Sporda nabız kaç olmalıdır? Benim kalbim aşırı hızlı atıyor?

Ben 26 yaşında 160 boyunda 47 kiloyum. Eliptik bisiklet aldım. Kullanıyorum evde 10 zor dayanıyorum. Kalbim aşırı hızlı atıyor. Bu iyi değil bence. Öksürüyorum hemen. Öksürük hissi geliyor ve nefes nefese kalıyorum. Saymadım ama 120/130 vardır belki.

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• nabız gayet normal spor sırasında 120-130lara çıkar. ama 10dk zor dayanman sigara felan kullanıyosan ondan olabilir.

0|1
    0|0
    • sigara içmiyorum. sağol normal diyorsun yani. fırlayacakmış gibi oluyor içimden.

• bende bayadır spor yapıyorum ve öğrendim genel olarak durumu eğer ilerleyen zamanlarda da merak ettiğin bişey olursa sorabilirsin :)

• Teşekkür ederim. Olursa sorarım. Çok mutlu oldum.

Erkekler Ne Diyor 10

• biraz fazla artıyor gibi, ama 110-120 yapsan sana iyi gelir, o 110-120 ritmini sabitleyebilirsen senin için iyi olur, aniden yüklenme kendine yavaş yavaş arttır. ayrıca evde yapabiliyorsan aşırıya kaçmadan barfix, mekik ve şınav çek. ama aşırıya kaçma. amaç kas yapmak değil nefesi düzenlemek. ben hafif kilolu birisiyim ve geçenlerde arkadaşlar koşuyordu ki onların ciğerlerde bir sorun yok bendede yok. ayrıca o 2 arkadaşımda zayıf idi. baktım bunlar önden yardırdı. beni 50-60m geçtiler durdular ben oradan bir 100metre filan daha ileriye gittim ve kendi isteğimle durdum. nefes düzenim ve evde yaptığım 3-5 barfix şınav ve mekik sayesinde. eğerki kalp ritmini arttırıyorsan bu iyidir ama kontrol edebilmen gerekir. o yüzden ufaktan git. aşırı çarpıntı yapıyorsa sıkıntı vardır demekki kalp aşırı hızlı çarptığı için vücut o ritmi dengelemek için öksürtüyor seni. ne kadar süre çalışıyorsun? eliptik bisikletide bilmediğimden oda ayrı bir sıkıntı :D ama anlattığına göre 10. seviyede çalışıyorsun heralde. sende 7. seviyeden başla. normalde 30dk boyunca 10. seviye çalışıyorsan 40 dakika boyunca 7. seviye çalış bir hafta, sonraki hafta 8. seviye 25dk. sonraki zamanlardada ilerleyişine göre yeni bir düzenleme yapabilirsin. eğerki yaptığın spor seni aşırı derecede zorluyorsa 1 seviye düşür ve 5-10 dakika ya da istediğin kadar süre azalt. zamanla alışırsın. hatta şuanda 10. seviyede ne kadar yaptığını tut. her pazar günü haftalık yaptığın sporu bırak ve 10. seviyede aynı durumlara gelene kadar dayan. emin ol zamanla daha çok alışırsın. hiçbir sporcu annesinin karnında altın madalya ile doğmamıştır :D o kişiler bile sık sık yere düştüler bebekliklerinde sonra kalktılar.

0|0
    0|0
    • Sağolasın emeğine. Teşekkür ederim. İnş ileride amacına ulaşırsın.

• unutursan bozuşuruz ama heeea :D

• Yok unutmam :)

• Sana bir şey sormalıyım..

Benim için bir şey yap önemli ;

15 saniye nabzını ölç ve bir yere not et sonra 60 saniye nabzını ölç ve not et..

Saniyeyi nabız sayına böl 15 ve 60 için ayrı ayrı yap her iki ölçümde de ölçümler eşit mi değil mi bana söyle..

0|0
    0|0
  • Stroidmi vuruyorsun :D one öyle

1|0
    0|0
    • steroid demek istedin herhalde kullanmıyorum.

• kork bencede bir doktora görün ilerde büyük sorunlara yol açmasın yani

• :( inş bişey olmayacak

• Merhaba. Astımınız yoksa, spora bağlı astım dediğimiz geçici astım krizleri yaşıyor olmanız kuvvetle muhtemel. Yakında çıkacak kitabımda bu konuyu da anlattım, neler yapılması gerektiğini de. Nabzınız ise ortalama olarak, aerobik aralık için 130 ila 160, asgari fayda için 105 ve azami olarak da 195 civarında olmalıdır. Başarılar.

0|0
    0|1
  • ilişki sırasında kesin ölürsün

0|0
    1|0
  • zamanında postacı yuruyusunde 155 lere kadar vuruyodu benim :D

0|0
    0|0
  • Maksimum atış 200-yaşın olmalıdır. Seninki normal düzeyde, ciğerlerinin yetersiz olmasından olabileceği gibi bir sorun da olabilir. Her ihtimale karşı bir muayenenin zararı olmaz :)

0|0
    0|0
  • 120 130 yülsek bir rakam değil

0|0
    0|0
  • Sigara içiyormusun,?

0|0
    0|0
  • Normal bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bişey sorucam. Kendini zayıf hissetmiyomsn

0|0
    0|0
    • zayıflamak için değil oturarak çalıştığım için hareket olsun diye yapıyorum.

• Haklısın ama kilo al cümlesini hep duyuyorum. Ve yaşım 20 olmasına rağmen yaşımdan küçük duruyorum sanırım zayıfım diye

• Yok ya aman boşver. Kadınlar hep birbirini çekemez kusur bulurlar. Yüzün bebektir ondan küçük duruyorsundur. İnan kiloyla ilgisi yok.

Yükleniyor...