Spor yapanlar veya spor konusunda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlar tatile ablamın yanına gidicem yaklaşık 1 ay kalmayı düşünüyorum. Onda kilo problemi var. Ben kendimi pek kilolu görmüyorum ama sıkılaşsam iyi diye bakıyorum duruma :),
Onun evinde koşu bandı, kondüsyon bisikleti var. 1 ay içinde nasıl, ne kadar çalışarak o kilo verir bende sıkılaşırım?
bir de bir şey daha soracağim... Fazla yemek yemiyorum ama farklı bir şehir olacağı için yöresel yemekleri falan denemek istiyorum. Sıkılaşmayı engeller mi? İstanbula geri dönünce spor salonuna gitmeyi düşünüyorum. Bir daha da bırakmak istemiyorum...
Sigara kullanıyorum. Spora başladığım anda bırakmayı düşünüyorum. Spor, sigarayı bırakma etki etmemeye veya daha çok kilo almaya sebep olur mu?
Kilo verme, spor yapma vs konusunda hiç bir bilgim yok bana yardımcı olun :).

0|0
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kardes ben 8 yillik futbolcuyum amatorde ama duzenli idman yaparim yemek etki etmiyor ama yemegide duzenli yemen gerekir yemek saatleri onemli tabi hergun ayni saate kahvalti ayni saate oglen yemegi ye ayni saate aksam yemegi yerim ramazan ayi haric saatlerimi hic degistirmem ve 8 yildi 72 kiloyum ne zayifladim nede kilo aldim sadece ramazan ayinda iki uc kilo aliyorum ama sonra yine veriyorum duzenli spor ve duzenli yemek bu arada bemde 10 yildir sigara iciyorum zararinin farkindayim kilomu etkilemiyor ama nefesimi ve dayanikliligimi etkiliyor.

1|0
    0|0
    • Bende sigarayı nefesimi aşırı etkilediği için bırakmak istiyordum zaten. Spora başlarsam kesin bırakırım diyordum. Bende zaten sigaraya başlamadan önce nefes problemi var. mesela burnum hep tikali, nefes alamiyorum doğru duzgun. Doktorların hepsi farklı bir şey diyor her şeyi denedim hala geçmedi. Sigara da icince yokuş çıkarken bile nefes nefese kalıyorum. Kilo almama sebep olmasa hemen şu dk bırakırım :D. Senin gibi düzenli yemeğe başlıcam. Fazla boğaza düşkün değilim ama tabi zaman geçtikçe hareketliliği kaybettiğim için muhtemelen kilo aldım. Bakalım belki bende bir kaç ay sonra vücudu toplayıp hareketliliği kazanıp voleybol vs bir şeye başladım :D

• Mutlaka spor yap taysiye ederim ama severek yapmalisin oda onemli ;)

Erkekler Ne Diyor 10

• 1 ay orda çalışırsın sporunu yap gün içindede hareketli olmaya çalış kilo filan almazsın yaşın genç daha dert etme bu yaşta o kadar sonrada spor salonuna devam edersin sigarayı bırakmalısın çünkü nefesini performanslı bir şekilde kullanamazsın onun dışında sigarayı bırakırsan kilo almazsın yeterki iradene sahip çık :)

1|0
    0|0
    • Evet zaten sigara bırakmak istiyorum spora başlarsam kesin bırakırım diyordum. Peki kaç saat onerirsin sporu?

• Peki o zaman :)

• Bana özelden yaz sana daha çok yardımcı olmaya çalışayım bu sigara ve nefes konusunda :)

• sporla beraber yeme alışkanlıklarını da değiştirmelisin mesela akşamları ekmek yemeyi kes, akşam 8 den sonra hiçbir şey yeme, bir ay sadece spor yaparak sıkılaşamazsın, dediğim gibi yemeni kontrol altına almalısın.

1|0
    0|0
  • 3 beyazdan uzak durman, katı yağı kesmen, abur cuburu azaltman ve sağlıklı gıdalardan destek alman şart. Spor konusunda gelirsek, 2 günde 1 yarım saat koşup 15 dk bisiklet sürebilirsin veya tam tersi. Interval çalışmanı öneririm, en sağlıklısı bu. Sigarayı bırakınca başka şeylere sarılabilirsin ama kafana takma spor yaptıktan aşırıya kaçmadan istediğini ye ama zamanla azalt ki spordan aldığın fayda daha yüksek olsun.

1|0
    0|0
  • hergün bişiklet sür mekik çek squat yap dumbell varsa onlarla temel hareketleri yap

1|0
    0|0
  • Evet sigarayi biraktin mi kilo alabilirsiniz ;-)

1|0
    0|0
  • her sabah ac karnina 30-40dk kosmak iyidir

1|0
    0|0
    • Sabah midem çok bulanıyor ama denerim :D

• evet birde karatay diyeti var istersen onu biraz arastir :)

• Tamam araştırcam :)

• yani kilo almak fit kalmak mı iştiyorsun

1|0
    0|0
    • Hayır şuanki kilom kalsın farketmez. Vücut sıkılaşsın diye spora başlıcam. Yağları kasa çevirmeye caliscam mümkünse :D
      Zaten o zaman zayıf gibi oluyor insan

• o zaman kardıo calısması yap şu an kı halın normalse eger bıraz bacakların kalcaların falan sıkısır hafıf plates ve fıtnes yaparakda vucudun sıkılasır

• Tesekkurler :)

• Spor iyidir ama sürekli yapmalısın heves olmamalı

1|0
    0|0
  • 1 ayda kaybettiğin yağları diğer ay tekrar alırsın kasma bence

0|0
    1|0
  • basketboycuyum arkadaşlar çok iyi anlatmışlar ama en önemlisi sabırlı olmak. sıkılaşamadım falan diye düşünüp yarıda bırakma ve düzenli çalış başka sorun varsa özelden sorabilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...