Spora Gidenler Bakabilir Mi?

Arkadaşlar yaklaşık 10-15 kilo fazlalığım var. Hem kilo fazlalığım hem de kollarımın altı mesela ıyy nefret ediyorum kısaca sıkılaşmak için spora gitmek istiyorum.
Daha önce hiç gitmediğim için bilmiyorum. Noluyo mesela ilk gün? Kilomu ölçüyolar mı herkesin içinde ki benim tartı fobim var kendim bakamıyorum rahatça :(
Diyet programı veriyolar mı? İlla tayt mı giymem lazım eşofmanla gitsem? Normal tişörtle? Bu kilodayken tayt giymek insanların göz zevkine zarar ben de rahat etmem zaten. Ve faydası olur mutlaka di mi? Biraz anlatabilir misiniz?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle sporla 17 senedir ilgilenen bir insan için şunu söylemeliyim ki spora başlamak istemen, bu adımı atabilmen çok büyük bir başarı seni kutlarım arkadaşım.

İkinci olarak söyleyeceğim şey rahat ol.
    İstediğin kıyafetle gidebilirsin bu işin bir kıyafet prosedürü yok. (Tabi spor kıyafet :D )

Evet senin ölçümünü alıyorlar kilo ve yağ oranını. Ki ne kadar ilerleme göstermişsin görsünler diye.
    Bundan çekinme hastanede doktor geç şuraya pantolonunu çıkar iğne yapacağım dediğinde nasıl çekinmeyip utanmıyorsan bunda da utanıcak çekinecek bir şey yok.
    Merak etme kimse senin kilon ile dalga geçmez orada ve senin kilonu antrenörün dışında kimse görmez.

Ayrıca uzun bir süre aerobik egzersizler yapacaksın düşük tempoda buna kendini hazırla.
    Diyet programı yazmıyorlar, orası spor salonu diyetisyen değil unutma.

Yardım edebileceğim başka konu varsa mesaj atman yeterli sadece inançlı ol kilo vermeyi iste gerisi kolay.

haydi kolay gelsin

0|0
    0|0
    • çook tesekkür ederimm.

• sağlık raporu mu alıcam? biri öyle demiş

• Fitness salonuna gideceksin değil mi?
      Eğer fitness ise istemiyorlar
      Ama yerine göre değişebilir

Erkekler Ne Diyor 4

• bisiklet koşu paten yüzme yürüyüş de ekstra kalori harcatır yediklerine dikkat et ekmek yağ şeker tüket me normalde yediklerinin daha azını ye bir süre sonra vucudun mevcut yağlarını kullanarak harcadığın enerjiyi karşılayacak o zamanda bu kilolardan kurtulmaya başlayacaksın

0|0
    0|0
    • Şekeri azaltmaya çalışıyorum hatta çayı kahveyi bıraktım şeker tüketmemek adına. Ama hayatımdan ekmek ve şekeri tamamen çıkartamıyorum off :(

• bayat ye o zaman daha cabuk doyuyorsun şartlarsan kendini bir sure sonra alışkanlık oluyor üstesinden gelebilirsin

• önceden git bak spor salonuna ucuz yerlerin içinde 1 tane tartı olur o da aletlerin orda olur herkesin içinde ölçerler. adam gibi yerlerde ölçüm odaları oluyo testler falan yapıyolar o aletler kilonu da gösteriyo bilgisayara kaydediliyo her şey aydan aya ne kadar değişimin var yağ kas oranı her şey izlenir. ne giyersen giy kimseyi ilgilendirmez ama ayakkabı konusunda kural olur sadece. bazı yerler havluları kendi verir bazı yerlerde kendin götürürsün.

0|0
    0|0
  • tayt gıymeyın zatne kılonuz kac olursa olsun. Eşorfman iyidir. havlu nu unutma :)

0|0
    0|0
  • saplık raparo alcaksın sonra ölçülorlar tartıyorlar sana uygun program tabi gittiğin yere göre ve istediğini giyebilirsin tayt giysende olur eşofman giysende ama tayt giymeyin zaten ya

0|0
    0|0
    • sağlık raporu mu alıcammm :S bunu ilk defa duydum

• pardon ya kafa gitti benim vücut geliştirmeye gitti benim kafam pardon ama spora gerekmiyor ya sağlık raporu:)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...