Kusarak zayıflamaya başladım?

merhaba son iki haftadır diyetteyim beş kilo vermek istiyorum yememekle olmuyo bu işler yani ben kendşmi tutamıyorum son iki haftadır yediğim akşam yemeklerini , çikolataları yedikten sonra pişmanlık duyuyorum ve direk kusuorum zorla , sizce ne durumdayım boyum 168 cm kilom 60

0|0
19|32

En İyi Erkek Görüşü

• bir ara bende kilo aldım psikolojim bozuldu herşeyi yiyordum sonra kusuyordum senin gibi :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Konunun üzerinden 23 saat geçmiş ve bir arkadaşın linkini göstermesi ile konu kapatılmış olsa da konuda uzman olarak yazmak istedim.

Profildeki resimdeki kızlardan hangisi olursan ol kilolu değilsin.
    Seni buna iten tek bir laf bile olabilir, tetikleyebilir ve aynaya baktığında kendini kilolu görüp tartı ile de kilonu kendine kanıtlama kısır döngüsüne girersin. Bu giderek zayıflama yöntemi aramaya dönüşür, önce yememe ancak bu da çözüm olmayınca kusarak zayıflama denemeleri başlar.

Herşeyden önce , ne yemeyerek ne de kusarak zayıflamak teknik olarak mümkün değil, zira mide boş olduğundan yediğinin yarısından çoğu barsaklarına geçer, kalan ise sıvı kısım ve asittir. Bunu zorla kusmaya kalkarsan mide kapağın başta ters döner ve bozulur, asit yemek borunu ve yutağı yakar, dişlerini sapsarı eder, dilin koyulaşır ve ağzın sürekli bir koku vermeye başlar. Bunu birkaç kere yaptığında ise mide kapağı bozuk olduğundan istemesen de bulantı hisseder ve kendiliğinden kusmaya başlarsın.

Attığın besin değil , yoğunlukla asittir. Kimse farketmesin diye yedikten sonra pişmanlık ortak belirtidir bulimia hastalığında ve gidip gizlice çıkararak kısır bir döngü başlatırsın. Giderek derin susuzluktan sertleşir çatlar kırışır , yüzün solgunlaşır, hareketlerin ağırlaşır ve kalan enerjini de ayna ile tartı arasında geçirirsin, belki de 10 belkide 100 kez gram hesaplarına girersin.

Bu bir takıntı ve sonucunda bulimia hastalığının gelişmesi. Daha ikihafta olduğuna göre , sırf bunu teori için yapıyorsan kendine hakim ol ve dur ya da duramıyorsan, bir psikiyatrist ile görüş ve ilaç desteği ile tedaviye başla. Bunda yol aldığında bir psikolog ile psikoterapi ve bir diyetisyenle de kilo konusunda haklı mı haksız mı olduğunu uzman gözüne bırak.

Zayıflamanın tek yolu az ama 5 öğün yemek ve efor sarfetmektir. Yüzme koşma bisiklet gibi sabit enerji yakma yolları en sağlıklısıdır.

Bunu kendine yapma , arızalanan sistemlerinin ağrısı ve tedavileri seni daha perişan eder bu yaşta.

2|0
    0|0
  • durumun kötüye gidiyor. yakında anoreksiya olabilirsin. bu hastalığa yakalananların hepsi kusarak başlıyor. bence kusmayı bırakmalısın.

1|0
    1|0
  • yakında hakkın rahmetıne kavusursun

0|0
    1|0
  • böle devam edersen isin yas. Anoreksiya nervoza ya kadar gider. O kustugun zaman mide asidi varya senin dislerini ne hale getiriyor. Aliskanlik oldumu bide dislerin eriyor sapsari sekilde. Sakin aliskanlik haline getirme, mide kapagin bozuldugu zaman ne yersen otomatik kusarsin. 30-40 kiloya düsersin, sonrasida malum, ölürsün ^^

0|0
    0|0
  • Bu davranışınızdan uzaklaşmalısınız. İleride tedavisi çok daha zor olabilecek sorunlara neden olabilir.

0|0
    0|0
  • İştahını kesecek şeyleri denemelisin bence ya da sulu şeyler karpuz kavun gibi şeyler yersen aslında çok miktarda su almış olursun ama tok hissedersin ;)

0|0
    0|0
  • Kilon abartilacak kadar yok. Zayifla ama yiyeceklerini porsiyonlarini azalt. Kusarak yapma bunu

0|0
    0|0
  • kusarak rejim yapan bir kız vardı yıllar önce tv de göstermişti
    şu an kız sadece kemik neden biliyormusun ciddi bir hastalığa yakalanmış istersen bir araştır

0|0
    0|0
  • Kilo vermek yememekle olmaz ki yemezsen güçtende düşersin ye ama yediğini yak olay bu spor hareket lazım diğer şeyler hep gereksiz

0|0
    0|0
  • Fit bir fiziğe sahip olucam diye kendine yaptığın bu zulme anlam veremedim. Bana kalırsa bir diyetisyene görünmelisin.

0|0
    0|0
  • Sakın yapma! bu çok ciddi bir hastalığa dönüşür belli bir süre sonra sonucu ölüm.

0|0
    0|0
  • Sadece kendine zarar veriyon profilime bak boyle bir iki soruya detayli cevap vermistim onlari oku uygula zayiflarsin

0|0
    0|0
  • böyle bir zayıflama yöntemi olamaz diyet ve spor işin sırr bu tabi bizim turk kızları ne anlar spordan oda varya

0|0
    0|0
  • Iradene sahip olmalisin diye hic bir 8se yatamazbu sekil ancak kendini kandirirsin sekerli urunlerden vazgec cayi bile sekersiz icmelisin ve egzersiz spor yapmalisin funde bir saat

0|0
    0|0
  • malmısınız tatlım?

0|0
    0|0
  • Blumia.. İlerde Çok tehlikeli olabilir. bir an önce durmalısın

0|0
    0|0
  • Aferim sana kilo vereceğim diye sağlığından ol sonra o eski günlerini de ara :D

0|0
    0|0
  • kusmana gerek yok çikolatayı az ye kafi sana kilo aldıran yediğin çikolatalar abur cuburlar

0|0
    0|0
  • yeni bir zayıflama yöntemi yarattın haberin yok :D

0|0
    0|0
  • kustuktan sonra bır daha acıkmıyomusun pekı?

0|0
    0|0
  • bence bunu yapma düzenli beslen fazla kaçırma ne yediğini bil spor yap kusmak zararlı

0|0
    0|0
  • ya çikolata yiyordum bende çıkartcam midemi bulandırdın :D

0|0
    0|0
  • Salakmisin yoksa tipinmi öyle gösteriyor migren olursun kanser olursun ne yapmaya çalışıyorsun sen

0|0
    0|0
  • AFERİN SANAAA İYİ HALT YAPIYON

0|0
    0|0
  • manyakmısın sen ya.. yedikten sonra git yarım saat yürü... neden bu kadar cahil milletiz biz ya

0|0
    0|0
  • profil fotosundakilerden hangisi sensin?

0|0
    0|0
  • Abla sen şişko değilsin

0|0
    0|0
  • düzgün bir diyet ve spor programı uygulamalısın.

0|0
    0|0
  • ıkı versen ne olacak vermesen ne olacak :D

0|0
    0|0
  • Cok zararli ve bence kilon normal

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 19

• Sakınnn ! iç organlarına işkence zaten bu. Boğazdan kesiceksin, bende kendini tutamayanlardanım daha yeni 5 kilo verdim kalori diyetiyle-ama o da ayrı bir işkence boşver- Yemeyi azalt, hareketi arttır bu kadar yeterli. Kilo fazlanda öyle yok yani resimdeki haline bakılırsa.

1|0
    0|0
  • optimusbrayn doğru söylemiş. ki resimdeki sensen o kadar zayıflamaya da ihtiyacın yok yavaş yavaş zayıflamak sana hayli hayli yeter kusturmayı gerektiricek kadar birşeyin yok dert etme o kadar :) ki zehirleme yaptğını duymuştum sanırım. Onu geçtim aşınma da yapar yani sonu iyi değil canım :)

0|0
    0|0
  • Zayıflarsın iyi güzel ama ilerde bulmia hastalığına yakalanmaya yer hazırlıyorsun

0|0
    0|0
  • anorexia mı olmak ıstıyorsun?

0|0
    1|0
    • olmak istemiyorum ama klo vermek istiyorum sadece

• zamanım yok diyetisyene gidecek kadar çok ders çalışmam lazım e sitrestende de kilo alıyorum

• bende streslı oldugum zaman dalıyorum cıkolatalara ama yapım geregı kılo almıyorum... kendını tutman gerekıyor ıstahın acıldımı hemen gıt su ıc ıstahını kapatsın

• Eğer kusmaya mideni alistirirsan bir daha geri dönüşü olmaz.. Her yedigini kusmaya baslarsin hayatin boyunca. Bu huyundan hemen vazgec bence.

0|0
    0|0
  • reflü olursun önünü alamazsın reflüden ölen var mankenlerde böyle yapıyor

0|0
    0|0
  • Kafayımı yedin ya blumia olucaksin

0|0
    0|0
  • kusmak en iğrenç seylerden biri. nasıl yapıyorsunuz kendi isteğinizle anlamıyorum. ben hasata olunca elimde olmadan kusuyorum ve o kadar kötü oluyorum ki anlatamam.

0|0
    0|0
  • Kusarak zayıflamamalısın. Belli bir zamandan sonra vucudun alışacak ve ne yersen ye istemediğin halde kendiliğinden kusmaya başlayacaksın. Engelleyemeyeceksin.

0|0
    0|0
  • saçmalama sakın öyle bişey yapma. çok çok zararlı bişey ölüme kadar yolu devam ediyor. sakın yapma

0|0
    0|0
  • Spor yap bu hastaliga dönüşür bak. Cook tehlikeli ve zararli allah korusun.

0|0
    0|0
  • kusarak zayıflamak sağlığın için iyi değil. bunun sonunda bulimia olma ihtimali var.

0|0
    0|0
  • Cok zararlı ya yapma onu

0|0
    0|0
  • İleride bu işi durduramayabilirsin

0|0
    0|0
  • Blumia olmuşun canım bırak öyle yapmayı

0|0
    0|0
  • sakın yapma hastaneye düşersin yakında

0|0
    0|0
  • değişikmiş denemek lazım

0|0
    0|0
  • Zayıflayacam diye sağlığından olma spor yap az yemeye çalış

0|0
    0|0
  • nası kusuyosun ya ben denedim olmadı parmakla falan

0|0
    0|0
    • i, çinde olan bişi çünkü ben yediğime çok pişman oluyorum yedikden sonra bir parmak hepsi çıkıyo çok rahatlıyorum valla

Yükleniyor...