Çingene ne demek?

Benim sorunum şu ki bir nişanlım var ve annesi roman babası da bulgar göçmeni. geçtiğimiz hafta sonu yüzük taktık. fakat babam onların çingene olduklarını, çingenelerin Allah tarafından lanetlenmiş kullar olduğunu, onların müslüman olmadıklarını, bizim nikahımızın caiz olmayacağını söyleyerek vazgeçmemi istiyor. Böyle bir şey olabilir mi Allah aşkına? allah kulları arasında böylebir ayrım yaparmı hiç?

dipnot: vaktim olduğunda müftüyle konuşacağım.

Güncellemeler:
dipnot 2: eğer gerçekten böyleyse ayrılmak istediğimden değil bu sorum. sadece bu konuda birşey bilmiyorum ve babamı ikna edebilecek bir cevabım yok. bu yüzden.

1|0
6|20

En İyi Erkek Görüşü

• valla isin zor babana katılmıyorum lanetli ırk falan herkes kendinden sorumlu ama

nisanlın ve senin aile yapınız cok zıt ise allah kolaylık versin aile ilde evleniyorsun

müftünün verecegi cavap su namaz kılıyor mu oruc tutuyor mu cuma namazlarına gidiyormu (kılmak icin tabi cepcilik işin degil )

önce karar ver sen seviyormusun meslegi iyi bir isi varmı yanına ask sevgiyide serp ona göre

yoksa bildigimiz cingene yapısında ise işin zor hayat standartları garip benim tanıdıgım cingene dostumuz var kadının teki 1 torba altını cicekcide unuttu dilek abla cicekci 30 gün sakladı torbayı sahibi 30 gün sonra gelip ben burda torba unuttummu dedi verdi torbayı hemen karakter meselesi farklı yasayısları farklı ki bazen annem anahtarını unutur bende cicekci dilek ablaya bırakırım anahtarı annem ondan alır gözümde arkada kalmaz yani

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• evet çingene soyu olan soy lanetlenmıs bir soydur.

Bunun yanında İslâm’dan haberdar olmayan bir kısmı hırsızlık, dolandırıcılık, fuhuş ve benzeri gayri meşru yollara bulaştıkları için herkes tarafından ayrı gözle bakılmayı gerektiren birhal ortaya çıkmıştır. İslâm’dan mahrum kalışlarının cezasını böylece dünyada iken çekmeye başlamışlardır. Böylece toplumi bozucu, ahlâkî değerleri alçaltıcı davranış içinde bulundukları, pekçok insanın harama ve günaha girmelerine sebep olduklarından şüphesiz Allah’ın rahmetinden ve gufranından mahrum kalmaktalar, “lânete” hak kazanmaktalar.

Fakat onların bu yanlış tutumları, Çingene kadınları ile gayri meşru bir yakınlığı hoş göstermez. Çünkü insanın kendi nikâhlısı dışında hangi kadınla olursa olsun, cinsî yakınlığı zinâdır, haramdır, dünyevî ve uhrevî ceza gerektirir. Böyle bir günahı işleyen yıkanmakla cünüplükten kurtulsa da günahı ve haramlığı bâkidir.

2|0
    1|1
  • Babanızın bahsettiği şeyle ilgili İslami literatürde herhangi bir kaynak yok. Efsane gibi anlatılan bir masal sadece.

bu linkte bir fetva var: link

Çingenelik evlenme engellerinden değildir. Evlilikle ilgili diğer şartlar yerine getirildiği takdirde evlenilebilir.

bu linkte de İslami bakış açısı ile çingene konusunu görebilirsiniz:

link

0|0
    0|0
  • Çingeneyi bilmemde babanız yobaz.

4|2
    0|1
  • Bu lanetli çingene olayını bende duymuştum =) Çingene kadınla ilişkiye giren cennete giremez derler

0|0
    0|0
  • muslumanligi kisinin kendindedir nisanlin musluman mi degilmi sen daha iyi bilirsin ama oyle bir lanet yok

0|0
    0|0
  • baban zaten bu şekilde dinden çıkmış...

arabın arap olmayana, arap olmayanın araba üstünlüğü yoktur.

1|0
    0|0
  • baban pilot mu :D

1|0
    0|0
    • uçuyo di mi? tez vakitte iner inşallah:)

• inşallahı falan bırak bi kenara en kısa zamanda insin yani olmaz böyle :D

• Ben çingeneyim böyle söyleyenlerin bacıları varma onları yapayim ulan müslüman ölüm lan picler

• hz davudla ilgili bir durum sanırsam hatta bu yüzden onların pis koktugu da söylenir araştırmalısın bence

0|0
    0|0
  • konuş bence müftüyle bakalım ne diyecek :D

0|0
    0|0
  • link

burda yazıyo ya bişeyler en iyisi müftüye sormak ama sor bi öğren.

0|0
    0|0
  • benim duyumlarıma göre de çingeneyle seks yapanın 40 kiremit eritmesi gerekiyormuş affedilmesi için.duydum sadece ama sallamadım arkadan bir yerden

0|0
    0|0
  • evet benim babamda der onu ya ne kadar doğru bilemem vallaha. dünya üzerinde der 42.5 millet vardır bucuğu cingenelerdir bi insan bile etmezler der vallaha ama doğrumu bilmiyom bende

0|0
    0|0
  • yok öyle bir şey ya çingeni allah neden lanetlesin ki müslümansa tamamdır bir sorunyok babanın söylediği insanları ayırmaktan başka bir şey değil

0|0
    0|1
  • O*rospuları ve çingeneleri severim. biri namuslu numarası yapmaz, diğeri milliyetçi ayağına yatmaz.

1|0
    0|0
  • Lanetlediği tüm kavimleri yok etmiştir Allah.Babana söyle bunu.

0|1
    0|0
    • 3ay

Kardeşim naletlediği zaman farklı insanlar yaşıyordu onların zamanında naletmiş ve yok etmiştir peki çingenleri naletlemiş ve başka bir zamanda naletleyecekse tabi ki bu ALLAH (C. C)'nin işi biz ne biliriz nede karışabiliriz. Benim fikrim böyle. Yanlışım varsa düzelt

• Abe kaynana naptın bize ?

0|0
    0|0
  • Buna benzer bir söylenti var, bunu işin uzmanı olan yere sor bence, kafan karışmasın!

0|0
    0|0
  • bulgar göçmenleri çingene olmuyorlar.romanlar ne yazıkki çingene

0|0
    0|0
    • Çingene çadırda yaşayan üstü başı ii olmayandir radovan romanim müziği severim onların hepsi müzik hastası ve müzisyen bende müzisyenim

• Aynen müftülüğe sormak lazım..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• kuranda günümüz toplumlarından lanetlenmiş olan tek ırk israiloğullarıdır bunun da sebebi malumunuz dünya üzerine bitmek bilmeyen fitneleriyle insanoğlunun hem bu dünyalarını hem öbür dünyalarını zehir etmeleridir.. çingenelerle ilgili böyle bir kısas geçtiğini hatırlamıyorum baban sana o kulların Allah tarafından lantlendiğini kanıtlarıyla göstersin öyle hadisle hikayelerle değil direk kurandan göstermesi lazım belki nişanlandığın genç son derece inançlı bi müslüman.. bunun kararını asla bababan veremez haşa Allah mıki?

bide madem böyle düşünüyodu yüzüklerin takılmasına neden müsade etti? baştan konuşsamış ya seninle sen takılma bunlara bence hayırlısı için dua et

2|1
    0|0
    • sırf ben istiyorum seviyorum diye izin verdi ama şansını sonuna kadar kullanıyo işte:)

• izin verdiyse sonuna kadar verecek o zaman başta türlü bi açığını yakalamış olsaydı sözlerine kulak ver derdim ama olaya çok saçma biyerden yaklaşmış hakkında hayırlısı olsun inşallah

• Saçmalık bence.

0|1
    0|0
  • öyle bir şey yok...İslamda ırk ayrımı yoktur , din ayrımı vardır...

Dinin gerekliliğini yaptığı müddetçe sorun olmaz..ayrıca lanetlenen bir ırk değildir.

babana bu dediğini ispat etmesini iste..hangi hafızdan duymuştur kim bilir..

1|0
    0|0
  • büyük sözü dinlemekte yarar var canım evlilik sonuçta bu çocuk oyuncağı değil bir bildiği varki öyle söylüyo bence babanı dinle derim

0|0
    1|0
  • Yok canım olmaz öyle şey. Lanetli falan değiller:)

0|0
    0|0
  • trakyalıyım.bizim oralarda roman çoktur ve roman olmayan kişiler aynen baban gibi düşünür.ve kesinlikle romanlarla kız verme-kız alma olayına girmezler.belki insan ayrımı ama onların yaşayışları ve kültürleri çok farklıdır.belki temiz olanları da vardır ama genel olarak pek temiz oldukları söylenmez.yani pazara çıkmak istemiyordum ordayken çok hoşlandığım bir millet değil kendileri:((

0|0
    0|0
Yükleniyor...