"Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur" Siz ne düşünüyorsunuz?

"Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur" mantığın bittiği yerde sevgimi başlıyor?

0|0
11|3

En İyi Kız Görüşü

• Aşkın başladığı noktada mantık devreden çıkar malesef. Doğru düşünemez, doğru karar veremezsin. Başkasına sorarsın kimi zaman "doğru mu yapıyorum" diye," yanlış yapıyorsun" dese bile onu dinlemez yine onun peşinden gidersin. Aşk tehlikelidir bana göre, sevgi daha masum daha uysaldır bence.

2|0
    0|0
    • aşkın gözü kör?bulanık bir suya balıklama dalmak gibi?ama aşkın nefrete yada sevgiye dönme ihtimali var?sevgi oluştumu ilelebet insan mutluluğa yelken açıyor?

• Aynen öyle

Kızlar Ne Diyor 10

• aşkta mantık aramak sacma olur zaten=)

0|0
    0|0
    • insan yapısıyla ilgili bir durum olabilir mi?duygusal insanlar?mantıklı insanlar?ve tercihler?

• sonunu düşünen kahraman olamazmış=)

• :)valla benim bir daha kahraman olmaya niyetim yok?bir defa olmaya kalkıştım?kahraman değil ama bir berduş oldum derbeder oldum:)bi daha tövbe?varsın başkaları olsun:)?

• Buldumcuklar için geçerli olabilir.

0|0
    0|0
    • ? buldum derken?sevgiyi bilmeyen bir insan için?aşkı bulup çılgına dönmek mi?

• Her insanın aklı demeli buna..

• akıl ve hisler?akıl ile kalbi kontrol etmek?yada kalbin hislerin mahkumu olması?akıl tabi mantık diyorum?hisleri kontrol etmesi?yada insanın kalbinin yara aldıktan sonra akıllanması?

• aşk ve mantık üvey kardeşler gibidir,bazen çok iyi bazen de çok kötü anlaşırlar...

0|0
    0|0
    • :)farklı bir yorum?ikisinin bir arada olma ihtimali?öz kardeş gibi?

• yine de aşk ile mantık birlikte olduğunda kendileri gibi olamazlar,mantıklı olan insan duygusallaşır ya da duygusal olan birisi daha mantıklı hale gelir.bu sütün içine su katmaya benzer yine süt süttür ama su onu biraz olsun farklılaştırmıştır...

• olabilir peki bu konu için geçnlik döneminde insan yıldırım aşkı yaşıyor?havayi bir dönem?ve bir zaman sonra insan aşk acısıyla olgunlaşıyor?hayata bakış açısı değişiyor?ve daha mantıklı kararlar almaya başlıyor?

• aşk kum saatine benzer beyin bosalırken kalp dolar <3

0|0
    0|0
    • :)))) manalı bir söz kum saatinin tersine dönme ihtimali yok mu?

• İşin içinde karsılıklı ask olduktan sonra gerısı hıc önemlı dııl :)

• aşk ile bağlanmak?körü körüne bağlanmak?kara sevda olmak?hiçbir engeli tanımamak?onun için yaşamak?her soluk alış verişinde onu yaşamak?her an onu yaşamak?sevgisine kanmak aşkına kanmak?sonra bir bakıyorsun?aşk yalan?sevda yalan?sudan çıkmış balık gibisin?harabe bir gönül?hayaller gelecek mutluluk herşey bir anda hiç oluyor?sevdan uğruna nelere katlanıyorsun?sevdan için destanlar yazıyorsun?dillere düşüyorsun?sonuçta bir bardak su içiyorsun?uykusuz geceler?ızdırap ızdırap?herşey bir aşk için?

• bence dogru bi söz

0|0
    0|0
    • aklın bittiği yer mantığın tükendiği? bir rüzgar esip geçiyor?

• derin mevzu :D

0|0
    0|0
    • :)))) evet haklısın çok derin bir mevzu?hala dün akşamdan kalmayım?kafa bi milyon:))?

• yorma kendini hepsini cevaplamanı gerektirecek yasal zorunluluk yok :D

• :))elbette seçici davranıyorum?soruların niteliği çok önemli?bazen çok kaliteli sorular oluyor?kafa yoruyorum?bazen öyle sorular geliyor?öylesine yazıyorum?bazen zihnin o kadar yorgun oluyor ki?öyle bakıyorsun sadece?sayfaları geziniyorsun cevap ları okuyorsun?bazen çok komik şerler yazıyor:)öyle işte garip bir rüzgar kaptırdım gidiyorum:)?

• mantıklı aşk vardır.

denk geldim , yine gelicem.

0|0
    0|0
    • evet haklısınız yapılabilecek en doğru tercih?hislerden ziyade mantık?daha kalıcı ve mutlu bir gelecek için çok önemli?

• Evet eyle.

0|0
    0|0
  • ekinle dize kadar ... :))

0|0
    0|0
  • gençlik aşklarında doğru olabilir.

0|0
    0|0
    • doğru bir tespit gençlik damarı akıldan ziyade hisle hareket eder ve çoğu zaman sonu hüsran olur?

• iki kere okuyunca anca anladım güzel derin anlamlı bir sözmüş kime ait ?

• bediüzzaman hz lerine ayit onun eserleri?o bir derya o bir allamei cihan o allahın sadık kulu çağımızın manevi yaralarının ilacı onun eserlerinde saklı?

Erkekler Ne Diyor 3

• O Eskidendir kardeş..

Şimdi mantığın başladığı yerde Aşk-ı Çekip vuruyorlar...

link

link

0|0
    0|0
    • :))))) aynen baba ihanetin hançeriyle insanı arkadan vuruyorlar?

• baba senin dediğin para babası olanlar için geçerli?para için evlilik yapıyor kızlar sonu hüsran oluyor?kendi rızasıyla zarara girene acımak müstehak değil?layık olduklarını yaşıyorlar?sonuçta ilahi adelet tecelli ediyor?

• aynen kardeş.. :)

• Bunu alan bunu da aldı:

''Aklın bittiği yerde askerlik başlar''

1|0
    0|0
  • hayır. mantığın bittiği yerde askerlik başlar:D

1|0
    0|0
Yükleniyor...