Yürüyüşe başladım faydası olur mu?

19 yaşındayım yeni yürüyüşe başladım 4 gündür sabah ve akşam yürüyorum. Bundan önce o kadar hareketsizdim ki bütün günümü evde geçiriyordum nerdeyse. İşe falan girdğimde bile ayakta duramıyordum hemen ayak bileklerim şişiyordu o kadar hareketsizdim üşengeçim çok :D :(. Keşke daha önce yürüseymişim. 50 kiloyum 156 boyum basemlerimde biraz fazlalık var yürüyüşle eritebilir miyim? bu yaştan sonra spor olur mu faydasını görürmüyüm?

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• Bu yaştan sonra spor derken :) geç gelen mutluluklar, geç yakalanan şanslar, hiçbir şey için geç değildir. Spor sadece basenlerinde ki fazlalıkları eritmez çok daha fazlasını sağlar bırakma sakın :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Tabi ki sevgili arkadaşım sen çok büyük bir hata yapmışsın biliyor musun? Çünkü daha erken başlamamışsın. Yürümek çok faydalıdır yalnız bunu sağlıklı olma bilincine dayanarak yapmalısın. Evde hareketsiz yatmak ve ya da zaman geçirmek insanı yorar aslında ama farkına varamazsın. Sana önerim o tatlı sağlığına iyi bakmak ve form da kalmak istiyorsan sporu arttırmalısın. Böylece fit bir vücuda kavuşabilirsin.

1|1
    0|0
  • yürümek en kolay ve en verimli en iyi en güzel spordur. cok yürüyen insan çok sağlıklı olur. az yürüyen hasta olur.

1|0
    0|0
  • Biz halk arasında bu duruma birşey diyoruz ama çirkinleşmeye gerek yok. Kibarca anlatayım; Sen zora gelemiyorsun, kaçıyorsun. Ben de bu hastalıktaydım. Dedem bana sürekli kızardı, sürekli dalga geçerdi benle. Valla bu psikolojik bir durum nasıl üstesinden gelirsin bilmiyorum çok zor bence senin işin. Bize bacak ve ayaklar gelişmesi için koçumuz sunu ögretmisti; Duvara yaslanıyorsun dizlerini kırıyorsun, kalçadan 0 destek alıyorsun alırsan boşuna yaparsın. Boyle 30 saniye dur (az değilmi?) dersin ama 20de tıkanacaksın. Bunu yap bacağın ayağın 1-2 gün ağrır ama HAM'lığını atarsın. Ayaklarına kara sular inene kadar yürü, ama abartma ters etki yapar. Bunları yap veya tavsiyeleri yap artık o yaptıgın is sana zor gelmicek. Hafif gelecek :)

1|0
    0|0
    • yaptım bu hareketi ama ev ortamında çok sıkıcı oluyor ya yapıyorum sonra bırakıyorum :( :D

• TABİİ Kİ FAYDASI OLUR OLMAZ MI HİÇ. HEM ÇOK GÜZEL BİR ALIŞKANLIK KAZANMIŞSIN. İNSAN HER YAŞTA HER ŞEYİ YAPABİLİR. YETER Kİ İSTESİN. HELE Kİ BU BİR BAYANSA YÜZDE YÜZ YAPAR:)) SENİN ADINA ÇOK SEVİNDİM AYNEN DEVAM :)) YAPAMAYACAĞIN BİR ŞEY YOK..

1|0
    0|0
  • Sporun her zaman faydası olur.

1|0
    0|0
  • Sabahları aç karnına en az yarım saat yürümek çok iyidir hem zinde olursun hemde vicudun fit kalır yediklerine biraz dikkat et fotoda gördügüme göre gayet iyisin bence

1|0
    0|0
  • çok iyi bende spora başladım sana tavsiyem yürüyüş zaten yapıyosun bide basen fazlalıklarım var demişsin onun içinde squat hareketini yap

1|0
    0|0
  • Faydası olur panpa, hiçbir spor boş değildir.

Yaşa gelince daha çok gençsin her sporun faydası olur

1|0
    0|0
  • olmazmı hi, ç ama cardio yap hacı daha iyi olur yağü yakarsın :)

1|0
    0|0
  • basenler erimesin şeker de yiyebilsinler :((((

1|0
    0|0
  • en iyi spor yürüyüş zaten faydasını görürsün bir iki yardımcı egzersizle

1|0
    0|0
  • BEN GÖRDÜM SENDE GÖRÜRSÜN

1|0
    0|0
  • Emin öl cok faydasını görürsün ;)

1|0
    0|0
  • ne varmış yaşında :D
    eritebilirsin tabi de bence o kadar kafana takmanı gerektiren bir durum yok.

0|0
    0|0
    • ya ben biraz da sağlığım için istiyorum güçsüzüm biraz çabuk yoruluyorum :S

• anladım. o zaman yürümeye devam et sen zamanla alışır bünyen.

• koşmayıda dene daha faydalı

0|0
    0|0
  • squat yapmanı tavsiye ederim çok güzel ve çekici kalçaların olur ;)

0|0
    0|0
  • Yürü ama arada bir tempoyu arttır faydası olacaktır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...