Biri şu cahili aydınlatsın?

Evet o cahil benim.
1- Squat nedir?
2- Evet bir spor türü ama nasıl yapılıyor?
3- Yaptığımızda hangi bölgeler de ne gibi etkileri oluyor?
4- Ne kadar sürede etkisini gösteriyor?

-TEŞEKKÜRLER

Güncellemeler:
Peki arkadşlar; squat yapmadan önce zayıflamak mı gerekir?
Yani zayıflamadan yapılırsa mesela popo büyük, squat yapıyorsun popo o şekilde kalıp mı dikleşiyor sertleşiyor?
Yani küçülmeyip, büyük kalıp mı dikleşiyor?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Squat bir alt beden (lower body) egzersizidir, kabaca çömelme hareketi diyebiliriz. Kalça ve bacakları şekillendirmek için kullanılan bir hareket olup bir çok yapılış şekli vardır. Etki süresi ise uygulanan programa yani egzersizin yoğunluğuna ve sıklığına göre değişmekle beraber en kısa sonuçlar alabileceğin extreme diye tabir edilen programlarda etki 1 aydan itibaren görülmeye başlar ama kesinlikle kolay bir hareket değildir ve hiç spor yapmayan birisinin o extreme programları uygulayabileceğini düşünmek pek olanaklı değil tabi ki, başlarda kendini çok zorlarsan antrenman sırasında yapıyorum diye mutlu olsan bile kaslar soğuduktan sonra yürüyemez hale gelebilirsin :D. Herhangi bir arama motorunu kullanarak ararsan bir çok fitness sitesinde daha ayrıntılı bilgi bulabilirsin

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• 1. Squat Bacak ve kalça sıkılaştirma yağ yakma programına verilen ingilizce terimdir

2. Bir sürü yapılış hareketleri var dilersen Google amcadan aratıp bakabilirsin

3. Bacak kalça odakli bir programdir genellikle.

4. Düzenli yapıldığı ve ona uygun beslenildiği taktirde 1-2 ayda biraz fark 3-4-5 ay gibi zaman diliminde iyice kendisini gösteren bir hareketdir.

1|0
    0|1
    • Peki squat yapmadan önce zayıflamak mı gerekir?
      Yani zayıflamadan yapılırsa mesela popo büyük, squat yapıyorsun popo o şekilde kalıp m dikleşiyor sertleşiyor?

• Aslinda pek zayiflama kücültme falan söz konusu değil mesala bir popo vardir Affınıza sığınarak biraz ince detayli anlatiyorum çünkü başka türlü anlatamam :) bir popo vardir yağlıdır yumuşaktir ve dağınıktır Squatın amacı bunu sert sıkı yapmak daha estetik bir görüntü vermektir ister istemez yağ oranıda düşüyor

• bacak ve kalca ıcın bır harakettır elınde dumbell larla oldugun yere comelır kalkarsın duzgun yaparsan 1 ayda gozle gorunur sonuc alırsın

1|0
    0|0
      Yani zayıflamadan yapılırsa mesela popo büyük, squat yapıyorsun popo o şekilde kalıp m dikleşiyor sertleşiyor?

• sporun hıcbır evresınde dedıgın gıbı bısey olmaz o bolgede kas varsa gelısır yag varsa gelısmez kuculur

• Squat bir spor değil harekettir. Dumbell ile yapılmasına gerek yok vücud ağırlığı ile yapılabilir. Kalça ve bacakları çalıştıran en güzel ve en temel harekettir. Bunun yanında Lunge, Donkey Kick gibi hareketlerde var onlar da etkilidir. Ne kadar süre sonra etkisini görürsün? bu senin disiplinli çalışmana bağlı. Ayrıca sadece squat bir işe yaramaz. Evde şınavla vücud yapmaya çalışanlardan bir farkın olmaz boşuna ağrı çekersin. Komple bir program çiz kendine

0|0
    0|1
  • Cahil ile etme sohbet
    Her sözü bir baş incitir :)))

0|0
    1|1
  • buraya yazcağına nete yazsan şimdiye uygulamalı bir biçimde öğrenmiştin

0|0
    1|0
  • Cahiller iki oldu.:))

0|0
    0|0
  • bilmemem değil öğrenmemek ayıptır

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• bugn ilk kez yaptım 50tane harbi diyorum ayağa kalkarken bacaklarım titriyo baya etkili alısana kadar 3gün yatıcam gibi

0|0
    0|0
  • Bende çok cahilim keşke ölsek

0|0
    0|0
  • görsellere yazsana nasıl yapıldığı çıkar

0|0
    0|0
    • İnsanların konuşma dili ile yazması daha anlaşılır oluyor.

• çok kiloluysan önce biraz zayıfla, kötü durur diye düşünüyorum genelde zayıfların yaptığı bir hareket

Yükleniyor...