Yüzme öğrenmek istiyorumm?

18 yaşımdayım. Boğulmaktan korktuğum için yüzme öğrenemiyorum. Bu korkumu nasıl yenerim yuzmeye nasil baslarim taktikleriniz var mi?

0|0
17

En İyi Erkek Görüşü

• ilk başta suyun üstünde yüz üstü yatmayı öğren. Bak sırt üstü demiyorum kendini suya yüz üstü bırak suyun seni kaldırdığının farkına var ve kafanı suyun içine soka bil. Bunu başardın mı suyun üstünde yüz üstü yata biliyorsan şimdi kulaç at. Ama kulaçlarına dikkat et parmak araların açık olmayacak ve kulaçlar sağa sola değil düz kafanın önüne doğru atılacak ve iyice karnına doğru çekeceksin. Bunu başardıysan ayaklarla bu hareketi senkronize et. Bunları yaptıktan sonra nefes almadan yüzmeye başlamış olman gerek kafan suyun içindeyken. Bunları yapabildiysen eğer sıra nefes almada deminki söylediklerimi denerken kafanı sudan çıkarmaya çalışma dalmayada çalışma serbest bırak. Nefesin bitince ayağa kalk. Nefed almayı dene sağ kulacını atarken sağ omzunun üstüne yatarmış gibi dön nefes al ve kafanı tekrar suya sok ve suyun içinde sürekli burnundan hava ver. Üşenmedim bildiğin yazdım burada bir İEC ver artık :)

1|0
    0|0
    • Tek basima yapabilecegimi pek zannetmiyorum ama hayirlisi olsun :)

• sizin gibiydim şu an yüzüyorum filmin koptuğu yer utanmayı bırakmak ve öğrendikten sonra derin yere gitmeyi göze almak.

• Umarimmm

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Boğulmaktan korkuyorsan yapacağın tek şey yüzme öğrenmek. Kurslar var değerlendir. Şunu düşün bir şekilde denize düştün ve yüzme bilmiyorsun!
    Boğulmaktan korkuyorsan yüzme öğren!!!

1|0
    0|0
  • Bende senin gibiydim dalga geçiyolardı :) 1 günde öğrendim en önemliside ayaklarını yüzerken suyun üstüne çıkarmak

1|0
    0|0
  • omlet yapmak istiyorsan yumurtayı kırman gerek ( figh club replik) birazcık su yutucan genzin yanacak zamanla kendi içinde cesaret oluşmaya başlıycak sonradan zamanla balıklaşmaya başlıyacan :)

1|0
    0|0
    • Fight club repligi oldugunu biliyorum :) ya babam ogretiyodu suya kendini birak dedi. Biraktim sonra suyun icine bir gomuldum ne oldugumu sasirdim. O gunden beri cesaret edemiyorum :)

• yüzme öğretmeni eşliğinde öğrenebilirsin havuza gidip.

1|0
    0|0
  • Bu korkuyla sen hep batarsın

1|0
    0|0
  • Havuzun derin yerine Allah ne verdiyse zipla. d

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• simitle yüzemeyeceğine göre, önce havuzlara git sonra denize git

1|0
    0|0
    • Korkumu nasıl yenicem?

• Yüzmek bir çok insanın korktuğu gibi korkulacak birşey değildir. Yüzme korkusu olanlar suya girdiklerinde telaşlanır, panikler ve yüzemez. Bu korkuyu yenmek kişinin kendi elindedir.
      Su kaldırma kuvvetine sahiptir. Bu da hareket edilmese bile su yüzeyinde kalınabilir anlamına gelir. Yüzebilen herkesin bildiği birşeydir bu. Yüzmeyle ilgili bir kaç şart bilinerek bunu yapmak mümkündür. Bu şartlar hemen öğrenilmez. Yavaş yavaş, pratik yapılarak uygulanmalı şekilde öğrenilmelidir.

Suya girdiğinizde suya karşı hakimiyet kurmalısınız. Suya hakimiyet kurmayı başarabilmişseniz yüzmeyi de başarabiliyorsunuzdur. Suya hakimiyet kurduysanız bir sonraki aşama olan ilerlemeyi yapmanız gerekir. Suyun içinde ilerlemeyi öğrenmek şarttır. Kollarınızı atıp ayaklarınızı vurarak kendinizi suyun içinde taşımalısınız. Bunu yaparken yüzme konusunda kendinizi ve tekniğinizi geliştirmelisiniz.
      ne yalan söyliyim bende senin gibiyim, korkum var yani yenebilmiş değilim.

• Tesekkur ederimm

Yükleniyor...