1 metre zıplayabilmek

Merhaba,

Ben amatör voleybolcuyum, klüpte oynuyorum boyum iyi fena degilde (1.90) 95 kilo olmam ve ayak kaslarımın zayıf olması neticesinde 40 cm zıplayabiliyorum. Ben zıplamamı 1 metreye kadar çıkarmak istiyorum ne yapmam lazım?

Güncellemeler:
Ciddi manada 3-4 ay voleybol oynuyorum bu işe yeni basladim usta sanmayin beni

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• o kadar yükselmen mümkün değil air alert i bi arastır ama 60 cm lik bi artık sanmıyorum

0|0
    0|0
    • Ziplayanlar nasil zipliyor 155 cm ziplayanlar var

• inşallah başarırsın

Kızlar Ne Diyor 1

• ohoo çok şey istiyorsun bak.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• :) 40 cm :D mi :) ben bile daha cok zıplıyorum birde spor yapmadiğim halde .

Fakat uzun yıllar yüzme ve dalgıçlıkla ugrastım bacaklarım belki bu yüzden güçlü olabilir onuda bir dipnot olarak geçeyim.

He bacak egzersizleri yapmanı yavsiye ederim ağırlıkla vs. farkedecektir.

0|0
    0|0
    • Hocam 40 cm diyorum ama 2.90'lik potaya smac indim rahat sanirim ben onu yanlis yaziyorum siz ona takilmayin nasil ziplayacagimi soyleyin

• :) Pet hayvanın olarak çekirge al ve haraketlerini gözlemle

şaka bir yana herşey çalışma ile olur arkadaşım bir kuralı oldugunu sanmıyorum bir film izlemiştim eskiden beyaz bir adam zencilerle basket oynuyordu zenciler beyaz adam sıçrayamaz dostum diyorlardı :) doğru ise düşün gerisini ama film sonunda :D çok pis sıçramış maçı almıştı. ahahaha

• Ustalara sor önce; ayrıca yapman gereken kilo vermen ve ayak kaslarını geliştirmek.Trambolin de işe yarar ;)

0|0
    0|0
  • Senin için bu soruyu ufuk sarıcaya soracağım :D komşum eski basketci şu an antrenör.

0|0
    0|0
  • kardeşim bol bol dizlerini çekerek zıpla antreman yap zamanla gelişir :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...