Yüzmenin boy uzattığı doğru mudur?

ve başka yararlarını biliyosanız söyleyebilir misiniz:)

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Yüzme boy falan uzatmaz. Bu olay basketbol boy mu uzatır yoksa boyu uzun olanlar mı basketbol oynar denklemi gibi birşey.

17 sene yüzmüş milli bir sporcu olarak şunu söylemeliyim ki yüzme boy falan uzatmaz. Sadece gelişme çağında ki çocukların posturlarını düzeltmede yardımcı olur. İskelet gelişiminde eklemlerin düzgün gelişmesini sağlar. Artı yüzmede diğer sporlara göre rotator cuff lar fazla kullanıldığı için deltoidin oluşumları daha çok olur ve yüzücüler geniş omuzlara sahip olmuş olurlar..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Yüzme kemikleri güçlendirir omuzları genişletir sırt kasları falan da baya sağlam olur ruhsal açıdan da çok faydası var ama boy uzattığını sanmıyorum ben yüzüyorum birkaç senedir ama yüzmeye başladığımda zaten boyum uzundu :D

0|0
    0|0
  • bence değil

0|0
    0|0
  • Yüzücü olarak yazıyorum boyu uzatır ve omuzlarda genişledi için ve vücudu daha bir dik konuma getirdiği için bu farkı göreceksin

0|0
    0|0
  • boyda uzatır zayıflatırda V vucutta olursun cıgerlerınde kuvvetlenır kasta yapar.

0|0
    0|0
  • yüzmek uzatır. zıplamak asılı kalmak basketbol oynamak voleybol oynamak bu tür sporlar boy uzamasına yardımcıdır

0|0
    0|0
    • teşekkürler :))

• Rica ederim. Ayrıca su içinde hareket etmek zor olduğu için fazla enerji kaybı olur. Yani yakacağınız kalori miktarı yüksek olur. Çünkü vücut her yeri çalıştırıyor. Yağları yakabilirsiniz. Ayrıca yüzerken vücut esnediği için boy uzaması da olabilir. Ayrıca koşmakta boyu uzatır. Koşarken bacaklarınızı gerdiğiniz için oradaki kıkırdakların esnemesini sağlayacaksınız ve buda sizin bacak boyunuzu uzatacak. Bacak boyu uzayacağı gibi boyda uzamış olacak. Abim doktor ordan biliyorum :D

• çok teşekkür ederiiimm :D

• boyum 1.89 kilo 90 yürüyüşü spordan saymazsak hayatımda spor yapmadım ama görenler dönüp bir daha bakıyo yani biraz allah vergisi de olcak saygılar hepinize :)

0|0
    0|0
  • birçok faydası var

0|0
    0|0
  • vucuttaki tüm kaslair çaliştirr

0|0
    0|0
  • doğru çünkü bütün kaslar çalışıyor

0|0
    0|0
  • Evet doğrudur. Başka yararları ise cigerleri açar ve kasları geliştirir.

0|0
    0|0
  • yüzmeyle alakası yoktur onun ben çok yüzerim ama 190 boyum yok yani :D

0|0
    0|0
  • Evet uzatıyor burada tecrübe konuşuyor ayrıca cok fit bir vücut yapıyosun :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...