Yüzmeyle ilgili sorunum var?

Ben su üzerinde yatay durabiliyorum azcik normalde yüzebiliyorumda ama yüzerken birden düşürüyorum su yutuyorum baya yüzmek istemiyorum sorsa kulaç atabiliyorum ayakta çırpıyorum niye böyle oluyor :/ yoksa öğrenememişmiyim

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• Oncelikle cankurtaranim :D simdi kulac atmadan once nefesini icine cekip burundan birakarak agizdan nefes alacaksin. Sonra heyecan yapmayacaksin. Vucud tipki bir makina gibi calismali. Hersey zamanli. Yani attigin kulaclar arasindaki zaman esit olmali. Ayni sekilde ayaklarininda cirpinisi ayni olmali.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Öncelikle 17 yıl yüzmüş milli sporcu olarak soruna cevap vereyim.

Yüzmeyi daha öğrenememişsin.
    Düzenli olarak antrenman ve alıştırma yapman lazım.
    Suyun üstünde durabilmekle yüzmek çok farklı şeyler.

İşin eğitmeninden eğitimini alıp devamını getiremezsen bu şekilde yüzme işini halledemezsin.

Yüzmede devamlılık çok önemli unutma.

Not:5 yıldır büyük bir kulüpte yüzme eğitmenliği yapmaktayım saygılar

0|0
    0|0
  • Nefes kontrolunu ogrenmelısın. Yuzmede Ilk kural cıgerınde mutlaka hava bulunduracaksın.. Batarım korkusunu kafandan atacaksın. ardından kulaçlarını dengesız hızlarda degılde sıstemlı olarak atacaksın..
    en ıyısı yuzme kursuna gıtmen...

0|0
    0|0
  • Henüz tam güvenin yok kendine, zamanla kazanacaksın bunu.

0|0
    0|0
  • kasma kendini. önce rahatla iyice. hiç çaba harcama. yatakta yatıyosn gibi dur sadece. sonra sadece parmağını oynatsan bile gidersin

0|0
    0|0
  • Kaslarını kasınca kan kas dokusuna hücum eder ve kol bacakları ağırlaştırır bu da seni aşağı çeker.. Kasılmadan yüzersen kan homojen bir şekilde dağılır ve batmazsın. Sakin ol kasılma. Su zaten kaldırıyor seni.

0|0
    0|0
  • Cıııkkkkk, biraz daha çalışmalısın dersine.

0|0
    0|0
  • ılkbasta sırt ustu durmayı dene sonra kollarını cırp yavas yavas

0|0
    0|0
  • iyisin iyi? bikiniyle mi?

0|0
    0|0
  • yüzdükçe kendini geliştirirsin küçükken öğrenmemissin demekki anadolu insanısın büyük ihtimal

0|0
    0|0
  • Öğrenmiş olsan böyle bir sorunla karşılaşmazdık mantık olarak dimi

0|0
    0|0
  • suda kendini sıkma rahat bırak

0|0
    0|0
  • nefes calıs su da nefesını alcağn ve tutcagn zamanlamayı ögren tamamdır

0|0
    0|0
  • yüzme bilen biryle yüzmeyi öğrenebilrsin

0|0
    0|0
  • Koluna kolluk tak 5-6 gün sonra çikardiginda daha iyi yuzersin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yüzerken açıyla yüzeceksin yani tam yatay filan durmayacaksın biraz eğik duracaksın o yüzden hemen batıyorsundur ve kendini rahat bırakmalısın kasma

0|0
    0|0
  • Belki kendini cok kasiyosundur. Rahat birak , yuzmek icin cabalama sadece yuz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...