Bence zeka veya yetenek veya yatkınlık bunların hiçbiri yok.. Ne dersiniz?

merhabalar arkadaşlar yukarıda gördüğünüz gibi bence zeka yetenek diye birşey yok hatta yatkınlık da yok... birşeyi kafanıza koyarsınız uğrunda azimle ve tabiiki çooookkkk çalışırsınız ve yaparsınız.. bu konuda ne düşünüyorsunuz.. (her türlü objektif fikre açığız ama açıklamasını da yaparsanız iyi olur..)

0|0
6|0

En İyi Kız Görüşü

• Yetenek konusunda hem var hem yok diyorum. Benim yatkınlığım olan şeyler olduğuna şahit oldum mesela. Bir yandan da hiç yatkınlığı olmasa da tekniğini öğrenip hırs yapan kişilerin de yetenekli birinin seviyesine gelebileceğini gördüm.

Zeka konusunda şunu diyebilirim evet var ama sürekli geliştirilebilir bir şey. Dahi olarak doğsan bile hiç çalıştırmazsan körelir mesela. Çok çalıştırırsan kendini seviyeni kat kat aşabilirsin.

Yani sonuç olarak sana katılıyorum çok çalışırsan yaparsın bu kadar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• belki vardır senin haberin yok :D

0|0
    0|0
  • Bu yöntemle deneyip başardığın bir şey var mı? Zeka yoksa herkes aptal mı? Sen de dahil? Yetenek yada yatkınlık yoksa ben neden o kadar uğraşmama rağmen resim konusunda bir başarı yakalayamadım? Teknik diye birşey vardır bu da yaptığın işi daha pratik bir şekilde yapmanı öğretir.Ancak yeteneği yada yatkınlığı olmayan kişi tekniği tam anlamıyla uygulasa bile başarılı olamaz.

0|0
    0|0
    • 1. zeka olmadığına göre kimse aptal değil kimse bir diğerinden üstün değil. 2. resimde sen başarısız değilsin bence süper resimler yapıyorsundur.. o pazarlamayla alakalı : picasso nun insana benzemeyen insanlarına sanattır çünkü o picasso. sen başarı sağlayamazsın çünkü sen ayşesin veya fatmasın.seni de destekleseler kaç tane sergide resmini çıkarsalar sen de başarı sağlarsın anlatabildim mi bilmiyorum... ben trt de bağlama çalıyorum ringlerde kickbox da yapıyorum.

• 2. Algılama, belleme, çağrışım yapma, imgeleme, yargıda bulunma, usavurma, soyutlama, genelleme gibi ruhsal işlevlerin tümüne verilen ad.

3.İnsanın düşünme, akıl yürütme, objektif gerçekleri algılama, yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tamamı, anlak, dirayet, zeyreklik, feraset

• Kısacası senin bahsettiğin terimlerin toplamı zaten zekayı oluşturuyor.İyi günler.

• ben öğretmenim. sınıfımda söylediğim bir şeyi uyurken ya da arkadaşıyla konuşurken bile çok iyi anlayan var, bir de beni dikkatlice dinlemesine ragmen anlayamayan var. zekanın var olduğuna bir kanıt işte

0|0
    0|0
    • hocam mesleğinize çok saygım vardır. ama algıda seçicilik de vardır. uyuyanın kulağı ve beyni size yönelikse anlar. diğerinin aklında oyun, yemek veya herhangi birşey varsa anlamaz.. benim sorum şu başına geçip de yapamadığınız hiçbirşey varrr mııı

• hocam sen biraz Ahmet Şerif İzgören ve üstün dökmen oku. psikolojik şartlanma isimli birşey vardır üstün dökmen buna çok değinir.. sen yapamayacağına kendini inadırmışın dolaısıyla doğru yapacağın soruyu bile beyin yanlış yapıyor.. sen psikolojik kitaplat oku biraz..

• canım ben öğretmenim, pedagojik formasyonum var. senden mi öğreneceğim, öğrenilmiş çaresizliğin ne olduğunu. bende öğrenilmiş çaresizlik var zaten yok değil ama sayısala YATKINLIĞIM olmadığından zor yapıyorum matematiği. sende biraz gardner'in ÇOKLU ZEKA KURAMINI araştır istersen. orda zeka alanları var ve der ki her insan tüm 7 zeka alanına da sahip olarak doğmasına rağmen bir ya da birkaç tanesi daha baskındır. bu nedenle insanlar baskın oldukları zeka alanında daha başarılıdırlar.

• çoklu zeka kuramı diye birşey var evladım

en son 12 çeşit zekadan bahsediyorlardı

mutlaka birkaç tanesi sende vardır

0|0
    0|0
    • kardeşim bilimde daima yanılma payı vardır. bilimde kanun olarak kesin doğru olarak kabul edilen çok az şey vardır yerçekimi gibi daha hücreyi canlı inceleyemedik (hücre elektron mikroskobunda incelenir ve o kadar elektronun içinden geçmesine dayanamaz ölür) yani hücre hakkında bilinen herşey bile teorik.. biz insanlar başarılı insanlar hakkında zekiydi yetenekliydi de yaptı demeyi, çalışmadım yapamadım demeye tercih ederiz.. ola bu kadar basit niye kabul etmiyorrsunuz anlamıyorum ki

• ben sorunu 'bende zeka yetenek yok' diye okumuşum yeni fark ettim

• bence sen de olmayabilirsin.

0|0
    0|0
    • benim zekiyim diye bi iddiam yok zaten bu siteye çocuklar alınmıyor diye biliyordum

• yahu elbet biri vardır diye şeettim.

oyun bahçesi gibi, niye almasınlar beni.

• böylece senin namına bu mert de zeki diyebilecek herkesi kitlemiş oldun.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...