Uçuk nasıl geçer bilginiz varsa paylaşır mısınız?

arkadaşlar uçuk nasıl gecer bılgınız varsa paylaşırmısınız? sızın de dudagınız da uçuk çıkar mı ne sıklıkta ?

Güncellemeler:
umarım uçugu olan dıger arkadaslara da yardımcı olmuşuzdur . ruj , aseton ,vectavır, zovırax hepsını kullanyoruz o zaman :)

0|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

• Toplumda pek çok insan hayatlarının belli zamanlarında tekrarlayan ağız yaralarından şikayet ederler. Uçuk ve aftöz ülserler en sık tekrarlayan ağız yaralarıdır. Uçuk genellikle dudak kenarlarında görülen içi sıvı dolu kümelenmiş bir şekilde görülen küçük kabarcıklardır. Nadir olarak da ağız içinde, sert damakta ve diş etinde görülebilirler. Uçuk çıkmadan 1-2 gün önce, dudak kenarlarında kaşınma, yanma şeklinde kendini belli eder. Daha sonra bu belirtileri, bölgenin kızarması, şişmesi ve içi sıvı dolu kabarcıkların oluşması izler. Bu kabarcıklar saatler içerisinde patlayarak kabuklanır. Uçuğun oluşup iyileşmesi ortalama olarak 7-10 gün içerisinde tamamlanır. Uçuğun oluşum nedeni bir herpes simpleks virüsünün aktif duruma geçmesidir. Herpes simpleks, daha önce bu enfeksiyonu geçirmiş kişilerde pasif bir şekilde bulunur. Stres, yorgunluk, travma, ateş, hormonal değişiklikler ve aşırı güneş ışığına maruz kalınan durumlar, pasif haldeki virüsün aktifleşerek uçuğun oluşmasına neden olurlar.

Uçuk, kabarcıkların patlayıp kabuklaştıktan tamamen iyileşmesi sürecinde bulaşıcıdır. Mevcut virüs, kişinin havlu, kaçık, bardak gibi özel eşyalarından bulaşabildiği gibi birinin öpmesi sonucu da bulaşabilir. Uçuk sıkıştırılıp patlatılmamalı, yüz ve cinsel organlar enfeksiyona karşı korunmalıdır. Herpes simpleks virüsünün vücuda ilk yaşlarda yerleştiği göz önüne alındığında özellikle bebek ve çocuklara dikkat edilmelidir. Uçuk ve uçuğun kabuğu ile oynanmalıdır, dokunulduğunda eller çok iyi yıkanmalıdır.

Uçuğun tedavisi, antiviral uçuk kremleri ile yapılmaktadır. Bu kremler deriden geçerek uçuk virüsüne etki eder ve virüsün deriye zarar vermelerini engeller... (alıntı) :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Uçuk neden çıkar link

Uçuk nasıl tedavi edilir link

Uçuk bulaşıcı mıdır link

0|0
    0|0
  • Vectavir kullan.Kutusunda 'nothing works faster' yazar. hakikaten de en manyak, en dünyayı ele geçirmeye çalışan kötü adam kılıklı uçuğı bile dört günde tepeleyip, yok eder.

1|0
    0|0
  • Küçükken çıktığında, annem yatmadan önce ruj sürerdi ve sabaha geçerdi uçuk.

1|0
    0|0
  • Sen nasıl geçirdin aşağıdaki saydılarından en etkilisi hangisiydi :((

0|0
    0|0
    • zovirax dıye bır ılac var onu al . nar kabuğu iyi gelyor yogurt suyu da

• gecer iz kalmaz elınle dokunma yolmaa

• biraz kurmuştu yoldum attım :(

• Cnm hemen biriylee opus bn yapiyom geciyorrr..

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• evde yapılabilecek kesin çözüm hemen geçirmez ama 2 -3 gün uyguladığında küçülüyor bir pamuğa aseton dök ve dudağına bas biraz yakar ama, büyümesini engeller :D

1|0
    0|0
  • eczanelerde uçuk kremi var onların faydasını görürsün hemde sağlıklı. saçma sapan şeyleri deneme derim şimdi biri der yok şunu sür yan etkisi vardır bilmez kimse...

1|0
    0|0
  • Bende çok çıkıyor kışın genelde ayda 1 kerehep çıkıyor bide dağılıyor 2-3 tane oluyor o uçuklardan ben ne çekiyorum bide geçmiyorda 3 haftada anca krem sürüyorum doktorum vermişti adı zovırax çok iyi geliyor

1|0
    0|0
  • Eczanelerde küçük uçuk kremleri var onlar iyi geliyor

1|0
    0|0
  • vectarin krem kullan

1|0
    0|0
  • aseton muuu

0|0
    0|0
    • aseton evet :D öyle demış arkadaslar :D pamuga dökup bıraz bastırcakmşız :)

• :) tamam canım bende kremı emınce surcem krem surulu şu an

• yakar ama geçer :D

• bende de var ya şuan vertisol aldım eczaneden indi sadece sızlaması kaldı

0|0
    0|0
    • aynen ama kullanmamak en ıyısıymış dudak dırencını kazanır falan dıye

• benim dudağımdada uçuk çıktıydı 2 ay önce ve hala kırmızı sivilce gibi izi kaldı uçuk kremi sürsem o iz gidermi?

• dene bır de nar suyu ıyı gelyormus lımon da duymustum . son 2 gunde ucukla ılgılı brsuru sey ogrendım :D

Yükleniyor...