Hem spor yapıp hemde günlük protein ihtiyacını almazsak nolur?

mesela benim günlük 75 gr almam lazım günde ama 40-45 gr anca alabiliyorum hatta bazen 25 gr çünkü malumunuz et fiyatları.. neyse ağırlık kaldırıp proteini yetersiz alırsak ne olur bu işle uğraşanlar bilir...

0|0
3|17

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle ihtiyacınız olan proteini almalısınız... Almazsanız kaslarınız erir ve metabolizmanız bozulur. Sadece kaslara gitmiyor aldığınız protein, kandan kemiklere kadar tüm vücut için önemli.
    Protein kaynakları;et, tavuk, hindi, yumurta, süt, kurubaklagiller.
    Herkes hayvansal kaynakları yazmış ben de bitkisel olanları ekliyeyim;bakla, barbunya, fasulye, nohut vb.
    Ayrıca hindi eti tavuktan daha fazla protein daha az kolesterol içerir.
    Sadece proteine göre beslenmek de doğru değildir bu kadar spor yapıp gerekli mineral ve vitaminleri alamazsanız şoka girebilirsiniz.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Herkese selam;

17 sene spor yapmış biri olarak soruna cevap vermek isterim.

Protein sadece et ve et ürünlerinden alınmıyor. Yumurta, peynir, tavuk, ton balığı gibi besinlerden de günlük alman gereken protein miktarını alabilirsin.

Gelelim soruna;
    Eğer ağırlık yapıp gerekli miktarda protein almaz isen, kaslardan yemeye başlarsın.
    Kaslarını tüketirsin. Çünkü her fitness antrenmanından sonra kasların parçalanıyor ve ilk yarım saat içinde yerine bir şeyler koyamazsan kaslarını tüketirsin.
    Bak ilk yarım saat diyorum dikkatini çekerim.

Ayrıca çiğ yumurta kesinlikle tüketme. Yarardan çok zararı var.

Yardım edebileceğim bir şey olursa yazman yeter

0|0
    0|0
  • Çiğ yumurta yemelisin hergün

0|0
    0|0
  • eğer karşılayamazsan vücut belli bir zaman sonra o besini kaslardan karşılamaya başlar ki bu da senin felaketin olur

0|0
    0|0
  • az protein aliyorsan, cok karbonhidrat tuketiyorsun demektir. bu da zayiflamak istiyorsan zayiflamani kas yapmak istiyorsan kas yapmani yavaslatir.
    en ucuz protein kaynagi yumurta beyazidir, gerekirse hem kahvaltida hem aksam yemeginde yumurta ye. bir de gunluk 50gr altina dusmemen iyidir ve bu da cok zor degil mesela 200gr beyaz ette yaklasik 40gr protein var ve 1 tam yumurtada sanirim yaklasik 6gr protein var...

0|0
    0|0
    • günde 2 yumurta bir tavuk göğsü diyosun yani?

• 4-5 yumurta ye (ikisi tam yumurta) kahvaltida, oglen tavuk gogusu, aksam tekrar yumurta beyazi ye eger 75gr protein almak istiyorsan

• Kas kaybedersin ve sağlıksız bir görünümün olur; hasta olursun..

Bu arada 500 gr. yağsız tavuk bonfilede 100 gram protein değeri vardır.
    Fiyatı da 5.5 lira eder..

Günde 5.5 lira çok mu ki sana?

0|0
    0|1
    • evet çok çünkü ben bir öğrenciyim ne kredi alıyorum nede part-time bir işte çalışıyorum yani evet çok :S

• .. sonra sen sınıfa gir ve ağzın tavuk koksun.

• Ağızın tavuk kokması ne demek lan, sarımsak mı bu?

• Kasları yeteri kadar iyi besliyemediğin için kas kaybı yaşarsın. Ayrıca yaptığın ağırlıktan ve antremandan tam olarak gelişim sağlıyamazsın.

Vücut geliştirme, Fitness tarzı sporlar yapıcaksan günlük protein ihtiyacını mutlaka almalısın.

0|0
    0|0
  • çok fazla faydasını göremezsiniz

0|0
    0|0
  • Spor Yapan Bir Bayanın Günlük Protein İhtiyacı Nedir?
    Yukarıdaki örnekte olduğu gibi… 0,8 – 1 gramdan hesapladığımızda

60 kiloluk bir kadının günlük protein ihtiyacı;
    60 x 0.8 = 48
    60 x 1 = 60 (bir saniye sağlama yapayım… ııı evet doğru :) )
    Yani günlük ihtiyaç 48 – 60 gram arasıdır.

Yeterli Protein Almazsam Ne Olur?
    Yetersiz protein alımı ile kas yapmaya çalışmak, tuğla olmadan duvar örmeye çalışmaktır. Haydi mutfağa!

0|0
    0|0
    • bazıları 1.5 2 gramdan hesaplıyor o protein şeysini bende öyle yaptım e ozaman karşılıyormuşum :)

• birde bişey sorucam sadece ağırlık çalıştığım günlerde alsam yüksek proteini yeter kaslarımı korumaya ya da inşa etmeye değilmi?

• Spor salonunda calisiyorum burdan degilde özelden mesaj at bütün sorularını cvplim

• Grama bağlı değil diye biliyorum ben. Bir erkeğin gün içinde 2000 kalori alması gerek. Bayanın ise 1500 diye biliyorum. Yani çok yemek değil de yeterli proteini alman lazım

0|0
    0|0
  • Et ye4ine yumurtayı tercih edebilirsin 1 adet yukurtada 35-40 gram etle esdeger protein var. Gunde 2 yumurta

0|0
    0|0
  • Ya kız sın sen kasla ne işim var kas kutlesimi yapacaksın ben sabah 7 yumurta beyazı , gün içinde de 400 gr tavuk yiyorum ağırlık çalıştık dan hemen sonrada protein tozu

0|0
    0|0
  • Kas kaazanamazsin sadece kondisyonun artar

0|0
    0|0
  • Kas yikimi olur

0|0
    0|0
  • Protein saedce ette mi oluyor. Biraz araştır.

0|0
    0|0
    • biliyorum ama eteki kadar fazla yok mesela 1 lt sütte 30 gram var ama 100 gr kıymada 20 gr ben şimdi 1lt süçmü içeyim

• Ymurtada oldukça yüksek mesala bunları araştırabişlirsin. bir litre süt içme yarım litre iç gerisini de başa ürünlerden tamamla ;)

• Benzinsiz araba gibi oluraun

0|0
    0|0
  • Protein ilaçları var onlardan al.

0|0
    0|0
  • Ben araştırmıştım biraz vücut yağ bulamayınca kası kullanıyo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Cok etkili olmaz protein tozu kullanabilirsin

0|0
    0|0
    • Ama gerçekten araştır kaliteli olsun piyasa malum berbat

• toz etten daha pahalı ayrıca bu ülkede adam gibi protein tozu bulmak çölde su aramaya benziyor çoğu sahte gnc bile sahte satıyor düşün yani adam abd den markanın distrübütorlüğünü alıyor ve türkiyede sahte ürün satıyor ayrıca acayip bir kazık durumu söz konusu 50 dolarlık toz 200 liraya satılıyor 2dolarlık protein barlar 10 lira şaka gibi

• Haklısın yumurta beyazı da protein deposu mutlaka ye

• Protein sadece ette yok ki..

0|0
    0|0
    • onu biliyorum heralde ama etteki kadar çok bulunmuyor bu biraz 1 kilo pamuk mu daha ağırdır yoksa 1 kilo demirmi konusuyla benzer.. mesela 1lt sütte 30 gr ya var ya yok fakat 100 gr kıymada 20 gr bulnuyor yani günde 1 lt süt içmek mantıklımı sence yani demem o ki etin verdiği proteini başka yerlerden almaya kalksan evin yolunu bulamazsın

Yükleniyor...