Yağ yakmak için spor ne zaman yapılmalı?

bazı kaynaklarda kahvaltıdan önce bazılarında yemek yedikten 2 saat sonra deniyor hangisi doğru bunlardan?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Yağ yakıcı l-carnitine falan hiç gerek yok. Ayrıca istediğin zaman yağ yakabilirsin.
    Ama doğru bir çalışma ile..

Unutma aerobik tempoda başladığın bir egzersizin üzerinden 20 dk geçtikten sonra yağ metobalizman devreye girip yağ yakımına başlıyorsun.
    Önemli olan doğru şiddette, doğru sıklıkta, doğru sürede çalışmak.

Ve günlük alman gereken kalori miktarını hesaplayıp ona bağlı kalmak. Eğer üstünde kalori alıyorsan istersen günde 2 saat aerobik egzersiz yap gene kilo veremezsin.

17 sene milli yüzücülük yaptım ve 5 yıldır da antrenörlük yapıyorum. Rica ediyorum kulaktan dolma bilgilere güvenme. İşi uzmanına sor.
    Bir sorun olursa mesaj atman yeterli.

Başarılar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Günde minimum 40 km bisiklet 10 km koşu yapıyorum ortalama 1800-2100 kalori yakıyorum, tabi bunu bu kadar net söyleye bilmemin tek nedeni egzersiz araçları yani nabız ölçer bilek bandı ve uydu bağlantılı mobil uygulamalarını kullanıyor olmam, bu uygulama ile aldığım kaloriyi, verdiğim kaloriyi gün ay yıl olarak grafik şemalarla kayıt altına alabiliyor ve kilomu sabit tutabiliyorum, ve egzersizlerimi hep yarı aç karnına yapıyorum, bir şişe soğuk su iki tane waffle gofret egzersiz esnasında beni zinde tutuyor, kan şekerimin düșmemesi için, çünkü bütün bu mesafeleri 2-3 saatte bitiriyorum, biraz yüksek tempolu ama ben alışığım, yani uzun lafın kısası, planlı bir egzersiz programıyla bir yardımcı ara birim kullanmak senin yararına olur, yani teknolojiyi kullanmanızı öneririm..

0|0
    0|0
  • mantıklı düşünmek gerekirse mevcut olan bir şey yakılır. Yani bana göre sabah kahvaltısından sonra yapmak daha yararlı çünkü sporu yaptıktan sonra hareketsiz kalacaksınız sabah kahvaltısı yakılmamış olacak. Ayrıca aç karnına spor yapmak sağlıklı değil şekeiriniz veya tansiyon düşebilir. sonuç olarak 8 saattir aç bir bünyeye ile spor yapıyor olacaksınız.

0|0
    0|1
  • sabahın ilk ışıklarıyla imkanın varsa başla. bazı hormonların sayesinde metabolizmanın en hızlı olduğu saatlerdir :)

0|0
    0|0
  • Adam akıllı bir yağ yakıcı kimyasal alacaksın. Ve sağlam antrenman yapacaksın. Bu şekilde en iyi sonucu alırsın. Yoksa belli bir zaman dilimi içinde yağ yakılmaz.

0|0
    0|0
  • ikiside doğru

0|0
    0|0
  • birine yalakalık ne zaman yapılır sorusu aklıma geldi herşeyin zamanı var D:

0|0
    0|0
  • yemek yedikten sonra yemek yiyip spor yapılmaz kusarsın

0|0
    0|0
  • yemeklerden önce

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kahvaltidan once yaparsan depolanmis yaglari yakarsin, yemekten sonra yaparsan yedigin yemegin yaglarini yakarsin.

0|0
    0|0
  • yemek yemeden sadece biraz atistirip yaparsan daha iyi olur bence

0|0
    0|0
  • Ben yemek yedikten bir buçuk 2 saat sonra diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Kahvaltıdan önce yaparım tığ gibiyim ama bilemem. Belki ikisi de kendine göre doğrudur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...