Arkadaşlar, nefesimi çok kısa tutabiliyorum. Bunu nasıl aşabilirim?

Arkadaşlar, nefesimi çok kısa tutabiliyorum. Bunu nasıl aşabilirim?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• sürekli alıştırma yap kendine sınır koy mesela 10 sn tutuyosan 13 tutmaya çalış bir süre sonra 15 yap böyle böyle arttırırsın. bir de boş bir balonu ciğerlerini tamamen doldurup var gücünle şişir sonra indir tekrar şişir. bu çalışma da faydalı olur hem ciğerlerini çalıştırmış olursun hem damarlarını açarsın hem de nefes tutma gücün kuvvetlenir. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Su alti yuz.. gitt gite nefesini daha cok tutucakin ama buu aralikli yap. Ve yavaa yvas.. kisa zaman icinde ilerleme olucaktir

0|0
    0|0
    • yani ek bişey yapmaya gerek yok. yüzmeye devam ettikçe akciğerin kendisi mi genişleyecek?

• hastalık yok çok şükür. peki teşekkür ederim :)

• Bisey degil

• oha nefsimi çok kısa tutabiliyorum diye okudum yemin ederim ya :Ss

0|0
    0|0
  • Nefes alistirmalari yap derin nefesler al ben 2 dakika tutuyorum :)

0|0
    0|0
  • Nefes egzersizi yapmayı dene.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Meditasyon ve yoga ile nefes tekniklerini uygulayarak akciğerlerinizin kapasitesini arttırabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • ben yüzmek için bahsediyorum. Su altında çok gidemiyorum. 10 saniyeyi geçmiyor...

• su altında daha uzun nefessiz gitmek için su üstünde dediğim yöntemi uygulamanı tavsiye ederim. 10 saniye gerçekten azmış.

• 10 sn az, yeni başladım yüzmeye.

• Bence nefesini tutmanı gerektirecek bir durum yok, zaten tutma statik apnea problemlere neden oluyor. Bunama vs...

0|0
    0|0
  • Nargile

0|0
    0|0
Yükleniyor...