Fitness' da grup dersleri mi yoksa aletli çalışmalar mi?

Fitness a gidiyorum ama hem fazla kilom var 7kilo kadar hemde sıkılaşmak istiyorum. Ağırlığı aletli çalışmalara mı yoksa spinning, aerobic gibi grup derslerine mi vermeliyim?
Boyum 1.63/ kilom 62.5

0|1
520

En İyi Erkek Görüşü

• Sıkılaşmak için ağırlıkla çalışmaya gerek yoktur o fazla kilolarınız nerelerde acaba?

0|0
    0|0
    • 62 kiloyum ve 17yasindayim boyuma göre ideal kilom 55olmaliymis

• Umarim çok teşekkür ederim

• rica ederim dinlediğin için

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• burada insanlar hep yarım ve yanlış bilgilendirme yapmış malesef.
    1- grup egzersizleri olabilir fakat bireysel çalışma herkese ayrı bir çalışma gerektirdiği için önemlidir çünkü herkesin yağlanma yeri ve kas gücü bir değildir.
    2- sıkılaşmak demek kas demek bunu burada kimse bilmiyormuş onu anladım.
    3- ağırlık ile zayıflaya bilirsin hafif ağlıklar ile çok set yaparsan zayıflarsın hemde sıkılaşırsın , ağır basar az setler ile şişersin

0|0
    0|0
  • Ağırlık kilo vermek adına kardiyo hareketlerinden daha az etkilidir. Bu yüzden kardiyo gruplarına yönelmeni tavsiye ederim. Arada sıkılaşmak adına ağırlık yopabilirsin. En iyisi, haftada 2-3 gün kardiyo veya aerobik harektler, 1 gün de ağırlık.

0|0
    0|0
  • bildiğini yap herkesin kilo verme yöntemi farklıdır

0|0
    0|0
    • Yontem farkli olsa da kaslarin calisma sekli aynidir agirlik vereceğim bolumu sordum sadece diyet programi istemedim ama haklısın bir yerde

• Mantikli, teşekkür ederim

• rica ederim yardım ettiysem

• gır agırlıga

0|0
    0|0
  • hocaya sor kanks hangısı daha etkılıyse ona gıt

0|0
    0|0
    • Gittim hocanin programa gore 1 kilo bile veremedim aksine aldim hocadan bagimsiz takılıyorum:D

• grup derslerine katıl. spinning ve crunch& burn dersleri kısa sürede kilo verdirip sıkılaştırır. ağırlık haftada 2 gün çalışman yeterli

0|0
    0|0
  • aletli çalışmak seni sıkılaştırır ve güçlendirir ama aerobic ve pilatesi de yapmalısın bu sana daha fazla katkı sağlar

0|0
    0|0
    • Aletli calismak sikilastirirken inceltir mi yani sikilasirken bir ıncelme söz konusu olur ama incelen bolgede yag kaybi mi olur kasa mi cevirir

• grup

0|0
    0|0
  • spining ve aerobic derslerıne agrılık ver. dırek agrılıga atlama

0|0
    0|0
  • Com iii yapiyorsin valla umarim faydasi olur :):)

0|0
    0|0
  • Buse ben bir vücut çuyum. Bana sorarsan günde en az 1 saat koşmalısın. Neden aletlerle çalışma diyorum çünkü bu güzelliğe yazık. Sen aletlerle değil koşmaya bak

0|0
    0|0
    • Yalnız bende nefes darlığı var o yüzden zorlaniyorum

• Bacak şekillendirme bacağını inceltir. Senin istediğin gibi

• Miley Cyrus un var da beni aşıyor ya diğerlerini de her gun düzenli yapmaya çalışıyorum, teşekkür ederim

• grup yap, ama teke tekte iyiysen teke tek te olur

0|0
    0|0
  • Spinning ve ağırlığa ağırlık ver mekik cek

0|0
    0|0
  • Çok güzelsin bu guzelliye yazıkk bir önce kendine ceki ver ağırlık deyilde koşmayı ve az yemeyi dene

0|0
    0|0
    • Teşekkürler zaten her gun yarim saat kosuyorum duzenli spor yapiyorum ve ozel yeme programim var

• bol sanslar ozaman en yaknda istedin kiloya yatisirsin ins

• Steps tabikide en ideali senin için

0|0
    0|0
  • Ağırlık gir sonra kardiyo yap 2 3 ayda toparlarsın kendini yediğinede dikkat ett.

0|0
    0|0
  • Bence Hiç Gerenk Yok İdealsin Zaten

0|0
    0|0
  • Aletli çalısma
    grub filan derken noluyor yav

0|0
    0|0
  • Hacı sen bir yaşını bence söylemen lazım ben o zaman sana daha iyi yardımcı olabilirim. Fitness salonun da çalışıyorum. Birde daha önce ne anlamda spor yapıp yapmadığın önemli...

0|0
    0|0
    • 17yasindayim, yaklasik 3 aydir spor yapıyorum düzenli olarak her gun en az 1 saat

• Iki sene daha gelişiminize dikkat etmeniz lazım boy konusunda uzamak istiyorsanz. Ağırlığa girmeyin.

• Pekala tavsiyeniz icin tesekkurler:)

Kızlar Ne Diyor 5

• o o o ne güzel yeme proğramın varmış, devamlı koşuyormuşsun bayağı kafaya koymuşsun.. ama çokta abartılı kilon yok yaa :) aynı benim gibi :))

0|0
    0|0
    • Ben azimliyim ya 82 kiloydum bir zamanlar yuruyen varil tarzinda bir sey :D

• Evet suratta da bayagi fark. yapiyo kilo verince:)

• anladım manken kızz kolay gelsin sana :)

• önce cardio ( koşu bandi, bisiklet, ...) yapman gerekir fazla kilonu vermek icin ondan sonra biraz vücudunu form ve kas yapmak icin ağirliklar caliş.

0|0
    0|0
    • Bunlar zaten aletli calismalarda var

• Ben bir arastirayim cok tesekkur ederim:)

• Rica ederim canim bununla ilgili sonra bir sorun varsa yardimci olmayi calişirim :)

• buse çok güzel bir kızsın gerçekten:) umarım kısa sürede istediğin kiloya düşersin, bende de aynı sorun var. benimde bir 6-7 kilo vermem gerekiyo. basen bölgem çok geniş, nasıl gider bunlar nasıllll

0|0
    0|0
    • Istersen mesaj at benim programi anlatayim evde yarim saatlik yaptığım bir spor var 1 haftada 3 cm inceltti basenden:)

• bende fıtness yaparak 6 kilo verdim ve baya inceldim. ama grup derslerine katılmadım hiç. tek başıma aletli çalıştım.

0|1
    0|0
    • Ne kadar zamanda peki

• benim sana verdiğim cevabı okumadan önce bana yazdığın cevapta ki usluba bir bak istersen.(Ben 6 ayda 20 kilo verdim ya o ne öyle) senin sorunu dikkate alıp cevap veren birine bu uslupla cevap verilmez. her neyse iyi günler.

• Büyük olduğu için her lafa alinip saygi bekleyen insanlar pek cevremde yok kusura bakmayin alisik degilim:D

• Fitness grup dersinin ustune pilates yapiyordum muhtesem oluyor sık disini dene :)

0|0
    0|0
    • Gittigim salonda pilates hocası yok ki zaten eve geldigimde de yarim saatlik bir abs calismam oluyo dayanamam o kadar yoğunluğa :(

Yükleniyor...