İnsanlara kendinizi anlatabiliyor musunuz?

selam arkadaşlar ...

Her insanın mutlaka eksik yönleri vardır .Peki siz bir insana kendinizi anlatabiliyor musunuz_? Peki o insanlar sizi hala suçluyorsa_? Size itimadı yoksa hala devam eder misiniz o insanlara kendinizi anlatmaya_?Yoksa amaaann mı dersiniz_?

Hayatımda şimdiye kadar kimseyi başımdan savmadım...ama ben kendimi anlatamadım..yanlış anlaşıldığımda oldu...Hatalarımda oldu ..Karşı tarafın hatalarıda oldu ..Peki önyargılı olmak ne derece doğru_?Özürde bir erdemdir..Fakat insanlara bu şekilde anlatmaya çalıştığınızda karşınızdakinin sizi anlamadığı oldumu o an ne yaptınız_?

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Vallahi oldukça güzel ifade ederim kendimi ama karşımdaki anlamak istmiyorsa zaten anlamaz. Senin de dediğin gibi zaten sana karşı başkalarından duyduklarıyla ya da başka bir sebepten dolayı önyargı ile yaklaşıyorsa hiç boşa uğraşma, yorulduğunla kalırsın. Birine ne kadar güzel anlatırsan anlat, o anlamak istediğini, kapasitesinin yettiğini anlar zaten. Kafasını açıp da içine kazıyamazsın ya. Hem neden anlatma gereği duyayım ki kendimi? Beni tecrübe ederek öğrensin .Anlatıyorum ama dur bakalım doğru söylüyor muyum? Doğru değil bence sözlerden yola çıkarak bir insanın anlattığı insan olmasını beklemek. En güzel yolu onu gözlemlemektir. Zaten çabucak anlarsın bir çıkar ilişkisi ortaya çıktığı zaman karşındakinin kişiliğini. Beni anlamak istemeyen ve kulaktan dolma bildiğini düşündüğü eylerle karşıma gelip bana benimle ilgili ahkam kesen adamı ben kaale bile almam. Konuşsam ne olacak ki, o zaten kafasına koymuş dinlememeyi. Sussan olmuyoyi konuşsan tesiri yok bir durum bu. O yüzden salla gitsin. Ne isterse onu düşünsün. Seni bilen biliyor ya, sen ona bak. Tanımak istemeyen kaybeder.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Paşa gönlum ve burnumun diki bilir.

0|0
    0|0
  • Karşımdaki geri zekalıysa anlatmaya çalışmam kendimi. Dışardan bakan biri kimin geri zekalı olduğunu anlamaz.

0|0
    0|0
  • anlatıyoruz da bir kulaktan girip diğerinden çıkıyo mübarek

0|0
    0|0
  • Başlarda öyleydim Ks'de ama sonra Mevlana'ya uydum nargile içtik falan bir cümle söyledi 3<

"Cahil insanların yanındabir kitap gibi sessiz ol"

0|0
    1|0
  • herkes herkesi anlayamıyor ki anlatabilelim

0|0
    0|0
  • bazen yetmiyo kelimeler kitap okumak lazım

0|0
    0|0
  • yok anlatmam.anlasın başka işim mi yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Etme cahille sohbet küstürüsün,silme cam kırığıyla kestirirsin demiş atalarımız.Çok uğraştım anlaşılmak ve kendimi anlatmak için.Baktım ki ne söylersem söyleyeyim anlattıklarım karşımdakinin anlayacağı kadarmış.Ve sustum.Beni anlayamayacak kapasitedekiler için kendimi yormam anlamsızdı.

kapat gözlerini önce. ve hadi aç şimdi kendi içine. değil mi ki, ''aslolan gözlerin kapalıyken yaşadıkların''.

Hala en güzel hikayeleri dünyalar bir araya gelse anlamayacaklara mı anlatmaktasın?

Ve sen hala sağırlar ordusuna senfoniler mi çalmaktasın?

Ne seni hazmedebilen ne de senin hazmedebildiğin bir alemde için sızlıyor, biliyorum.

İçine bak, imkansız bir şey olmadıgını göreceksin.

Kapat gözlerini gitsin. ama aç kendi içine.."

0|1
    0|0
  • Şimdi şöyle diyeyim,hayatım boyunca sözelim iyi olmuştur ve bu yüzden kolayca kendimi ifade edebilmişimdir.Ama şöyle durumlar da var "koy götüne gitsin" bırak abi boşver sen konuştukça o kendi gözünde yükselecek "hahah bana açıklama yapmaya çalışıyo" diye düşünecektir.O yüzden adamına göre kendini anlatmaya,kanıtlamaya çalış.Yoksa gerizekalının biri senide kendisi gibi sanıp korkaklıkla suçlayacaktır-sadece kendini anlattığın halde- Yani tavsiyem kendini açıkladığın insana göre davran mal ile mal olma sen.

0|0
    0|0
  • karşıdaki beni anladığı kadarım! bazılarına ne desem anlamıyor...

0|0
    0|0
  • İnsanlara kendimi çok iyi anlatırım eğer anlamamışsa en iyi şekilde anlattığıma inandığım için bir daha kendimi yormam ne kadar anlatsamda karşımdakinin anladığı kadarım.

0|0
    0|0
  • insan gönlü yoksa ipe un da serer. canı anlamak istemiyosa beni keyfi bilir.

0|0
    0|0
  • Kimseye kendimi anlatmak gibi derdim yok.

0|0
    0|1
Yükleniyor...