Fen fakültesi öğrencileri ya da mezunları neler yaparsınız?

fen fakültesi öğrencileri ileride nasıl bir işte çalışmayı düşünüyorsunuz merak ediyorum. sadece meslek adını yazıp geçmeyin, ayrıntılara girin.

fen fakültesi mezunları sizler ne yapıyorsunuz?

bir de ben ilk yıl bi depresyona ( belki de başka bir şey. bir teşhiste bulunmadılar. ) girdim halen çıkamadım. 2. senemi bitirdim. psikoloğa gittim ve o direk psikiyatra gönderdi, 3-4 ay ilaç tedavisi gördüm. ama dikkatsizliğimden dolayı sürekli unutuyordum almayı ve iyice hayatı zehir etmişti. bıraktım. çoğunlukla ruh gibiyim. belki bundan belki tembelliğimden veya derslerin zorluğundan bok gibi geçiyor okul hayatım. nasıl toparlanacağım, ileride ne yapacağım hiç bilmiyorum. o yüzden siz biraz hedeflerinizden ve bunun için neler yaptığınızdan bahsederseniz sevineceğim.

evet geleneksel sınav sonrası iç muhakememe başladım. hadi hayırlısı.

Güncellemeler:
hadi bebeklerim, sigaramı yaktım sizleri bekliyorum.
soru size hitap etmese de bununla ilgili söylemek istedikleriniz varsa dinlerim.

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• İlk sene genelde bi' sıkıntı, bunaltı, depresyon olur. Bende de olmuştu.

Kafanı dağıt, yeni insanlarla tanış. Sokakta giderken, arkadaş ortamında, yeni tanıştığın insanların içinde saçmala. Bildiğin saçmala. Tamam garip garip hareketler ya da iğrenç espriler yapma ama kafa dengi birisini bulduğunda çılgın çılgın şeyler yap. Git tanımadığın ama hoşunaa giden bi' adamın masasına otur beni karşı masadan gönderdiler falan de ne bileyim.

Not: Ben yapıyorum çok eğlenceli oluyor. En kötü terslerler. Kadınsın diye sana onu da yapmazlar merak etme =)

2|0
    0|0
    • hahay cok güldüm :)

• Sana sağlam arkadaş lazım o zaman. Muhabbeti saran, oturup alkol de alabileceğin, yanında ağlayabileceğin, derdini/sıkıntını anlattığında seni yadırgamayacak, yargılamayacak, hor görmeyecek vb. tipte arkadaşlar...

• ben yine de ikinci gün kimsenin yüzüne bakmak istemem. bende kesin bir sorun var.

Erkekler Ne Diyor 5

• Paylaşacağım şeyler pek olumlu etki yapmayabilir ondan psikolojini düşünüp paylaşmıyorum :)

1|0
    0|0
    • paylaş canım, benim için ibretlik olur toparlanmama yardım eder belki.

• buradan diyeydin güzel olacaktı ama.

• genelle açık bir paylaşım değil :)

• şu anda nerdesin yaşın kaç ve genel olarak şikeyetlerin nelerdir ? türkiyede prikologların ve psikiyatr larn meslek yorgunluğu ve tükenmişliği diye bir şey var ki bu çok yaygın bir şeydir oralarda .. seni tamm olarak tanımamış olabilir yada mesleğinde başarılı olmayan birisi ..

1|0
    0|0
    • yaş 20. olabilir, iyi bir psikolog ya da psikiyatr olmayabilir. şimdi acaba tekrar mı gitsem diyorum ama anlatacak bir şeyim yok. zaten onun önereceği şeyleri de yapamam. her şeyi boşverdim ama böyle de olmaz diyorum.

• o yaşadıklarının çok daha fazlasını yasadım ve ikinci senemde okulu bıraktım.

başka bi ünide başka bi bölümden mezun oldum.

1|0
    0|0
    • ben de bırakmayı düşünüyorum ama ne hırs ne de bir şeyleri başarmak için gücüm var. ne yapacağımı bilmiyorum.

sen şimdiki halinden memnun musun.

• tabi.

öbür taraftan devam etseydim çok yıpranırdım.

bide benimki ist üni fizik ti. bilen bilir nasıl bi yer olduğunu

• ah istanbul. kalabalık ve ulaşım gibi dertlerden o şehirde yapamam deyip istanbulu tercih etmedim. fiziğini bilmem ama matematik bölümünden tanıdığım var. onun da durumu parlak değildi.

belki ben de vazgeçerim, yeniden girerim sınava, bakalım.

• işiniz çok zor.formasyonu,yüksek lisansı bilmem nesi falan yetmezmiş gibi bide kpss ye girmek zorundasınız falan çok zor işler.zamanında mühendislik,öğretmenlik kazanaydınız iyidi diyorum son nokta olarak.

1|0
    0|0
    • öğretmenliğe yetiyordu puanım ama ben bölümde okumak istedim. alanımı daha iyi öğreneyim falan diye. ama zor geliyor, yapamıyor ve umutsuz bir halde ne olacağını düşünüyorum.

• bölüm değiştir durumun iyise.bu bölümden çıkanlar önce stajyer olarak dersanelerde sürünüyor,bir süre sonra dersanenin asıl öğretmenlerden olup sürünmeye devam ediyolar.alternatif olarak laboratuvarda çalışılıyor.ama orada iş bulmakta biraz zor.diceksin bukadar bilgiyi nereden biliyorsun,yakın bir arkadaşımdan biliyorum.bu zorluklara dayanamayıp yeni bir üni kazanıp 2. üniversitesini okuyor şuan.

• Fen fakültesinden mezun olduktan 5 yıl sonra mühendislik fakültesine girdim, yeni mezunum, taze mühendisim yani :)

Okuduğun bölümü sevmiyorsan ve bırakıp tekrar başka bölüme girme şansın varsa bunun üstünde iyi düşün.

0|0
    0|0
    • arkadaş nasıl yapıyorsunuz ya. düşünüyorum düşünyorum da mesela yemek yemedim açım ama kalkıp bir şey bile hazırlayamıyorum. genel halim böyleyken kalkıp yeni baştan başlayacağım, zor. ama napalım düşünüyoruz gene de.

• Ben de susadım ama mutfağa gitmeye üşeniyorum :)

Onunla alakası yok anlayacağın, hayırlısı olsun.

Kızlar Ne Diyor 1

• dersleri sallamıştım sen gibi formasyon zımbırtısnı da alamıyordum.sınava grdim başka bölüme başka bi üniye gittim.iyi geldi

1|0
    0|0
    • hangi bölümdeydin ve sonra hangi bölüme gittin.

ben sağlık meslek lisesini okumayıp hemşire olmadığıma yanıyorum. kardeşim hemşire şuan çalışıyor ve rahat. ben de yeniden sınava girmeyi düşünüyorm ama hazırlıkta okudum 3 senem çöpe gidecek.

• iyi geldi demişsin gerçi de, hani ileri de ne iş yaparım, yapablir miyim gibi korkularını merak ettim.

• işin aslına bakarsan benm de aklıma işte net olarak bu benim mesleğim bunu yapacağım dememiştim hiç.şu var ki ben hep yükselebileceğim bunun için çaba sarfedebileceğim bi alan olsun istedim.malumun ki öğretmenlikte terfi gibi bir şey yok.hırs yok.rakip yok.

şimdi bilg müh.deyim seneye bitecek.şimdiden iş teklifi aldım bile.elbette öyle süper imkanlar değil sunulan ama yıllarca evde pinekleyip kpss çalışmaktan iyidir.

Yükleniyor...