Futboldan Anlayan Kardeşlerim bir baksın :D?

Arkadaşlar benim boy 1.85 Kilo 95 Kilolu durmuyorum işte Egemen Korkmaz gibi fizik var. Halısahada maç yaparken bir tane takımın antrenörü geldi gel takıma dedi stoper olarak. Yani sorum şu stoperlikde önemli olan ne? Ve çalışmalarda neler yapılmalı?

Güncellemeler:
up up up up up up up up up

0|0
13

En İyi Erkek Görüşü

• stoperlikte en önemli görev, defans ve orta saha arasindaki baglantiyi kurmaktır ve defansin kademesini iyi kontrol etmektir. Rakip ataklarinda iyi yer tutmalidir. Ayrica hava hakimiyeti de cok iyi olmalidir ki, doldur boslat ataklarda , yan toplarda ve kornerlerde ( hem gol ararken hem de golu onlerken ) topu uzaklaştırabilmeli.
    Ve kilonun biraz fazla olduğunu düşünüyorum. Rakip forvetlerle mücadele ederken seni yavaslatacaktir. Bu ölçülerle fiziğin oldukça güçlüdür ama hizini ve dengeni de bu güçlü fiziğe sabitlemen gerekir. Top tekniğin iyi değilse baslatilacak ataklarda stoper için büyük bir handikaptır. Top tekniğini ve pas yüzdeni de geliştirmen gerekir. Simdiden basarilar dilerim..

0|0
    0|0
    • top kontrolü felan iyi ustam. kilosuz duruyom ama göbek felan yok fazla. kaça kadar ineyim kiloda?

• usta ben yaz başlamadan 110 kiloydum herkez beni 80-85 kilo sanıyodu o zaman bile yani niye böyle oluyo bilmiyom sporla fazla ugrasıyom ondan olabilir mi?

• Bence ondan olabilir. Benim de boyum 183 kilom 81 ama gören max 75 kg olabileceğimi iddia ediyor. Sanirim kas orani kiloyu göstermiyor. Sende de durum ayni olmali. Sanslisin :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• 1-Adam tutmak kadar oyun kurmakta çok önemli
    2-Sadece fiziğinle değil biraz da teknik açıdan kendini geliştirmelisin
    3-duran toplarda rakibine fırsat vermemelisin ve hücuma çıkarken paldur küldür değil kontrollü çıkmalısın
    4-ne olursa olsun sinirlerine hakim olmalsıın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• defantır. ama yurt dısında top oynuyamam anca burada oynayabilirisin.

0|0
    0|0
  • kilo ver boyun gayet iyi futbol zekasıda varsa seni kımse tutamaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...