Yüzmeyi bilenler bir bakıverin

Arkadaşlar malum yaz sezonu açıldı ve bendeniz pek yüzmeyle alakam yok.

Suyu seviyorum ama suyun üstünde duramıyorum nefes almada sorunu mvar su kaçtımı başlıyo bende panik :)

Denizin bana 1 saatlik mesafesi var bugun arkadaşalrlada gittik öyle yada böyle kaptım olayı ama daha tam duramıyorum..

Varmıdır bu işin taktiği stratejisi ne yapmalı ne etmeli :)

Yüzme eğitimlerine bakıyorum herifler 8 saatine 300-400 lira isityolar.

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Her şeyden önce suya güvenip kendini ona bırakmalısın. Kendini kasarsan dibe çökersin. Kollarını ve ayaklarını ritmik olarak kullan, çırpınırcasına hareket edersen yüzemezsin :)

0|0
    0|0
    • Öğretecek biri yok :) 5 arkadaş var 5 ide balık ama heriflerin eline kendimi bıraktımmı iyicene sogutuyoalr dalga geçicez diye :) mesela bırakıyorum suyun üstündeyim ama kafa birden girdimi genize su kaçma olayı oluyo sonra başlıyo panik :) herşeyse sogukkanlıyım arabasından tut futboluna kadar ama şu yüzme olayında olamıyorum

• Sen de tam adamına denk gelmişsin :) Sığ bölgelerde takıl ilk olarak yüzmeye adaptasyon için. Kafanı yukarı doğru uzat, göğsünü şişir, poponu dışarı ver ve de ayaklarını kullan. Böylece batmazsın ;) İlk olarak ben su üstünde kalmaya ve yüzmeye böyle başladım. Sonrasında zaten nasıl rahat edersen öyle şekillendirirsin kendini..

Kızlar Ne Diyor 4

• Korkup panik yaparsan asla yüzemezsin kendini suya bırak ve varsa yüzme bilen bir arkadaşından yardım iste. Ben 8-9 yaşlarında kendi kendime öğrenmiştim birkaç turiste bakarak onlar gibi yapmaya çalışmıştım ve o şekilde öğrenmiştim.

0|0
    0|0
  • Bir arkadaşın öğretemez mi?

0|0
    0|0
    • 5 kişiyle gittim 5 ide balık ama onlar benden fırlama herifler öğreticek yerde iyice korkutuyolar su altında :)

Aslında pek sorunum yok kulaç falan atıyorum ama sadece yorulduktan sorna suyun üstünde durmak heh bu yemiyo işte

• Nefes alamıyorum ufak bi tuzlu su geldimi ağzıma al sana bela :D ama genizden

• Nefes alınıyor sakin ol suyun içinde dik dur yani. fazla kıpırdama sadece kafanı dışarıda tutmaya yetecek kadar hareket et. Sakin ol derin derin yavaş bir şekilde nefes al. nefesini düzene sok. İçinden nefes alabiliyorum diye tekrar et ben öyle yapıyorum. İşe yarıyor tabi çok açılma

• Suyun kaldırma kuvvetinden haberin yok mu beyb? Sen kendini serbest bırak su zaten seni yukarı çıkarıcak. Hele denizde daha kolay yüzersin.

0|0
    0|0
    • Panik var panik :) neyse bi dahaki gittiğimde iyicene bırakayım gitsin bakalım nolcek :)

• Güven bana kenk. 3<

• küçükken öğrencektin ben 11 yaşında kursa gittim çok ucuzdu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Beni 6 yaşımda denize fırlatmışlardı. O zamandan beri yüzerim. Kendini serbest bırak kasma birkaç yüzücü izle kulaç nasıl atılır falan filan öğren. Suda (boyun derinliğinde bir yerde) dene bunları.

0|0
    0|0
    • Bugun gittim tam boynuma geliyo yani tam boyumda bi yer..

Bırakıyorum kendimi sanki suyun içnie giriyomuş gibi oluyo çık gir çık gir ama heriflere bakıyorum kafa tamamen dışarıda sanki suda yürüyo gibiler aha işte bunun taktiğini mantıgını öğrenmek istiyorum zaten pratiğe dökmeye calısıcam

• Hacı ayaklarını kurbağa gibi aç oynat işte yavaş yavaş sağa sola asagı yukarı

• Reis, bu bisiklete binmek gibi bir olay;

Panik yapmadan, çırpınmadan , yavaş el ve kol hareketleriyle suda kalmaya , alışmaya çalış.

0|0
    0|0
    • Aga böyle bi herif olucakki yanımda tam kapıyım olayı :) boyum olan yerde ayağım yere çarpıyo nane oluyo be :)

Bulucam ama bi taktiğini bi şu yüzme olayını kapamadım herşey var bi bu yok :) ama bu sene bitiricem

• Ben sinop'ta doğdum büyüdüm.. Bizim oralarda kimse kimseye öğretmez yüzmeyi, hepimiz çocukken suda oynaya oynaya kaptık yüzme olayını.

Bir numarası da yok aslında, kendi kendine öğrenebilirsin

• Ben yüzmeyi bilmiyorum ama su sıtede benım gıbı suyun altında gıden yoktur ıddaya gırerım varsa cıksın yazsın...

0|0
    0|0
Yükleniyor...