Allah'ın varlığını bi örnekle ya da başka bir şeyle nasıl ispatlayabiliriz?

Arkadaşlar biri bize sorsa bi ataist yada Allah a inanmayan herhangi biri ona nasıl Allah ın varlığını ispatlayabiliriz ?

Bir kelime bir cümle yada bir kaç sayfa yazı nasıl kanıtlarsanız artık : ))

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• varlığım Allahın varlığına delildir... çünkü hiç bir organım hücrem ve düşüncelerim tesadüf eseri olamaz...

5|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• altın oranı araştırsın yeter

0|1
    0|1
  • derdin ne ki?işte kafirun suresi var.

iman edenler ve iman etmeyenler iman konularını tartışmasınlar arık.herkes kendi içinde sosyal yaşamın düzenlenmesi üzerinde konuşsun lütfen.artık sanırsam diktatörya kurmamın zamanı geldi de geçiyor.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Allah'ın varlığının en büyük delili tabi ki kâinatın tümüdür. Ancak Allah'a inanmayan birine bu şekilde kabullendirmek zordur. Ateistler her şet tabiat olayı olarak değerlendirirler. Oysa tabiat kendi başına nasıl hareket eder. Bir binanın kendi kendine oluşması düşünülemez. Bir ustası vardır, bir etek, pantolon vs kendi kendine dikilip biçilmez. Bunun da bir ustası vardır. Madem ki bu kadar basit şeylerin bile bir ustaya ihtiyacı vardır. Koca kâinat eğer bir yönetici tarafından yönetilmezse neler olur. Mesela güneş dünya etrafında hızını ne eksilterek nede arttırarak sabit bir hızla döner, ay gündüz çıkmaz gece çıkar. Eğer yöneten bir yönetici olmasa, dendiği gibi kendi kendine gerçekleşen bir şey olsa, muhakkak şaşırırdı. Öyle ya yukarda saydığımız ustalar şaşırabiliyor. Eteği kısa yapabiliyor kazayla, yada binayı dikerken sorun olabiliyor. Ama eğer kâinatta bir düzensizlik yoksa bunu yöneten yönetici herşeyin üstünde ve kudretinde olan biridir. Bu da Allah'tır.

0|1
    0|0
  • bu kadar milimetrik düzen var dünyada ,evrende,insanda.bunu bilim kanıtlıyor.tesadüf eseri olan bi tek şey göstersinler bana.zaman var nereye akıyo bu zaman.nereye gidiyoruz.hiç düşünmez mi insan.hiç okuyup araştırmaz mı.akıl var mantık var ya

0|2
    0|0
  • Yahu ilkokudaki cocuk ispatlayabiliyor.

Millet hala nasıl ispatlayabiliriz , yada Allah yoktur diyebiliyor !

Allah'ın olmadığını savunan.Kanıtlanabilir varlıklara inanan insan varlıkları.

Beynininizi görebiliyormusunuz ?

Rüzgarı görebiliyormusunuz ? ( estirdiği tozdan hariç )

Bunun gibi birçok örnek verilebilir.Bu sitede ateist biraz fazla olduğu için, tartışma ortamı yaratmak istemiyorum.

0|0
    0|0
  • Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar. Değişik konular üzerinde konuştular.

Birden Allah ile ilgili konu açıldı...

Berber: " Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum.

"Adam: " Peki neden böyle düşünüyorsun?

"Berber: " Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıyaçıkmalısın. Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı,bu kadar çok hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimse acı çekmezdi. Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum...

"Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber işinibitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü. Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam berber dükkanına geri döndü.

Adam: " Biliyor musun ne var, bence berber diye birşey yok"

Berber: " Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim

Adam: " Hayır, yok. Çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzunsaçlı ve sakallı adamlar olmazdı."

Berber: " Hımmm... Berber diye birşey var ama o insanlar banagelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"

Adam: " Kesinlikle doğru! Püf noktası bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, o ne yapabilir ki?

İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!"

1|0
    0|0
  • Sen bundan 18-24 sene evvel yoktun. Bir damla pis sudan oluştun. Sen uykuda veya uyanıkken bu bir damla pis sudan oluşan vücut çalışıp duruyor. Bunu yaptıran kim veya ne. Alemde ki düzen akıllara durgunluk veriyor. Mantıklı bir her işin bir yapıcısının olduğunu söyler ve kabul eder. Bilgisayara söyle kendi kendine açılıp sorsun bu soruları. Sen yazmasan olabilir mi bu? Kendi kendine kontrolsüz işleyen var olan var mı?

0|1
    0|0
  • nasıl bir iğne ustasız nasıl bir sürü çobansız olamayacaksa sonsuz kainatta sahipsiz olamaz.

1|2
    0|0
  • İnsan bedeni

1|1
    0|0
  • Allaha inanmayan zaten ateistdir. Başka bir tezi yok. Hocalar , proföserler, mühendisler kanıtlayamıyor burada mı soruyorsun :D

0|0
    0|1
  • Bu kadar güzel bir düzeni, bu kadar uyumlu bir evreni, yeşili, denizi Allah yarattı demek artık sökmüyor. Yeni soruları bende merak ediyorum, çıkmış sorulara bir göz atmak lazım aslında...

0|0
    0|0
Yükleniyor...