Squat yapmaya başladım fakat?

Daha önce düzenli olarak 15,20 gün yürümüşlüğüm vardı.
Kısacası spor ile alakam yok evet.
1.62 boyunda 66 kiloyum.
Popom vücut oranlarıma göre genetik olduğu için biraz daha büyük, basenlerim var, yanlarım var. Göbeğim sarkmış halde değil ama tabi ki göbeğimde var.
Bugün biraz araştırdım squat hareketinin basen sertleştirdiğini, popo dikleştirdiğini öğrendim.
Elimden geldiğinde her gün yapmaya karar verdim.
Bugün 70 tane falan yaptım ama ilk olduğu için zorladı sanırım, ayaklarım titriyor gibi oluyor.

Asıl merak ettiklerim;
1- Bu kilo ile squat yaparsam popo ve basenlerimin büyüklüğü aynı kalıp sadece mi sertleşip, dikleşir?
Yoksa popo ve basenlerim küçülüp mü sertleşir?

2- Ne kadar sürede squat'ın etkisini görürüm?

3- Squat yapmam için zayıflamam mı gerek?

4- Squat'ın ne gibi etkileri vardır?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Squat sadece basen ve popo değil bilinenin aksine bütün vücudu harekete gecirir zayiflarsin tabi ki ayni kalmaz böyle

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• en yakın sanayiye gitsen daha iyidi

0|0
    2|0
  • Güzel arkadaşım squat ile oradaki kasları geliştip poponu falan toplayabilirsin bacakların sıkılaşabilir ama kilo veremezsin küçülmez.
    Kilo vermek için ya bir diyetisyene git ya da günde alman gereken kaloriyi hesapla ondan 400-500 kalori daha az al yavaş yavaş da olsa kilo verirsin ve squat mekik gibi antrenmanlar yaparsan sarkma kesinlikle olmaz.
    Hızlı zayıflamaya çalışma bazı bölgelerin sarkabilir (örn:göbek).
    Bölgesel yağ yakma diye bir şey yoktur sen dediğimi yaparsan vücut yağ yakma ihtiyacı hisseder ve bu sırada vücut orantılı olarak her yerden yakar bunu genetik faktörler biraz değiştirebilir.
    Önemli olan beslenme un, şeker gibi besinleri olabildiğince az tüket protein ağırlıklı ve lifli şeyler yemeye çalış yağı sıfırlama yağ yağmak için yağa ihtiyaç vardır ama aşırıda tüketme. Zeytin yağını öneririm kesinlikle.
    Başka sorunlarınıda sorabilirsin varsa.
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. :)

0|0
    0|0
  • Squat zor bir hareket baldır ve bacak bölgeni gelistiri ama popı kismini bilmiyorum
    İlk zaman ben yaptim agrisi 4-5 gün sonra gecti yani agrisi normal
    Squat yapman icin kilo vermenle alakasi yok sadece kilo verdiginde daha rahat yaparsin
    Sen sonucta o hareketle kaslarini gevsetip sıkılastiyorsun
    Etkisini bayaa sonra gorursun
    Squati yapmaya devam etmeni öneririm hatta kolaylastiginda eline kucuk dumbell lari kullanarak yapabilirsin ama bence once kardio yap 1 ay sonra squat yap derim

0|0
    0|0
  • nie küçülsün istion ki anlamıyorum toplasan yeter

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• squat yanlış yapılırsa yani dizlere yüklenirsen tehlikelidir bence sen bir salona gidip derdini anlat

0|0
    0|0
  • Senın squatı 10defa 3set yapman lazım oda birgun arayla. Cok yüklenme. Bıde once kılo ver

0|0
    0|0
  • Bende suqat yapiyorum 70 taneyi hic dinelenmedenmi yaptin? Birde vucut olculerin kac

0|0
    0|0
Yükleniyor...