın vikipedide açıklayaağından daha çok okumuşumdur.

Yükleniyor...