KAS YAPMAK GÜÇ ARTIRIR MI?

Kas yapınca var olan gücünüz artar mı? Tecrübeli arkadaşlar cevap versin lütfen :)

Güncellemeler:
Özet:Kaslanmak güçlendirir ama amaç güç kazanmak değildir ve kazanılan güç kalıbına göre daha az olur çünkü kemik ve tendon ların kaslarına oranla zayıf kalmıştır

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Elbette ki artırır ama kondisyonu artırmak ayrı birşeydir.
    Gidipte vücut geliştirmek için sadece makinalarda ağırlıklara girersen onlar seni şişirir , görünümünü güzelleştirir.
    Bunun yanı sıra koşunu da yapmalısın , Şınavda çekmelisin , Crosfitte yapmalısın , biryerlere asılıp tırmanmalısın.

0|0
    0|0
    • Bak bu açıklayıcı oldu ;)

• Ben teşekkür ederim :)

• Rica ederim :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Boşuna mı kaslı adamdan korkulurr. Her gün sporumu sağlıktan fazla güç için yapıyorum kas için yapıyorum

0|0
    0|0
  • bir miktar arttırır. fazlası zaten kalbe zararlı

0|0
    0|1
  • Tecrübeli değilimde mesele kas genişliği değil yoğunluğu bak çeki çene öküz gibi değil kolları ama duvar gibi protein birikmesi falan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Evet, kas miktarının güçle doğrudan ilişkisi vardır ve bu tartışılmaz. Kas hücreleri kasılarak güç üretirler. Başarılar.

0|2
    0|0
  • Evet kas yapmak güç artırır. Ancak çok değil... Güç çalışarak kazanılır, ama sınırlarını genetiğiniz çizer. Yani çok bir güç beklemeyin ;)

0|0
    0|0
  • Artar kardeşim ama yapısına bağlı ben hem body hemde kick box ile uğraşıyorum bıleg güreşi güreş kavgaya girmiyorum zaten kasım kendini göstermez sıkınca belli olur kas herzaman iyidir fazlası hariç ;) kaslı adam tabiki güçlü olur

0|0
    0|0
  • Kasla gücün çok alakası yok ne adamlar gördüm dev gibi 2 tane barfiks çekemiyor bence bu durumda kası nasıl yaptıgın önemli diye düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • 1.73 boyla 1.90lık arkadaşları güreşte rahatça yere sermek doğuştan gelen bir yetenek değildir herhalde..
    Kas=güç demek..

0|0
    0|0
  • Düzenli artış ile kas yapımı için vücudunda hareket olması ve buna baglı kas kütlesini oluşturman ve genişletmen gerekiyor. İster istemezde eski gücünden tabiki daha fazlasına sahip olacaksın. Spor yapmadan kas kütlen arttığı gibi ya oranında artacaktır. Sorduğun soru şekli spor ile uzaktan yakından alakan olmadığını gösteriyor :D

0|0
    0|0
    • Doğru, daha önce spor yaptım ama şimdilerde sporla pek alakalı değilim

• düzenli beslenme ve spor ile gücüne üç katarsın ama kesinlikle sabır istiyor.. Bırakmamak şart.. eski haline geri dönüyorsun.. düzenli bir yaşam ve beslenme çok zor bir sey

• e doğal olarak

0|0
    0|0
  • artar

0|0
    0|0
  • Kas yaparken ağırlık çalıştığın için tabi gücünde artacaktır doğru orantılıdır

0|0
    0|0
  • Motor hacmi arttıkça güç artarmı dedin sen fark ettinmi bilmiyorum :)

0|0
    0|0
  • Evet arttırırsın. Özellikle çok kilo az tekrar formunda çalışırsan güç kazanırsın.

0|0
    0|0
  • Hayır kas güç demek değildir.

Güç çok farklı bir şey, sinir sisteminin, kemik yapısının, genetiğin vs'de etkisi var.

0|0
    0|0
  • Sadece şekil için spor yapıp ilaçlarla kas şişirirsen olmaz.

0|0
    0|0
    • O yüzden başpehlivanlar hep 1.90+ boyda olanlardan çıkıyor adkmf

• Evet 190 üstü pehlivanlar 140 kilo vurdun mu atı öldürüyor. Vardı benim bir tanıdığım 5 tane ağır ağrı kesici adama anca yetiyordu :D

• İlaçlarla şişme diye bir şey yok.

• artar tabı

0|0
    0|0
  • Tabi artırır kas yapmadan önce bokstaydım yaptıktan sonra kum torbasını ağlatıyorum neredeyse.

0|0
    0|0
  • sen çekostovakyalılaştıramadıkları mızdan mısın?
    Bu nasıl soru?

0|0
    0|0
    • Kimisi diyor güç artırmaz? sadece görnüştür

• arttırır bence çünkü dwayne jhonson güölü birisi bruce Lee 'de teknik vardı ama kas yoktu... Kas iyidir

Yükleniyor...