Futbolu anlamsız ve zevksiz bulmaya çalıştım? Sizce yanılıyor muyum?

Bundan 1 ay öncesine kadar fanatik bir futbol izliyicisiydim. Fakat artık düşüncelerim değişti. Hiç hoşlanmıyorum. İnsanların ayakları ile birbirine üstünlük sağlaması ne kadar doğru? Hele milli maçlarda, büyük bir takımı yenince sana ne faydası oluyor? Sen ABD yi yensen kendini ABD den üstün mü görceksin? Kısaca artık çok saçma geliyor. Yanılıyor muyun?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bende daha önceden çok ilgiliydim ama bu şike olayları, ceza verilip uygulanmaması falan soğuttu beni. Dünya kupasını bile doğru düzgün izlemedim. Kupanın en güzel golünü ilk defa dün izledim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ben de oyle, hic ilgi duymuyorum..

0|1
    0|0
    • Yani insanlar beni yargılıyo bari milli maç izle diyolar, bana ne yararı var ki? Yani milli takım başarılı olcağına türkiye bilim sağlık siyasi alanda başarılı olsun diyorum.

• kesinlikle katiliyorum, kimseye bir yarari yok. ama insanlar izlerken falan zevk aliyor iste olabilir.

• Kişiden kişiye değişen bir yargı. Bize saygı duymak düşer.

• bencede sacma. kisinin kendini gelistirecegi bir spor degil. ama bir yondende iyi. turistik acidan falan. turnuvalar icin ulkemize bircok futbol sever turist de geliyordur. iyi de bir reklam araci. baska ulkelerde turkiyeyi milli takimla falan tanirlar. vb. seylerle faydasi vardir.

0|0
    0|0
  • Sacma dusunce

0|0
    0|0
  • koskoca adamlar 1 topun peşinde koşuyorlar çok ayıp :D

0|0
    0|0
  • İlgilenmiyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• hepimiz nonoş olcaz yakında

0|0
    0|0
  • Ayakları ile üstünlük sağlama mı? Birader futbol zeka oyunudur. Düz koşmuyorsun herhalde. Ayrıca bir takımın diğerine üstünlük sağladığı doğru ama futbolda bunu neden diğer şeylere bağlıyorsun anlamıyorum. Sen bakış açını fazla kaydırmışsın.

0|0
    0|0
    • Doğru bakış açısını anlatır mısın kardeşim? Düşüncelerini öğrenmek isterim...

• Bak kardeşim normal bir futbol takımı desteklemek iyi oyunla alakalıdır. Kim sana daha yakın geliyorsa, kim daha iyi oynuyorsa onu seçersin. Ama milli takım böyle birşey değildir. Milli takım'ı destekliyorum diye birşey yoktur.

Yaşadığın ülkeyi temsil eden, senin desteklediğin takımı da kapsayan, senin ülkende doğmuş büyümüş çocukların bulunduğu bir topluluk. Bunların çıkıpta bir dalda başarılı olmalarını istemek oldukları zaman da buna sevinmenin neresi kötüdür? Siyasetle ülke konumları ile niye bağdaşlaştırıyorsun ki.

Bak iflas eden arjantin dünya kupasında 2. oldu. Ne kadar güzel birşey. O ülkede bir takım şeyler kötü gidiyor diye herşeyde mi kötü olsunlar. Herkes'in bir umudu var ve bunun peşinden koşuyorlar. Dediğim gibi bu öyle ben şu takımı tutuyorum olayı değil. Kalben gelen birşeydir. Sen öyle başka şeylere bağlamaya çalışan insanlara aldırma.

He ayrıca orada derece kazanan takımlar da büyük gelir elde ediyorlar bu da var.

• Bak ben ist/esenlerde oturuyorum. Mesela Arda dibimizde bayrampaşada patladı gitti milli takım oyuncusu. İyi oynuyorlar iyi kazanıyorlar şimdi yetiştiği bayrampaşa kulübüne, veya semtine birsürü yatırım yapıyor. Başarılı olmasa olurmuydu bunlar?

Misal Emre Çolak benim 500 metre ileride bir sokakta oturuyordu. Oralarda bir dondurmacı var küçüklükten beri gideriz geçen bir muhabbeti olmuştu dondurmacı diyor hala geliyor her yaz para veriyor bütün çocuklara dondurma dağıttırıyor.

Birilerini destekleyeceksin, onlar başarılı olacaklar ve birbaşkalarına umut olacaklar.

• Hacı naptın ya futbol sevilmezmi, bu çiçek sevmeyen kadın gibi bişey

0|0
    0|0
  • Kamuoyu yoklaması kokusu alıyorum sadece.

0|0
    0|0
    • Yok ya :) Sadece anlamsız buluyorum belki yanlış açıdan bakıyorumdur. Onun için sordum

• Futbolu sadece ayak ile üstünlük kurma olarak görüyorsan izleme zaten

0|0
    0|0
    • Doğru bakış açısını anlatır mısın?

• En güzel açıklama tebrik ederim :) Kardeş ya ben eskiden çok severdim ama şimdi soğudum o eski günler ne güzeldi euro 2008 de sesimin kısılması fenerin avrupada yarı final oynaması...

• Valla bizim ülkemizde fazla tribunculuk yok benim en çok kızdığım şey oturduğun yerin takımının tutulmamasıdır

• O yönden bakarsan hayatın kendisi saçma

0|0
    0|0
  • al bir ps 4 de fifa 15 cıkınca oyna :D

0|0
    0|0
  • en kisa zamanda aramiza donmem dilegiyle

0|0
    0|0
Yükleniyor...