Heyoooo evde spora baslıorm bir yardım lütfen?

merhaba soruda dediğim gibi karar verdim artık üşengeçlik yok türk kadınlığı yok spora baslıorm !! fit olcam yani ;D ama şimdi yaz tatilindeyiz okul baslayınca sıkıntı oluo bu bir bakın bakalım şu dediklerim sizce uygun mu
500 ip atlama
squat programı (şu internetteki 30günlüklerden)
200mekik (daha denemedim ölürmüyüm blmiorm)
ve bunları hergün yapmayı düşünüorm sizce iyi mi ve kaç aya kadar fit olurm bunlara ek olarak birsey yapmam gerekir mi hafif karın kası istiorm
boy 150 kilo 51
hedefim 43 kilo olmak ve sıkılasmak

0|0
9|25

En İyi Erkek Görüşü

• Her şey sana bağlı, severek yaparsan vazgeçmezsin. Spordan 1 saat önce kesinlikle sade kahve iç ki spor yapma isteğin artsın. Kafein insanı spora hazırlıyor gerçekten.

Diğerleri iyi de 200 mekik biraz kasar. Ben mekikten ziyade bacak kaldırma hareketlerini öneririm sana daha etkililer. Hem karın kası yaparsın, hem de daha çok yağ yakmana yardımcı olur. Hareketler şunlar:

www.exrx.net/.../WtVerticalLegHipRaise.gif
    www.exrx.net/.../WTLyingLegHipRaise.gif

4 set 15'er tekrar yapmaya bak. İlk başta çok zorlar ama zamanla alışırsın merak etme.

Ayrıca her gün yaparsan sakatlanma riski doğar. En iyisi 2 günde 1 yapmak. Spor yapmadığın günler yürüyüşe çıkabilirsin o da sana bağlı tabi ki. Beslenmene de dikkat etmen lazım. Ayda 3-5 kilo verebilirsin.

0|0
    0|0
    • tşkler en ilgili ve iyi cevap buydu sanırım bu yoruma göre program hazırlıorm o zmn çk saol

• Mekiği yanlış yapıyorsun o zaman. Çok dikkat et buna mazallah boyun fıtığına sebep olur. Ellerini sakın boynuna koyma. Havada göğüs hizanda serbest dursun ki bunun da yaktığın kaloriye etkisi olur. Sayılara çok aldanma çünkü senin zorlamana göre o sayılar değişir, yani 25 şart değil 15 de olur. Kasların, senin tekrarlarını saymaz. Yanana kadar yap ama mümkün mertebe yavaş yavaş zorlamaya bak.

• anladm tskler

Erkekler Ne Diyor 24

• 0|0
    0|0
  • eğer azim ve kararlılık varsa sende neden olmasın öncelikle hemen bu tip programla başlaman sana zarar verir bunları yapsan dahi vücudun yorulacak ve ertesi gün yaptığında o enerjiyi bulamıyacaksın ve de kendini zorladığından herhangi bir sakatlık yaşayabilirsin bak ben de internetteki programlardan bakıp askere az zaman var diye aşırı yükleme yaptım ve fıtık oldum sana tavsiyem deneme kısa sürede hemen fit olunmuyor ne yazık ki yapman gereken azar azar başlayıp bunu her hafta üzerine 10 tekrar koymak ve sürekli spora devam edebilmek

0|0
    0|0
    • devamlı yapmak çok istiyorum gerçekten kilo verim bırakim değil benim amacım artık hafif kas yapacak dereceye kadar gelim ama sorunum okul zamanı o yzden

• devamlı yapabilirsen faydasını görürsün zaten o rakamları azaltıp başlamalısın ve okul zamanında da 1 saat ayırabilirsen hiç sorun olmaz üstelik her gün de yapmak zorunda değilsin bir gün dinlenip bir gün yapabilirsin

• olabilir evt teşekkürler :))

• çelik gibi irade var mı?
    yersen

0|0
    0|0
  • Sabah erken kalkıp 1-2 saat yürüyüş yapmanın faydası ayrıdır kardeşim :)

0|0
    0|0
    • denedim de üf hem sabah erken kalkamıorm hem de gez gez bir bakmışım 10dk snra aynı yerdeyim sıkıldım bu daha eğlenceli görünüyo alttan müzik felan :)) benim programa ne diosn pki haftada 3kez aksam 20dk falan kosabilirm belki

• tşkler

• 200 mekiğe ancak 1 haftada ulaşırsın. abartmadan 3set şeklinde çalış her set 10'ar tane sonra sayıyı arttır.
    ip atlamaya 150 den başla. eğer hamlamış ise ayakların çok ağrıyacaktır kıvranıp durursun boş yere :)

0|0
    0|0
    • 4200atladığımı biliorum günde :)) ha bu arada ip kaucuk ve çok acıtıyo canımı o yzden ip kullanamdan ip atlicam bişe farkeder mi

• evet 500e indirdim baska hareketler koydm falan şarkı varken zten sıkılmam ben :))) Tskler yorum için

• O kadar mekik yapabilirsen ne àla :) Sana tavsiyem yatmadan önce 1 bardak limonlu su iç çok faydalı :)

0|0
    0|0
    • ya o tür şeylere açıkçası pek inanmıorm bana çabuk etki edecek ve kalıcı seyler lazm tskler yinede

• gerçi severim bak ben limonu deneyebilirim ama gerçekten inanmıyorum

• Karar sana kalmış :)

• Birazbdaha yuklenirsen zayifliktan kaybolursun ;-)

0|0
    0|0
  • 200 mekik ben çekemiyorm sen nasl cekıceksn la :D

0|0
    0|0
    • deme böle seler. ss olmazsa azdan baslarım çoğa giderm

• Canm bu saydıkların cok fazla. Biraz azalt erkekler bıle yapamaz bu saydklarını 1 gn ıcerısınde. Zayıflamk ıstıyorsan adaçayı iç, 3 litre su iç birazda spor kendını fazla yormadan. Tamamdır kolay gelsn

• tşkler

• Amaç zayıflamaksa mekiğe gerek yok hem bence kasta kadında güzel durmaz 200 mekik yerine 20 defa markete kadar bir koş gel sen

0|0
    0|0
  • fitness girl sayfaları var motivasyon için çok iyi olur.
    hergün bu program biraz ağır değil mi?
    sana önerim 30 40 dakika çalış ama yoğun çalış 20 mekik çekip 2 3 dakika dolanma hemen suyunu içip devam et.

0|0
    0|0
    • evet araları 5saniye koydum setlerin 10 tekrar 20set olucak ve 3güne bir mola vericem şu an yorumlara göre öyle değiştirdim

• İlk hafta programın yarisini yapki pes etme :)

0|0
    0|0
  • gözünü seveyim öğlen saatlerinde spor yap olur mu

0|0
    0|0
    • anlamadım

• kıyma be türkiyede bulunmaz onun gibiler teyze diorsun ve türk bir de spor yapıo yni :))

• :) hayırlısı bakalımm

• Sen bunları ve temene içmene dikkat et seneye bu günlerde değişikliği göreceksin

0|0
    0|0
  • hepsı hayal zor yaparsın bunları

0|0
    0|0
    • nereden biliosn squat ve ip kolay tek sıkıntım mekik? o da boynum çabuk yoruluo

• ben bıle 2 senedır yapıyorum 200 mekık zor diğerlerı yapılır hergun zor dayanırsın vucudun dınlenmesı gerek 2 gunde 1 yap

• 20set 10 tekrar yapıcam ve bütün hareketleri 3güne bir mola vericem tskler :))

• Hergün mü?

0|0
    0|0
    • evet ama bilinçli değilim pek squat hergün olmicak 3güne bir mola hergün çok mu olr

• Rica ederim. kolay gelsin amacına ulaşırsın inşallah :D

• saol :)))) inşallah

• hayalperest olma bunları yapacak mısın gerçekten bence hayır kızmak yok ama öyle

0|0
    1|0
    • benim isteğim var annem gibi isteğimi kırmayın yazma böle seyler de yapan nasıl yapıo? kafada biter iş

• işine bak olr mu

• hadi bak yoluna bir bok yapacağınız yok kafa agrıtmayın burada

• ikinci hafta bırakırsın..

0|0
    0|0
    • sende annem gibi baslama oda moralimi bozdu 2ay önce baslamıştım ne güzel ben uzaklasın burdan..

• ipi yumusak bişe ser yere öyle atla sonra ilerde dizlerim tutmuyor deme :D

0|0
    0|0
  • Sen spor yapsan nolur ya :D

0|0
    0|0
  • 500 ip atlama 200 mekik ilk haftadan ölmek istemiyosan onları biraz azalt.

0|0
    0|0
  • Bende gelimmi

0|0
    0|0
  • 1 hafta sonra bırakmassan adam geğilim demedi deme

0|0
    0|0
    • değilsin oldu bil

• haha hiç güleceğim yoktu. bn gerçekleri söylüyorum. evde yapmakla olmaz bu iş spor salonuna gidecen. ayrıca bni tanımadan yorum yapma lütfen. herkesi aynı kefeye koyma

• snde beni yapıcam diosam yaparım spor salonuna ailem izin vermio yksa zten giderdim

• bunları yapma bence

0|0
    0|0
    • sen ne isterdin yapmamı? bn bunlar yeterli die düşünmüştüm

• bunu ciddi olarak mı yazdın?

• ne sandınyaa

• Store da birçok program var ben onlarfan yardım alıyorum günlük ve gayet iyi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• sen bunca iskenceyi programsiz yapacagina insanity workout yapsana. cd-sini al, 60 gunluk program zaten. her gunun kendi egzersizi var. ve gercekten etkili. iki ay sonra hem kilo vermis hem de vucudunu sklastirmis olacaksin. ama bana sorarsan aksamlari yap, dus al, direk uyu. mutfaga falan ugrama

0|0
    0|0
    • spor yaptıktan sonra enerjik oluorm normalden daha fazla sekilde o yzden ne zaman yapsam karar veremedim ama belli bir saati olmalı kesinlikle yatmadan yemek yeme alıskanlığımı bıraktım öyle bise yok artık ins bida da olmaz

• hayatim sen o adini yazdigim sporu yaparsan nefes alacak kadar bile enerjin kalmicak. sen hele ilk gun icin olan fit testi yap bakalim dayanabilecek misin

• Yeni başlıyorsan günde 200 mekik zor ama nasıl setler yapacaksın? 20-20 on tane yaparasan olur tabi de 100'er 100'er iki set yapacağım dersen zorlarsın kendini. squat iyidir. ip atlama da iyidir. Basenin falan genişse yürüme imkanın varsa yürü derim. Kolay gelsin

0|0
    0|0
    • evet basen var göbek var kollarım da ay üf yağ bağlamısım resmen ama son artık !! yürüyüş blmiorm evin aşşağısında spor aletleri var kosarım belki haftada 3 kez 20dk falan evet mekik de 10 taneden 20 setle başlicamset aralarında ne kadar dinlenmem gerek?

• sağlıklı görünmüo ayda 2-3 kilo yeter benim için

• Geri almadım kilolarımı diyetisyene tonla para ödemiştim :D

• Bende istiyorum :D Banada internetten verebileceğin site var mı? Basen için?

0|0
    0|0
    • ah ah olsa :)) şimdiye basensiz bir kız olurdum benim programı dene snde mekik karın için squat bacaklar için sanırım karına da etki ediodu hatırlamıorm ama basen eritio die bliorm :)) ve ip atlama da bütün vücut için

• Ilk seferden 200mekik cok gibi bende evde yapiyorum aynen :)) intrnetten karin kasi yapma hareketlerine bak yapabildigin kadar yap zorlama gun geçtikçe arttiirssin rakami bebisim

0|0
    0|0
    • ay canım :)) yapan hemcinslerimi görünce ayrı bir moral oluyor çok teşekkür ederim

• Rica ederim şekerim napalim salona git gel ayri eziyet o kadar para her gun gidemiyosun falan evde ac muzigi eglene eglene yap :)) ve şu an ki olculerini not al bir iki ay sonra aradaki farka bakarsn tekrar olcup

• tm tşkler :)))

• Azimli gordum Seni yaparsin ama hafiften basla gittikce yukselt :-)

0|0
    0|0
    • tsk ederim :)))

• Basarilar :-)

• tsk ederim :))))))

• Bu program yeni başlayan birisi için çok ağır. Vücuduna zarar verirsin, azdan başla sonra artırırsın.

0|0
    0|0
    • ip uygun benim için 4200atlıordm günde normalde bıraktım ramazan sebebiyle squat da yeni baslayanlar için zten mekik mi ağır diorsun? kaç yapaym

• 25'ten başlayıp yavaş yavaş artırabilirsin. Bir de hepsini bir günde yapma tabi, zaten günlere yayacağını yazmışsın. Kolay gelsin diyeyim.

• teşekkür ederim

• Merhaba squat ne ise yariyor
    Göğüs buyutmemi göğü diklestirmemi

0|0
    0|0
    • popo dikleştirme die bliorm

• Bende son çocuğum DİE herşey bana binii0 :(((

• o da ayrı mesele :)

• 200 mekik ilk gün olmaz yavaş yavaş yükselt

0|0
    0|0
    • kaçtan baslayım

• ne biliyim birden öyle yazınca o potansiyeli gördüm

• yok yok ne o kadar deliyim ne de güçlü :D teşekkürler yorum için

• Ölçülerin kac canim.

0|0
    0|0
    • 89-76-95 böleydi sanırım

• Benim belim 68 popomda 96 cm zatennn guzell ama 1 haftadir yapiyorum ve yanlariminn gittigini hissedimm.

• oh canım inş hedefimize ulasırız :))

Yükleniyor...