Sizce hangi dövüş sanatı iyidir?

Okulda ve sokakta kendimi savunma aynı zamandada karşımdaki kişiyi etkisiz hale getirebilmek istiyorum sonuçta kız arkadasimla falanda geziyorum onu korumak çok önemli okulda vs. de kendimi korumak..
Kendimden kalipli insanlara karsida koruyabileyim etkisiz hale getirebileyim.
Sizce hangi dövüş sanatını seçmeliyim

Şuanda muay thai ve mma bu ikisinden birini dusunuyorum fikirlerinizi bekliyorum

Güncellemeler:
Şuanda wing chun ve muay thai gözde mma de güzel
Mma hareketlero çok güzelmiş

0|0
319

En İyi Erkek Görüşü

• Wing Chun öğreniyordum ben bir ara. Baya seri bir dövüş sanatı öneririm. Türkiye'de kursları var. Bruce Lee'nin kendi sanatı bundan türeme. Wing Chun Bruce Lee'nin hocası ve bu dövüş sanatının yaratıcısı aynı zamanda. Serilik ön planda bu dövüş sanatında.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• doğru yoldasin. herhangi bir dövüş sporu bir erkek icin cok iyi hem cool da zaten

0|0
    0|0
  • Wing chu ben buna gidiyorum :) gayette iyi

0|0
    0|0
  • bilmiyorum :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Muay Thai ve MMA tarzı stiller her zaman kalıba göredir, yeterli tekniği sağlayamazsın. Wing Chun, Judo, Aikido. Bunlardan birine gidersen sana yardımı dokunur.

0|0
    0|0
    • En iyisi hangisidir sence

• Wing Chun (Kung Fu)'da ustalaşırsan sonra da 2-3 ay da Taekwando'ya gidersen dövemeyeceğin adam yok.

• Ben wing chun yapıyorum ve wing chuncular der ki " En iyi stil diye bir şey yoktur. Öyle olsaydı herkes onu yapıyor olurdu " Hepsinin avantajları ve dezavantajları var. Wing chunda ise yakın dövüşte çok iyi bir teknik ve çok seri bir teknik rakip bir yumruk atana kadar sen 5 atarsın açık eller ve tutuş çekişlerde çoğu tekniğe wing chundan girmiştir tavsiye ederim güzeldir yani

0|0
    0|0
  • ringlere falan çıkmayı düşünmüyosan sokakta en iyisi muay thai ya da wushu bence.. kick box 4 5 sene gittim ama sokakta pek faydası olmuyo :D

0|0
    0|0
  • Muay Thai öneriyorum. Cidden iyidir. Wing Chun ile karıştırırsan çok süper olur. Ben öyle yapacağım Muay Thai'den sonra

0|0
    0|0
    • şu an muay thai ve wing chun arasinda kaldim

• Wing chun izledimde cok etkilendim sen kavgada en cok yumrukmu kullaniyorsun tekmemi?

• Karşımdaki rakibe bağlı dostum :) eğer uzun biriyse bacağına sağlam bir low kick vurur dengesini bozarım ardından sağlı sollu direkler vururum suratına. Son olarak göğsüne zincir yumruk

• Sayokan öğren

0|0
    0|0
  • aikido.. Steven Seagal filmleri izlediysen eğer hayran kalabilirsin bu spora.. ben 8 yıl taekwondo yaptım. keşke aikido'ya gönderseydi babam beni diye üzülüyorum açıkcası

0|0
    0|0
  • adam gıbı bı dovus yap. uzakdogu olsun felsefesı olsun. insanın ufkunu açsın eğitsin akıllandırsın.

0|0
    0|0
  • Mma. Guresi De iyi bilmelisin. Kalipli biriyle karsilasmaktan korkuyosun cunku senden daha gucludur boğusmayi ogrenirsin Mma da. Ve karma dovus sanati oldugu icin herrurlu dovus sanatindan teknik kazanirsin

0|0
    0|0
  • Kickboks net yani fazla uzak doguya gerek yok

0|0
    0|0
  • kardeşim doğru düşünüyosun hiç bozma ;) vur kır. bük kır. tut kır.

0|0
    0|0
  • Tr de işlemez dövüş sanatı bro deler geçerler adamı hikaye yeni önce yürek olucak ^^

0|0
    0|0
  • kısa zamanda isin temelini kapmak ve etkili bir savunma sanatı diyorsan aikido amigoo..

0|0
    0|0
  • Ju Jitsu derim karsi konulmaz bence tak tak tak is bitti ;)

0|0
    0|0
  • Karate

0|0
    0|0
  • Muay Thai

0|0
    0|0
  • ta i chi , muay tai

0|0
    0|0
  • Anlattılarına Göre Boks en iyisi Tek vuruşta adam yıkarsın emin ol =)

0|0
    0|0
    • Mma bilen biri bokscuyu kitleyebilir diye dusundum

• MMA tabi ki boksçuyu kitler ama sokakta MMAcıyı 2 kişi yatırır evire çeviri döver ama bir boksörü 5 kişi dövemez sen sokağa göre dedin ondan ben Boks dedim çevik , güçlü , dayanıklı yapıyor adamı Boks temelli MMA yapan adam müthiş güçlü olur diye düşünoyrum.

• Krav maga ;)

0|0
    0|1
    • İsrail dovus sanatini diyorsun çok guzel bir sanat ama İstanbul anadolu yakasinda bulamadim

• Yakin dövüşlerde en iyisi diye biliyorum genellikle bilek agirlikli demi

Yükleniyor...